Justitie vervolgt verdachte moorden Weiteveen ook voor wapens
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Richard K., verdacht van de dubbele moord in het Drentse dorp Weiteveen, ook vervolgen voor wapenbezit en mogelijk zelfs wapenhandel. Dat zei de officier van justitie dinsdag tijdens de tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen K. bij de rechtbank in Assen. De verdenking wordt meegenomen in de moordzaak. K. was niet bij de zitting aanwezig.
K. (51) schoot op 16 januari eerst een 44-jarige vrouw dood in haar auto en vervolgens haar 38-jarige man, in de woning van het paar even verderop. Het geweld zou de climax zijn geweest van een slepend conflict over de woning aan de Bargerweg in Weiteveen, die hij hen een jaar eerder had verkocht. De politie kon K. in de buurt van het huis arresteren, vrijwel direct na het geweldsdrama. Het OM zei eerder dat K. planmatig te werk is gegaan.
In juni arresteerde de politie twee mannen - afzonderlijk van elkaar - op verdenking van het leveren van wapens aan K. Justitie verdenkt hen niet van enige betrokkenheid bij de dubbele moord.
Persoonlijkheidsonderzoek
K.'s advocaat Justus Reisinger hoopt dat de verdenking de hoofdzaak niet gaat "vertroebelen". Volgens hem is er al snel sprake van wapenhandel als een of meerdere wapens overgaan van de ene persoon naar de andere.
K. had eigenlijk al in het Pieter Baan Centrum moeten zitten voor een persoonlijkheidsonderzoek, maar zijn plaatsing is vertraagd tot 2 september. Dat onderzoek zal in elk geval zeven weken duren.
Februari
De voorlopige planning van de rechtbank is dat de inhoudelijke behandeling van de zaak in februari volgend jaar zal plaatsvinden. Op 9 oktober en 3 december zijn er nog tussentijdse zittingen.
Op de eerste openbare zitting in april heeft K. spijt betuigd. Hij noemde de schokkende gebeurtenissen "een verschrikkelijke tragedie" die nooit had mogen gebeuren. De rechtbank stelde toen al vast dat het buiten kijf staat dat K. de dader is, omdat veel van het geweld is geregistreerd door camera's.
K. doodde eerst het vrouwelijke slachtoffer, Ineke, toen zij terugkeerde van het naar school brengen van een van haar kinderen. K. blokkeerde haar de weg met zijn auto, stapte uit, liep naar haar auto en schoot de vrouw met meerdere kogels dood, stelt het OM. Daarna is hij naar de woning van de slachtoffers gegaan, waar hij het mannelijke slachtoffer, Sam, beschoot, met een mes stak en met een vuurwapen sloeg. Een 12-jarige zoon van de slachtoffers was daar in elk geval gedeeltelijk getuige van.
Meer uit Binnenland
OLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
35 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
5 uur geleden