Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie 'onderschrijft noodzaak' betere veiligheid Ter Apel

Justitie 'onderschrijft noodzaak' betere veiligheid Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Justitie en Veiligheid "onderschrijft de noodzaak om er alles aan te doen om de veiligheid op de COA-opvanglocatie in Ter Apel te verbeteren". Daarmee reageert het ministerie op kritiek van de Inspectie Justitie en Veiligheid, die zegt dat medewerkers van het aanmeldcentrum een "onacceptabel" risico lopen om slachtoffer te worden van geweld.

De inspectie adviseert "met klem" dat het ministerie "op zeer korte termijn" zorgt voor meer politieagenten en boa's. Een justitiewoordvoerder kan dat niet beloven. "We gaan daarover in gesprek met de inspectie", zegt hij, "omdat je scherper wil hebben hoe ze dingen ingeregeld willen hebben". Wat er precies onduidelijk is aan de inspectiebrief, legt hij niet uit.

Het ministerie wijst verder op een dalende trend in de komst van nieuwe asielzoekers in Ter Apel, en de verwachte opening van nieuwe opvanglocaties. "Daarmee neemt de druk in Ter Apel verder af en neemt de veiligheid toe."

Trigion

Niet de politie, maar beveiligers van het bedrijf Trigion zijn verantwoordelijk voor de veiligheid binnen het aanmeldcentrum, schrijft demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) in een brief aan de inspectie. Bij incidenten kan de politie wel optreden.

De politie heeft niet genoeg mensen om op problemen te reageren, schrijft de inspectie, en hetzelfde geldt voor de Marechaussee. "Permanent of snel aanwezig zijn is niet mogelijk." De Trigion-beveiligers pakken veel incidenten daarom op, maar zij hebben "onvoldoende bevoegdheden en training om deze problemen op het aanmeldcentrum adequaat aan te pakken".

Personele problemen

Van der Burg erkent de personeelstekorten. Bij de hele politie moeten meer agenten komen, schrijft hij, maar door de krapte op de arbeidsmarkt kan dat nog even duren.

Meer uit Politiek

FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

7 minuten geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

55 minuten geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

20 uur geleden
Minister Heerma noemt vernielingen Loosdrecht 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."

1 dag geleden
Lokale partijen maken bezwaar tegen naam Progressief Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.

1 dag geleden
VVD en JA21 door met taakstrafverbod geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.

1 dag geleden
Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

4 dagen geleden