Justitie VS evalueert politieoptreden bij schietpartij Texas
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft zondag een evaluatie aangekondigd van het optreden van de politie bij de schietpartij op een basisschool in de staat Texas. De 18-jarige Salvador Ramos schoot dinsdag negentien kinderen en twee leraren dood op de school in Uvalde.
"Het doel van de evaluatie is om een onafhankelijk verslag te geven van de acties en het optreden van de politie die dag en daarvan te leren, opdat eerstehulpverleners beter kunnen worden voorbereid op situaties met een actieve schutter", aldus een woordvoerder van het ministerie.
De politie in Texas heeft al erkend dat het "verkeerde keuzes" heeft gemaakt door niet direct in te grijpen tijdens de schietpartij. De politie wachtte onder meer op een speciaal politieteam om het klaslokaal in te gaan en de schutter uit te schakelen.
Ramos liep om 11.33 uur lokale tijd de school binnen. De eerste agenten arriveerden binnen twee minuten en niet lang daarna waren negentien agenten in de school aanwezig. Maar niemand drong het lokaal binnen waar Ramos een bloedbad aanrichtte. De bevelvoerder zou hebben gedacht dat geen van de kinderen in het lokaal nog in leven was. Uiteindelijk schakelde het speciale politieteam de schutter pas om 12.51 uur uit.
De Amerikaanse president Joe Biden brengt zondag een bezoek aan Uvalde.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
2 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
9 uur geleden