Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie breidt strafzaak tegen neef Taghi uit

Justitie breidt strafzaak tegen neef Taghi uit

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aanklacht tegen . (26), een verre neef van Ridouan Taghi, met een aantal extra verdenkingen uitgebreid. Het gaat om vermoede misdrijven die de recherche al eerder in onderzoek had. Het betreft het leidinggeven aan een criminele organisatie die de voorbereiding van moorden en zware mishandelingen tot doel had, het uitlokken van moord en het helen en stelen van voertuigen.

T. stond woensdag op een tussentijdse zitting terecht in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum.

Justitie maakte de uitbreiding van de strafzaak bekend aan het begin van de zitting. De rechtbank bepaalde dat T. ook voor de nieuwe verdenkingen in voorarrest moet blijven, maar wil de beide zaken uiteindelijk niet in één proces behandelen, omdat de afwikkeling van de moordzaak-Wiersum dan mogelijk te lang gaat duren.

Verdachte

T. werd vorig jaar november als verdachte van de moord op Wiersum aangehouden en zit sindsdien vast. Er zijn nog twee andere verdachten in de zaak. Volgens de rechtbank zijn er vooralsnog genoeg aanwijzingen dat T. medeplichtig is geweest aan de moord.

Wiersum werd op 18 september vorig jaar bij zijn woning in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was een van de advocaten van Nabil B., kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo. Ridouan Taghi is daarin hoofdverdachte.

Betrokkenheid

Anouar T. ontkent iedere betrokkenheid bij de moord op Wiersum. Volgens het OM heeft hij een aansturende rol gespeeld.

T. zei woensdag cynisch het OM te feliciteren "met de zielige en trieste poging om mij als de 'bad guy' af te schilderen". Hij denkt dat het voor justitie "van cruciaal belang" is om hem voor de moord op Wiersum veroordeeld te krijgen, om de familienaam van T. in een kwaad daglicht te stellen.

Toegevoegde verdenkingen

Een van de toegevoegde verdenkingen tegen T. is de poging tot moord op een 28-jarige man in Utrecht, op 30 oktober. T. heeft volgens het OM de opdracht voor dit geweld gegeven. Het slachtoffer werd met hamers en een honkbalknuppel toegetakeld. In de bij de aanslag gebruikte auto zijn DNA-sporen van T. gevonden. Naast T. zijn nog twee verdachten opgepakt; meer aanhoudingen worden verwacht. Mogelijk wordt het opgepakte tweetal nog in het onderzoek naar de moord op Wiersum betrokken, liet het OM doorschemeren.

De volgende zitting is op 29 juli.

Meer uit Binnenland

Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

3 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

3 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

5 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

6 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

6 uur geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

7 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

7 uur geleden