Justitie vervolgt verdachte moorden Weiteveen ook voor wapens
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Richard K., verdacht van de dubbele moord in het Drentse dorp Weiteveen, ook vervolgen voor wapenbezit en mogelijk zelfs wapenhandel. Dat zei de officier van justitie dinsdag tijdens de tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen K. bij de rechtbank in Assen. De verdenking wordt meegenomen in de moordzaak. K. was niet bij de zitting aanwezig.
K. (51) schoot op 16 januari eerst een 44-jarige vrouw dood in haar auto en vervolgens haar 38-jarige man, in de woning van het paar even verderop. Het geweld zou de climax zijn geweest van een slepend conflict over de woning aan de Bargerweg in Weiteveen, die hij hen een jaar eerder had verkocht. De politie kon K. in de buurt van het huis arresteren, vrijwel direct na het geweldsdrama. Het OM zei eerder dat K. planmatig te werk is gegaan.
In juni arresteerde de politie twee mannen - afzonderlijk van elkaar - op verdenking van het leveren van wapens aan K. Justitie verdenkt hen niet van enige betrokkenheid bij de dubbele moord.
Persoonlijkheidsonderzoek
K.'s advocaat Justus Reisinger hoopt dat de verdenking de hoofdzaak niet gaat "vertroebelen". Volgens hem is er al snel sprake van wapenhandel als een of meerdere wapens overgaan van de ene persoon naar de andere.
K. had eigenlijk al in het Pieter Baan Centrum moeten zitten voor een persoonlijkheidsonderzoek, maar zijn plaatsing is vertraagd tot 2 september. Dat onderzoek zal in elk geval zeven weken duren.
Februari
De voorlopige planning van de rechtbank is dat de inhoudelijke behandeling van de zaak in februari volgend jaar zal plaatsvinden. Op 9 oktober en 3 december zijn er nog tussentijdse zittingen.
Op de eerste openbare zitting in april heeft K. spijt betuigd. Hij noemde de schokkende gebeurtenissen "een verschrikkelijke tragedie" die nooit had mogen gebeuren. De rechtbank stelde toen al vast dat het buiten kijf staat dat K. de dader is, omdat veel van het geweld is geregistreerd door camera's.
K. doodde eerst het vrouwelijke slachtoffer, Ineke, toen zij terugkeerde van het naar school brengen van een van haar kinderen. K. blokkeerde haar de weg met zijn auto, stapte uit, liep naar haar auto en schoot de vrouw met meerdere kogels dood, stelt het OM. Daarna is hij naar de woning van de slachtoffers gegaan, waar hij het mannelijke slachtoffer, Sam, beschoot, met een mes stak en met een vuurwapen sloeg. Een 12-jarige zoon van de slachtoffers was daar in elk geval gedeeltelijk getuige van.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
8 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
11 uur geleden