Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie noemt sepot van 1500 rechtszaken om tekorten niet fraai

Justitie noemt sepot van 1500 rechtszaken om tekorten niet fraai

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet fraai" dat het Openbaar Ministerie heeft besloten 1500 zaken te seponeren vanwege personeelstekorten bij de rechtbank in Gelderland, aldus een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het ministerie vindt het "erg" dat het OM genoodzaakt is de stap te nemen.

Volgens de zegsman zijn er personeelstekorten in het hele land en ontkomt ook het OM er niet aan. Hij verwacht dat het probleem van relatief korte duur zal zijn. Extra investeringen vanuit het ministerie zijn niet direct aan de orde. "Geld lost niet alles op."

De Raad voor de rechtspraak noemt het besluit van het OM Oost-Nederland "moeilijk te accepteren." Een woordvoerder van de Raad voor de rechtspraak zegt in een reactie: "Het is niet alleen voor de samenleving, maar ook voor de rechtspraak moeilijk te accepteren. Dit is helaas de situatie. Normaal worden er 80 rechters opgeleid, dat zijn er nu 130, maar een opleiding neemt jaren in beslag en daarmee is het probleem van het personeelstekort niet meteen opgelost".

Zorgelijk

Voorzitter Geertjan van Oosten van de Nederlandse Vereniging van StrafrechtAdvocaten (NVSA) noemt het "zorgelijk dat een land als Nederland dat als rechtstaat een gidsland wil zijn, niet in staat is zijn eigen zaken te berechten wegens een tekort aan rechters." Hij vindt dit "onbestaanbaar".

"Waarom is er geen vliegende brigade vanuit andere rechtbanken geformeerd om dit relatief beperkte aantal strafzaken te kunnen afdoen? 1500 zijn er nou ook weer niet zo veel", zegt Van Oosten. Jaarlijks zijn er tienduizenden strafzaken in Nederland. Volgens cijfers van de Raad voor de rechtspraak waren er 66.000 strafzaken in 2020.

Meer uit Binnenland

Van Weel: 'Hulp Oekraïne kwam te traag'

DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.

20 minuten geleden
Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

8 uur geleden
Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

9 uur geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

9 uur geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

9 uur geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

9 uur geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

11 uur geleden