Justitie verwacht geen helderheid over motieven Weski
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat in het strafproces tegen voormalig advocaat Inez Weski niet duidelijk zal worden waarom zij een rol zou hebben vervuld in de criminele organisatie van haar gewezen cliënt Ridouan Taghi. "De 'waarom-vraag' zal in dit strafproces vermoedelijk niet beantwoord worden", zei de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen Weski.
De officier wees erop dat Weski tot dusver heeft gezwegen en dat het daarom "gissen" is gebleven naar haar "beweegredenen". "Wij hebben er altijd rekening mee gehouden dat zij mogelijk heeft gehandeld onder druk of dreiging", aldus de aanklager. "En wij houden daar nog steeds rekening mee."
Weski is niet de eerste advocaat van Taghi die door bemoeienis met hem strafrechtelijk in de problemen komt. Justitie vervolgde eerder al Taghi's neef Youssef, die in 2021 maandenlang berichten van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught doorspeelde naar de organisatie. Hij is in 2023 veroordeeld tot 5,5 jaar gevangenisstraf. Youssef T., verklaarde destijds dat hij als "boodschappenjongen" heeft gefungeerd en dat hij tegen zijn zin het criminele web van Taghi is ingezogen. Hij omschreef dat proces als "een sluipend gif". Er zouden onder meer plannen zijn gemaakt voor een gewelddadige uitbraak uit de zwaarbewaakte gevangenis.
Aangenomen wordt dat T. zich als advocaat heeft gesteld omdat Weski in de ogen van de familie van Taghi niet voldoende meewerkte. Vanaf het moment dat Youssef zich bij de EBI heeft gemeld, wordt Weski niet meer verdacht van het doorspelen van berichten.
Meer uit Binnenland
BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
33 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.
4 uur geleden