Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie vervolgt verdachte moorden Weiteveen ook voor wapens

Justitie vervolgt verdachte moorden Weiteveen ook voor wapens

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Richard K., verdacht van de dubbele moord in het Drentse dorp Weiteveen, ook vervolgen voor wapenbezit en mogelijk zelfs wapenhandel. Dat zei de officier van justitie dinsdag tijdens de tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen K. bij de rechtbank in Assen. De verdenking wordt meegenomen in de moordzaak. K. was niet bij de zitting aanwezig.

K. (51) schoot op 16 januari eerst een 44-jarige vrouw dood in haar auto en vervolgens haar 38-jarige man, in de woning van het paar even verderop. Het geweld zou de climax zijn geweest van een slepend conflict over de woning aan de Bargerweg in Weiteveen, die hij hen een jaar eerder had verkocht. De politie kon K. in de buurt van het huis arresteren, vrijwel direct na het geweldsdrama. Het OM zei eerder dat K. planmatig te werk is gegaan.

In juni arresteerde de politie twee mannen - afzonderlijk van elkaar - op verdenking van het leveren van wapens aan K. Justitie verdenkt hen niet van enige betrokkenheid bij de dubbele moord.

Persoonlijkheidsonderzoek

K.'s advocaat Justus Reisinger hoopt dat de verdenking de hoofdzaak niet gaat "vertroebelen". Volgens hem is er al snel sprake van wapenhandel als een of meerdere wapens overgaan van de ene persoon naar de andere.

K. had eigenlijk al in het Pieter Baan Centrum moeten zitten voor een persoonlijkheidsonderzoek, maar zijn plaatsing is vertraagd tot 2 september. Dat onderzoek zal in elk geval zeven weken duren.

Februari

De voorlopige planning van de rechtbank is dat de inhoudelijke behandeling van de zaak in februari volgend jaar zal plaatsvinden. Op 9 oktober en 3 december zijn er nog tussentijdse zittingen.

Op de eerste openbare zitting in april heeft K. spijt betuigd. Hij noemde de schokkende gebeurtenissen "een verschrikkelijke tragedie" die nooit had mogen gebeuren. De rechtbank stelde toen al vast dat het buiten kijf staat dat K. de dader is, omdat veel van het geweld is geregistreerd door camera's.

K. doodde eerst het vrouwelijke slachtoffer, Ineke, toen zij terugkeerde van het naar school brengen van een van haar kinderen. K. blokkeerde haar de weg met zijn auto, stapte uit, liep naar haar auto en schoot de vrouw met meerdere kogels dood, stelt het OM. Daarna is hij naar de woning van de slachtoffers gegaan, waar hij het mannelijke slachtoffer, Sam, beschoot, met een mes stak en met een vuurwapen sloeg. Een 12-jarige zoon van de slachtoffers was daar in elk geval gedeeltelijk getuige van.

Meer uit Binnenland

Meer discriminatieklachten toegewezen, leeftijd speelt vaker rol

UTRECHT (ANP) - Het College voor de Rechten van de Mens heeft vorig jaar vaker discriminatie vastgesteld dan in het jaar daarvoor. Een opvallende stijging zag het college in het aantal meldingen over leeftijdsdiscriminatie.

38 minuten geleden
Ook Huizen biedt excuses aan voor stiekem onderzoek naar moslims

HUIZEN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Huizen gaat ook excuses aanbieden voor een heimelijk onderzoek naar moskeegangers. Dat onderzoek schond de rechten van islamitische inwoners, en daarom heeft de gemeente een boete van 25.000 euro gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens.

1 uur geleden
PostNL hervat bezorging in Noord-Nederland

DEN HAAG (ANP) - PostNL hervat donderdag de bezorging van post en pakketten in het noorden van het land. Woensdag besloot het bedrijf de bezorging daar te staken door de gladheid op de weg, maar nu denkt PostNL dat bezorgen weer veilig kan.

1 uur geleden
Tien gemeenten krijgen privacyboete om onderzoeken naar moslims

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.

3 uur geleden
Burgemeester Mark Boumans volgt Halsema op als beste bestuurder

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.

12 uur geleden
NVWA over AD-onderzoek asbest in speelzand: kunnen niet optreden

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".

13 uur geleden
Leeuwtje van Rembrandt geveild voor 15 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).

14 uur geleden