Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie onderzoekt tientallen zelfdodingen met zelfmoordpillen

Justitie onderzoekt tientallen zelfdodingen met zelfmoordpillen

DEN BOSCH (ANP) - Justitie onderzoekt 33 gevallen waarbij mensen zelfmoord zouden hebben gepleegd met een zelfdodingsmiddel. Vijftien daarvan zouden het zogenaamde Middel X hebben gebruikt. Dat zei de officier van justitie woensdag bij de behandeling van de zaak tegen Alex S., die het middel verkocht.

Volgens de officier van justitie hebben de 33 mensen allemaal het zelfdodingspoeder gekocht bij de 28-jarige S. uit Eindhoven. Bij in elk geval vijftien van hen kan het overlijden ook direct in verband worden gebracht met de inname van Middel X.

Alex S. heeft beloofd het middel niet meer te verkopen als hij vrij komt. Mede daarom vroeg zijn advocaat vrijlating. De rechtbank stond dat toe, onder voorwaarden. Alex S. moet zich melden bij de reclassering en zich laten behandelen bij de GGZ. Daarnaast krijgt hij een contactverbod met medeverdachten. Hij mag mensen ook geen informatie over een zelfdoding geven.

Coöperatie Laatste Wil

S. is lid van Coöperatie Laatste Wil (CLW), een organisatie die pleit voor zelfbeschikking rond het sterfbed. Voorzitter Jos van Wijk daarvan is in het onderzoek ook opgepakt, maar weer vrijgelaten vanwege een geringere rol. "Die heeft hij nadien in de media wel bekend’’, zei de officier van justitie vrijdag. Volgens het Openbaar Ministerie is CLW een "criminele organisatie die het plegen of beramen van hulp bij zelfdoding als oogmerk heeft".

S. heeft het middel nog altijd zelf in bezit, zei hij zelf. "Ik wil een maagverkleining, omdat ik op het keerpunt sta om bedlegerig te worden. Ik heb het middel altijd gewild voor het geval ik bedlegerig zou raken en niet meer voor mezelf zou kunnen zorgen."

Honderden mensen

S. werd in juli opgepakt. Hij verkocht het zelfdodingsmiddel aan honderden mensen, denkt justitie. Het onderzoek begon in mei 2021, toen een vrouw uit Best aan het middel overleed. Daar werden het middel en gegevensdragers gevonden die leidden naar Alex S. Hij verkocht het al sinds november 2018.

Met het geld dat de man verdiende door het verstrekken van de medicijnen zou hij in zijn levensonderhoud hebben voorzien. Het OM verdenkt hem daarom ook van witwassen.

Meer uit Binnenland

Raad van State keurt naamsverandering GroenLinks-PvdA goed

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.

5 minuten geleden
Dit jaar flinke stijging van het aantal verkeersovertredingen

LEEUWARDEN (ANP) - Het aantal verkeersovertredingen is in de eerste vier maanden van dit jaar met 13 procent toegenomen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In totaal werden van januari tot en met april dit jaar bijna 2,6 miljoen overtredingen geconstateerd, tegen een kleine 2,3 miljoen in die periode in 2025.

12 minuten geleden
Meeste Nederlanders hebben afkeer van een politieke partij

DEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.

13 minuten geleden
In sporthal in 2e Exloërmond overnachtten dinsdag 62 asielzoekers

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag hebben 62 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond overnacht. Dat zijn er drie minder dan een nacht eerder. De gemeente Borger-Odoorn heeft de sporthal van maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel terechtkunnen.

1 uur geleden
Onderzoek: deurwaarder kan helpen bij signaleren probleemschulden

DEN HAAG (ANP) - Het helpt als gerechtsdeurwaarders mensen met problematische schulden actief naar gemeenten doorverwijzen. Bij gemeenten komen zo mensen in beeld die nog niet bekend waren via vroegsignalering of de schuldhulpverlening. Dat komt naar voren uit een proef van gerechtsdeurwaarders in zes gemeenten.

1 uur geleden
Kuipers en medestanders willen nieuwe deal over vergroening zorg

DEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.

4 uur geleden
Zwangere vrouw na politie-incident: ik stelde gewoon een vraag

ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.

8 uur geleden