Justitie: geen bewijs voor sabotage Nord Stream vanuit Polen
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse justitie wijst beweringen van de hand dat de sabotage van de Nord Stream-pijpleiding vanuit Polen zou zijn opgezet. Volgens het Poolse Openbaar Ministerie is daar geen enkel bewijs voor. De Amerikaanse krant The Wall Street Journal (WSJ) stelde eerder dat er een Poolse link was met de aanslag.
In die krant verscheen eerder deze maand dat Duitse onderzoekers wel degelijk bewijs bekijken over Poolse betrokkenheid. De krant wees op de Andromeda, een jacht dat gebruikt zou zijn om explosieven te plaatsen op de Nord Stream 1-lijn. Volgens WSJ vertrok het schip vanuit Duitsland, maar maakte het een tussenstop in Polen. Het Openbaar Ministerie zegt dat de Poolse grenswacht het jacht heeft geïnspecteerd en dat er tijdens het verblijf in Polen geen spullen zijn ingeladen. Er zou dus geen link zijn tussen de stop in Polen en de explosie van de pijplijn.
De Poolse justitie zegt dat er geen bewijs is dat de Andromeda überhaupt een rol speelde bij de ontploffing. Bovendien zouden er geen Polen aan boord zijn geweest, maar zes Bulgaren.
Na de explosie in september werd internationaal voornamelijk naar Rusland gewezen als schuldige, maar later schreven Duitse en Amerikaanse media over mogelijke betrokkenheid van Oekraïne. Deze maand berichtte The Washington Post dat de Amerikaanse inlichtingendienst al maanden voor de explosie wist van een Oekraïens plan. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft die beweringen "belachelijk" genoemd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
55 minuten geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
3 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
7 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
9 uur geleden