Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie VS: bewijs dat Trumpteam documenten verborgen hield

Justitie VS: bewijs dat Trumpteam documenten verborgen hield

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie zegt bewijs te hebben dat het Trumpteam probeerde documenten te verbergen die de voormalig president had meegenomen uit het Witte Huis naar zijn verblijf in Florida. Een advocaat van Donald Trump zou bij een bezoek van de FBI in juni agenten het "expliciet verboden" hebben in dozen in een opslagruimte in Mar-a-Lago te kijken.

Het ministerie schrijft dat in een nieuw ingediend stuk in de zaak waarin een rechter beslist over het verzoek van Trump om een zogeheten "special master" aan te stellen. Dat is een soort onafhankelijke arbiter die in het Amerikaans recht optreedt wanneer de rechtbank meent dat overheidsinstanties burgerrechten schenden. Donderdag vindt een zitting plaats in die zaak.

"De overheid heeft ook bewijs dat overheidsdocumenten waarschijnlijk verborgen en verwijderd zijn uit de opslagruimte en dat er waarschijnlijk pogingen zijn ondernomen om het onderzoek van de regering te belemmeren", schrijft het ministerie.

De FBI deed op 8 augustus huiszoeking op het landgoed van Trump in Florida. Uit een eerder vrijgegeven huiszoekingsbevel en een lijst met in beslag genomen voorwerpen is gebleken dat een deel van het in Trumps residentie gevonden materiaal de status 'topgeheim' had, dat volgens protocollen in overheidsfaciliteiten moet worden opgeborgen. Daarmee is mogelijk de spionagewetgeving geschonden.

Meer uit Buitenland

Zware aardbeving voor zuidwestkust Mexico met kans op tsunami

TAPACHULA/GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - Voor de zuidwestkust van Mexico heeft zich een zware aardbeving met een kracht van 7.3 voorgedaan, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS, die het eerder had over een beving met een kracht van 7.4. Het epicentrum lag op 10 kilometer diepte voor de kust van Puerto Madero, in de deelstaat Chiapas vlak bij de grens met Guatemala. President van Mexico Claudia Sheinbaum zei dat er nog geen berichten zijn over schade of slachtoffers.

3 uur geleden
Frankrijk en Duitsland breiden defensiesamenwerking uit

KEULEN (ANP/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland gaan nog meer samenwerken op het gebied van defensie. Dat is de conclusie na topoverleg tussen de twee landen bij Keulen. Zo kondigde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan dat zijn land later dit jaar mee zal doen aan een Franse nucleaire oefening.

4 uur geleden
Dubbel zoveel doden in regio Parijs tijdens hittegolf als normaal

PARIJS (ANP/AFP) - In de regio van Parijs zijn tijdens een hittegolf in juni twee keer zoveel mensen overleden als verwacht, zegt het Franse volksgezondheidsinstituut. Er werden 3000 overlijdens geregistreerd in Île-de-France, 1565 meer dan werd verwacht in de regio voor de tijd van het jaar.

4 uur geleden
EU-fondsen op termijn gekoppeld aan respecteren rechtsstaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil naleving van EU-regels voor de rechtsstaat directer gaan koppelen aan geld dat lidstaten wel of juist niet krijgen vanuit de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Met de opzet van de zevende editie van het jaarlijkse rapport over de rechtsstaat in EU-landen is daarmee een volgende stap gezet, zei Eurocommissaris Michael McGrath (Democratie en Rechtsstaat) vrijdag tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Zelensky wijst oud-minister Klymenko aan voor Veiligheidsraad

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Ihor Klymenko aangewezen als secretaris van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad. Dat meldt Zelensky op X. Tot voor kort was Klymenko nog minister van Binnenlandse Zaken, totdat Zelensky afgelopen weekend plots zijn kabinet opschudde en het vertrek van premier Joelia Svyrydenko aankondigde. Daarmee werd een kabinetsval in gang gezet.

6 uur geleden
Ophef rond christelijke CDU'er die zich tot draagmoeder wendde

BERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland staat de positie van CDU-kopstuk Jens Spahn onder druk na een rel over draagmoederschap. Zijn prominente partijgenoot Daniel Peters eist nu zijn vertrek.

7 uur geleden
Regeringspartij VK kiest Burnham als nieuwe leider en premier

LONDEN (ANP) - De Britse regeringspartij Labour heeft Andy Burnham zoals verwacht gekozen als nieuwe leider en daarmee ook als nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Hij volgt Keir Starmer op, die vorige maand onder druk zijn vroegtijdige aftreden aankondigde.

7 uur geleden