Justitie: geen bewijs voor sabotage Nord Stream vanuit Polen
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse justitie wijst beweringen van de hand dat de sabotage van de Nord Stream-pijpleiding vanuit Polen zou zijn opgezet. Volgens het Poolse Openbaar Ministerie is daar geen enkel bewijs voor. De Amerikaanse krant The Wall Street Journal (WSJ) stelde eerder dat er een Poolse link was met de aanslag.
In die krant verscheen eerder deze maand dat Duitse onderzoekers wel degelijk bewijs bekijken over Poolse betrokkenheid. De krant wees op de Andromeda, een jacht dat gebruikt zou zijn om explosieven te plaatsen op de Nord Stream 1-lijn. Volgens WSJ vertrok het schip vanuit Duitsland, maar maakte het een tussenstop in Polen. Het Openbaar Ministerie zegt dat de Poolse grenswacht het jacht heeft geïnspecteerd en dat er tijdens het verblijf in Polen geen spullen zijn ingeladen. Er zou dus geen link zijn tussen de stop in Polen en de explosie van de pijplijn.
De Poolse justitie zegt dat er geen bewijs is dat de Andromeda überhaupt een rol speelde bij de ontploffing. Bovendien zouden er geen Polen aan boord zijn geweest, maar zes Bulgaren.
Na de explosie in september werd internationaal voornamelijk naar Rusland gewezen als schuldige, maar later schreven Duitse en Amerikaanse media over mogelijke betrokkenheid van Oekraïne. Deze maand berichtte The Washington Post dat de Amerikaanse inlichtingendienst al maanden voor de explosie wist van een Oekraïens plan. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft die beweringen "belachelijk" genoemd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
4 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
4 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
5 uur geleden