Justitie vervolgt verdachte moorden Weiteveen ook voor wapens
ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat Richard K., verdacht van de dubbele moord in het Drentse dorp Weiteveen, ook vervolgen voor wapenbezit en mogelijk zelfs wapenhandel. Dat zei de officier van justitie dinsdag tijdens de tweede inleidende zitting in de strafzaak tegen K. bij de rechtbank in Assen. De verdenking wordt meegenomen in de moordzaak. K. was niet bij de zitting aanwezig.
K. (51) schoot op 16 januari eerst een 44-jarige vrouw dood in haar auto en vervolgens haar 38-jarige man, in de woning van het paar even verderop. Het geweld zou de climax zijn geweest van een slepend conflict over de woning aan de Bargerweg in Weiteveen, die hij hen een jaar eerder had verkocht. De politie kon K. in de buurt van het huis arresteren, vrijwel direct na het geweldsdrama. Het OM zei eerder dat K. planmatig te werk is gegaan.
In juni arresteerde de politie twee mannen - afzonderlijk van elkaar - op verdenking van het leveren van wapens aan K. Justitie verdenkt hen niet van enige betrokkenheid bij de dubbele moord.
Persoonlijkheidsonderzoek
K.'s advocaat Justus Reisinger hoopt dat de verdenking de hoofdzaak niet gaat "vertroebelen". Volgens hem is er al snel sprake van wapenhandel als een of meerdere wapens overgaan van de ene persoon naar de andere.
K. had eigenlijk al in het Pieter Baan Centrum moeten zitten voor een persoonlijkheidsonderzoek, maar zijn plaatsing is vertraagd tot 2 september. Dat onderzoek zal in elk geval zeven weken duren.
Februari
De voorlopige planning van de rechtbank is dat de inhoudelijke behandeling van de zaak in februari volgend jaar zal plaatsvinden. Op 9 oktober en 3 december zijn er nog tussentijdse zittingen.
Op de eerste openbare zitting in april heeft K. spijt betuigd. Hij noemde de schokkende gebeurtenissen "een verschrikkelijke tragedie" die nooit had mogen gebeuren. De rechtbank stelde toen al vast dat het buiten kijf staat dat K. de dader is, omdat veel van het geweld is geregistreerd door camera's.
K. doodde eerst het vrouwelijke slachtoffer, Ineke, toen zij terugkeerde van het naar school brengen van een van haar kinderen. K. blokkeerde haar de weg met zijn auto, stapte uit, liep naar haar auto en schoot de vrouw met meerdere kogels dood, stelt het OM. Daarna is hij naar de woning van de slachtoffers gegaan, waar hij het mannelijke slachtoffer, Sam, beschoot, met een mes stak en met een vuurwapen sloeg. Een 12-jarige zoon van de slachtoffers was daar in elk geval gedeeltelijk getuige van.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
10 minuten geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
16 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
18 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
18 uur geleden