Justitie: geen bewijs voor sabotage Nord Stream vanuit Polen
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse justitie wijst beweringen van de hand dat de sabotage van de Nord Stream-pijpleiding vanuit Polen zou zijn opgezet. Volgens het Poolse Openbaar Ministerie is daar geen enkel bewijs voor. De Amerikaanse krant The Wall Street Journal (WSJ) stelde eerder dat er een Poolse link was met de aanslag.
In die krant verscheen eerder deze maand dat Duitse onderzoekers wel degelijk bewijs bekijken over Poolse betrokkenheid. De krant wees op de Andromeda, een jacht dat gebruikt zou zijn om explosieven te plaatsen op de Nord Stream 1-lijn. Volgens WSJ vertrok het schip vanuit Duitsland, maar maakte het een tussenstop in Polen. Het Openbaar Ministerie zegt dat de Poolse grenswacht het jacht heeft geïnspecteerd en dat er tijdens het verblijf in Polen geen spullen zijn ingeladen. Er zou dus geen link zijn tussen de stop in Polen en de explosie van de pijplijn.
De Poolse justitie zegt dat er geen bewijs is dat de Andromeda überhaupt een rol speelde bij de ontploffing. Bovendien zouden er geen Polen aan boord zijn geweest, maar zes Bulgaren.
Na de explosie in september werd internationaal voornamelijk naar Rusland gewezen als schuldige, maar later schreven Duitse en Amerikaanse media over mogelijke betrokkenheid van Oekraïne. Deze maand berichtte The Washington Post dat de Amerikaanse inlichtingendienst al maanden voor de explosie wist van een Oekraïens plan. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft die beweringen "belachelijk" genoemd.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
49 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
51 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
6 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
7 uur geleden