Justitie verwacht geen helderheid over motieven Weski
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat in het strafproces tegen voormalig advocaat Inez Weski niet duidelijk zal worden waarom zij een rol zou hebben vervuld in de criminele organisatie van haar gewezen cliënt Ridouan Taghi. "De 'waarom-vraag' zal in dit strafproces vermoedelijk niet beantwoord worden", zei de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen Weski.
De officier wees erop dat Weski tot dusver heeft gezwegen en dat het daarom "gissen" is gebleven naar haar "beweegredenen". "Wij hebben er altijd rekening mee gehouden dat zij mogelijk heeft gehandeld onder druk of dreiging", aldus de aanklager. "En wij houden daar nog steeds rekening mee."
Weski is niet de eerste advocaat van Taghi die door bemoeienis met hem strafrechtelijk in de problemen komt. Justitie vervolgde eerder al Taghi's neef Youssef, die in 2021 maandenlang berichten van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught doorspeelde naar de organisatie. Hij is in 2023 veroordeeld tot 5,5 jaar gevangenisstraf. Youssef T., verklaarde destijds dat hij als "boodschappenjongen" heeft gefungeerd en dat hij tegen zijn zin het criminele web van Taghi is ingezogen. Hij omschreef dat proces als "een sluipend gif". Er zouden onder meer plannen zijn gemaakt voor een gewelddadige uitbraak uit de zwaarbewaakte gevangenis.
Aangenomen wordt dat T. zich als advocaat heeft gesteld omdat Weski in de ogen van de familie van Taghi niet voldoende meewerkte. Vanaf het moment dat Youssef zich bij de EBI heeft gemeld, wordt Weski niet meer verdacht van het doorspelen van berichten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
6 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
8 uur geleden