Justitie vervolgt verdachte moorden Weiteveen ook voor wapens
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Richard K., verdacht van de dubbele moord in het Drentse dorp Weiteveen, ook vervolgen voor wapenbezit en mogelijk zelfs wapenhandel. Dat zei de officier van justitie dinsdag tijdens de tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen K. bij de rechtbank in Assen. De verdenking wordt meegenomen in de moordzaak. K. was niet bij de zitting aanwezig.
K. (51) schoot op 16 januari eerst een 44-jarige vrouw dood in haar auto en vervolgens haar 38-jarige man, in de woning van het paar even verderop. Het geweld zou de climax zijn geweest van een slepend conflict over de woning aan de Bargerweg in Weiteveen, die hij hen een jaar eerder had verkocht. De politie kon K. in de buurt van het huis arresteren, vrijwel direct na het geweldsdrama. Het OM zei eerder dat K. planmatig te werk is gegaan.
In juni arresteerde de politie twee mannen - afzonderlijk van elkaar - op verdenking van het leveren van wapens aan K. Justitie verdenkt hen niet van enige betrokkenheid bij de dubbele moord.
Persoonlijkheidsonderzoek
K.'s advocaat Justus Reisinger hoopt dat de verdenking de hoofdzaak niet gaat "vertroebelen". Volgens hem is er al snel sprake van wapenhandel als een of meerdere wapens overgaan van de ene persoon naar de andere.
K. had eigenlijk al in het Pieter Baan Centrum moeten zitten voor een persoonlijkheidsonderzoek, maar zijn plaatsing is vertraagd tot 2 september. Dat onderzoek zal in elk geval zeven weken duren.
Februari
De voorlopige planning van de rechtbank is dat de inhoudelijke behandeling van de zaak in februari volgend jaar zal plaatsvinden. Op 9 oktober en 3 december zijn er nog tussentijdse zittingen.
Op de eerste openbare zitting in april heeft K. spijt betuigd. Hij noemde de schokkende gebeurtenissen "een verschrikkelijke tragedie" die nooit had mogen gebeuren. De rechtbank stelde toen al vast dat het buiten kijf staat dat K. de dader is, omdat veel van het geweld is geregistreerd door camera's.
K. doodde eerst het vrouwelijke slachtoffer, Ineke, toen zij terugkeerde van het naar school brengen van een van haar kinderen. K. blokkeerde haar de weg met zijn auto, stapte uit, liep naar haar auto en schoot de vrouw met meerdere kogels dood, stelt het OM. Daarna is hij naar de woning van de slachtoffers gegaan, waar hij het mannelijke slachtoffer, Sam, beschoot, met een mes stak en met een vuurwapen sloeg. Een 12-jarige zoon van de slachtoffers was daar in elk geval gedeeltelijk getuige van.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
12 uur geleden