Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie verwacht geen helderheid over motieven Weski

Justitie verwacht geen helderheid over motieven Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat in het strafproces tegen voormalig advocaat Inez Weski niet duidelijk zal worden waarom zij een rol zou hebben vervuld in de criminele organisatie van haar gewezen cliënt Ridouan Taghi. "De 'waarom-vraag' zal in dit strafproces vermoedelijk niet beantwoord worden", zei de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen Weski.

De officier wees erop dat Weski tot dusver heeft gezwegen en dat het daarom "gissen" is gebleven naar haar "beweegredenen". "Wij hebben er altijd rekening mee gehouden dat zij mogelijk heeft gehandeld onder druk of dreiging", aldus de aanklager. "En wij houden daar nog steeds rekening mee."

Weski is niet de eerste advocaat van Taghi die door bemoeienis met hem strafrechtelijk in de problemen komt. Justitie vervolgde eerder al Taghi's neef Youssef, die in 2021 maandenlang berichten van Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught doorspeelde naar de organisatie. Hij is in 2023 veroordeeld tot 5,5 jaar gevangenisstraf. Youssef T., verklaarde destijds dat hij als "boodschappenjongen" heeft gefungeerd en dat hij tegen zijn zin het criminele web van Taghi is ingezogen. Hij omschreef dat proces als "een sluipend gif". Er zouden onder meer plannen zijn gemaakt voor een gewelddadige uitbraak uit de zwaarbewaakte gevangenis.

Aangenomen wordt dat T. zich als advocaat heeft gesteld omdat Weski in de ogen van de familie van Taghi niet voldoende meewerkte. Vanaf het moment dat Youssef zich bij de EBI heeft gemeld, wordt Weski niet meer verdacht van het doorspelen van berichten.

Meer uit Binnenland

Hulporganisaties breiden hulp aan Libanon uit

DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.

14 minuten geleden
Onderzoek: partijen gebruiken lobbyteksten in programma's

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.

2 uur geleden
Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

10 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

11 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

11 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

14 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

14 uur geleden