
Justitie: criminelen slimmer aanpakken door gegevens te delen
DEN HAAG (ANP) - Om criminele netwerken slimmer aan te pakken, moeten overheidsorganisaties en opsporingsinstanties ruimere mogelijkheden krijgen om hun informatie met elkaar te delen. Justitieminister Ferd Grapperhaus en Sander Dekker (Rechtsbescherming) hebben daartoe een wetsvoorstel opgesteld dat zij woensdag naar de Tweede Kamer hebben gestuurd.
Politie, Openbaar Ministerie, gemeenten en de Belastingdienst werken nu ook al samen om de ernstige en ondermijnende criminaliteit aan te pakken, maar er bestaat nog veel onduidelijkheid over de uitwisseling van hun gegevens. De ministers willen daar nu een wettelijke grondslag aan geven, zodat de instanties de informatie gezamenlijk kunnen analyseren en de netwerken gerichter en effectiever kunnen aanpakken. Ook private partijen als banken zouden in beperkte mate en als het echt nodig is, hieraan mee kunnen doen.
Vooral bij criminele netwerken die zich bezighouden met productie en handel van drugs, is ook vaak sprake van het witwassen van crimineel geld en fraude. Om de activiteiten van bendes en sleutelfiguren goed in beeld te krijgen, is het volgens de ministers belangrijk dat instanties samen verbanden kunnen leggen om deze zware criminelen aan te pakken.
Meer uit Binnenland
ALBLASSERDAM (ANP) - De leerkracht die woensdagavond werd neergestoken in Alblasserdam is stabiel en buiten levensgevaar, meldt Namens de Familie. De 53-jarige man raakte zwaargewond toen hij wilde ingrijpen bij een ruzie tussen drie mannen tijdens de eindmusical van de school.
2 uur geledenSOUTHEND (ANP) - De lichamen van de slachtoffers van de vliegtuigcrash bij vliegveld London Southend zijn geborgen, meldt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij Zeusch Aviation donderdag. Het vliegtuigje is weggehaald van de luchthaven en wordt overgebracht naar Farnborough Airport waar de Air Accidents Investigation Branch (AAIB) verder onderzoek gaat doen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1155 wandelaars uitgevallen, meldt de organisatie donderdag. Dat betekent dat er vrijdag 43.188 mensen van start gaan en proberen het Vierdaagsekruisje te bemachtigen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jalal O. (36) ontkent alle betrokkenheid bij de productie van drugs in de geëxplodeerde garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. "Hij kan daarmee ook niet verantwoordelijk worden gehouden voor de explosie", zegt zijn advocaat Cem Kekik.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen uit Den Haag (27 en 49) zijn aangehouden voor fraude met omzetbelasting, meldt de Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) donderdag. Beiden hebben een eenmanszaak. De twee zijn na hun aanhouding dinsdag voor verhoor naar politiebureaus gebracht in Rotterdam en Spijkenisse. Inmiddels zitten zij niet meer vast.
4 uur geledenVIJFHUIZEN (ANP) - Het is donderdag elf jaar geleden dat de MH17-ramp plaatsvond en alle 298 inzittenden van de vlucht omkwamen. "Terwijl wij vandaag onze geliefden herdenken, sturen we ook een heel krachtige boodschap uit, een boodschap dat de waarheid niet genegeerd kan en mag worden." Dat zei Piet Ploeg, voorzitter van Stichting Vliegramp MH17, tijdens de jaarlijkse herdenking bij het monument in Vijfhuizen.
5 uur geledenZAANSTAD (ANP) - Oud-directeur van het Holland Festival Frans de Ruiter is woensdag overleden. Dat heeft zijn familie donderdag laten weten aan het ANP. De Ruiter, van huis uit musicoloog en klavecinist, was 79 jaar oud.
5 uur geleden