Justitie VS staakt vervolging van oud-generaal Michael Flynn
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de vervolging van oud-generaal Michael Flynn gestaakt. Flynn was de eerste nationale veiligheidsadviseur van president Donald Trump. Hij kwam in de problemen nadat hij toegaf dat hij gelogen had tegen de FBI over gesprekken met de Russische ambassadeur in de VS.
Justitie besloot te zaak te seponeren nadat er documenten opdoken waarin staat dat agenten van veiligheidsdienst FBI met elkaar bespraken of ze zouden moeten proberen Flynn te laten liegen tijdens een ondervraging in januari 2017, zodat hij kon worden vervolgd of ontslagen uit zijn functie.
Trump reageerde op Fox News met instemming op het besluit. "Hij was een onschuldige man. Een gentleman. Hij was het doelwit van de Obama-regering. Wat ze hebben gedaan is een schande en ik hoop dat er een zware prijs wordt betaald."
De president uit regelmatig felle kritiek op de FBI. Hij noemde de federale opsporingsdienst eerder "een ondergrondse overheidsorganisatie" die erop uit is hem ten val te brengen.
Meer uit Buitenland
HANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
10 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
12 uur geleden