
Justitie VS schrapt onderzoek naar oud-veiligheidsadviseur Bolton
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie schrapt het strafrechtelijk onderzoek naar een voormalige veiligheidsadviseur van ex-president Donald Trump, aldus de advocaat van Bolton. John Bolton werd ervan beschuldigd geheime informatie te hebben gedeeld in zijn boek over zijn zeventien maanden in het Witte Huis.
Bolton uitte vorig jaar in zijn boek kritiek op zijn voormalige baas, die volgens hem zijn eigen belangen boven die van het land zou hebben verkozen. De regering-Trump probeerde de publicatie te voorkomen, maar slaagde daar niet in. Ook werd geprobeerd de opbrengsten op te eisen. Het boek was een bestseller in de Verenigde Staten.
Na de onsuccesvolle gang naar de rechter begon het ministerie van Justitie onder Trump met een strafrechtelijke onderzoek naar Bolton. Federale aanklagers stuurden dagvaardingen naar zijn uitgever Simon & Schuster om de communicatie met Bolton op te eisen, meldde The New York Times destijds.
De krant meldt nu op basis van bronnen dat overheidsadviseurs hebben geconcludeerd dat in de zaak-Bolton politiek is gehandeld en dat het proces geen kans op slagen heeft. Volgens de advocaat van Bolton heeft het ministerie van Justitie "stilzwijgend erkend dat Trump en zijn functionarissen in het Witte Huis onrechtmatig hebben gehandeld."
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - NAVO-landen Denemarken, Zweden en Noorwegen kopen samen voor circa 500 miljoen dollar (ruim 430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Zij zullen onder meer luchtverdedigingssystemen, antitanksystemen, munitie en reserveonderdelen financieren.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België steunt de voorgestelde geleidelijke opschorting van de deelname van Israël aan het Europese wetenschappelijke onderzoeksprogramma Horizon Europe. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken, Europese Zaken en Ontwikkelingssamenwerking Maxime Prévot bevestigd. De Europese Commissie heeft de opschorting voorgesteld om Israël onder druk te zetten vanwege het beleid in de Gazastrook.
58 minuten geledenPORT SOEDAN (ANP/AFP) - De humanitaire situatie in Soedan "verslechtert snel", zegt Sheldon Yett, de UNICEF-vertegenwoordiger voor Soedan. Hij waarschuwt na een bezoek aan verschillende plekken in het door oorlog verscheurde land voor een "dreigende catastrofe" in wat hij 's werelds grootste humanitaire crisis noemt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger "voert besluiten over Gaza" van het kabinet van premier Benjamin Netanyahu "professioneel uit", zegt minister van Defensie Israel Katz. Netanyahu wil volgens Israëlische media met zijn kabinet tot nog meer militaire actie in de Gazastrook besluiten. Media meldden maandag dat hij de hele strook wil bezetten.
2 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne en Rusland voeren volgens waarnemers meer aanvallen uit op elkaars spoorwegen. In de nacht van maandag op dinsdag werd het station van Lozova in Oekraïne aangevallen met drones. Daarbij is volgens de Oekraïense autoriteiten een medewerker van de spoorwegen gedood en zijn tien anderen gewond geraakt. Lozova ligt ongeveer 90 kilometer van het front in het oosten van Oekraïne.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro maandag huisarrest opgelegd omdat hij zich niet aan de voorwaarden hield die voor hem golden. Bolsonaro droeg al een enkelband en het was hem verboden sociale media te gebruiken. De oud-president staat terecht voor een poging tot staatsgreep eind 2022.
9 uur geledenOTTAWA/GAZA-STAD (ANP/RTR) - Canada heeft hulpgoederen boven Gaza gedropt, maakte de regering van het land maandag bekend. Het gaat om zo'n 9800 kilo aan voedselhulp voor Palestijnen in het gebied.
9 uur geleden