Justitie VS: bewijs dat Trumpteam documenten verborgen hield
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie zegt bewijs te hebben dat het Trumpteam probeerde documenten te verbergen die de voormalig president had meegenomen uit het Witte Huis naar zijn verblijf in Florida. Een advocaat van Donald Trump zou bij een bezoek van de FBI in juni agenten het "expliciet verboden" hebben in dozen in een opslagruimte in Mar-a-Lago te kijken.
Het ministerie schrijft dat in een nieuw ingediend stuk in de zaak waarin een rechter beslist over het verzoek van Trump om een zogeheten "special master" aan te stellen. Dat is een soort onafhankelijke arbiter die in het Amerikaans recht optreedt wanneer de rechtbank meent dat overheidsinstanties burgerrechten schenden. Donderdag vindt een zitting plaats in die zaak.
"De overheid heeft ook bewijs dat overheidsdocumenten waarschijnlijk verborgen en verwijderd zijn uit de opslagruimte en dat er waarschijnlijk pogingen zijn ondernomen om het onderzoek van de regering te belemmeren", schrijft het ministerie.
De FBI deed op 8 augustus huiszoeking op het landgoed van Trump in Florida. Uit een eerder vrijgegeven huiszoekingsbevel en een lijst met in beslag genomen voorwerpen is gebleken dat een deel van het in Trumps residentie gevonden materiaal de status 'topgeheim' had, dat volgens protocollen in overheidsfaciliteiten moet worden opgeborgen. Daarmee is mogelijk de spionagewetgeving geschonden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.
17 minuten geledenQUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
1 uur geledenSANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
1 uur geledenPUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
5 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
9 uur geleden