Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie breidt strafzaak tegen neef Taghi uit

Justitie breidt strafzaak tegen neef Taghi uit

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aanklacht tegen . (26), een verre neef van Ridouan Taghi, met een aantal extra verdenkingen uitgebreid. Het gaat om vermoede misdrijven die de recherche al eerder in onderzoek had. Het betreft het leidinggeven aan een criminele organisatie die de voorbereiding van moorden en zware mishandelingen tot doel had, het uitlokken van moord en het helen en stelen van voertuigen.

T. stond woensdag op een tussentijdse zitting terecht in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum.

Justitie maakte de uitbreiding van de strafzaak bekend aan het begin van de zitting. De rechtbank bepaalde dat T. ook voor de nieuwe verdenkingen in voorarrest moet blijven, maar wil de beide zaken uiteindelijk niet in één proces behandelen, omdat de afwikkeling van de moordzaak-Wiersum dan mogelijk te lang gaat duren.

Verdachte

T. werd vorig jaar november als verdachte van de moord op Wiersum aangehouden en zit sindsdien vast. Er zijn nog twee andere verdachten in de zaak. Volgens de rechtbank zijn er vooralsnog genoeg aanwijzingen dat T. medeplichtig is geweest aan de moord.

Wiersum werd op 18 september vorig jaar bij zijn woning in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was een van de advocaten van Nabil B., kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo. Ridouan Taghi is daarin hoofdverdachte.

Betrokkenheid

Anouar T. ontkent iedere betrokkenheid bij de moord op Wiersum. Volgens het OM heeft hij een aansturende rol gespeeld.

T. zei woensdag cynisch het OM te feliciteren "met de zielige en trieste poging om mij als de 'bad guy' af te schilderen". Hij denkt dat het voor justitie "van cruciaal belang" is om hem voor de moord op Wiersum veroordeeld te krijgen, om de familienaam van T. in een kwaad daglicht te stellen.

Toegevoegde verdenkingen

Een van de toegevoegde verdenkingen tegen T. is de poging tot moord op een 28-jarige man in Utrecht, op 30 oktober. T. heeft volgens het OM de opdracht voor dit geweld gegeven. Het slachtoffer werd met hamers en een honkbalknuppel toegetakeld. In de bij de aanslag gebruikte auto zijn DNA-sporen van T. gevonden. Naast T. zijn nog twee verdachten opgepakt; meer aanhoudingen worden verwacht. Mogelijk wordt het opgepakte tweetal nog in het onderzoek naar de moord op Wiersum betrokken, liet het OM doorschemeren.

De volgende zitting is op 29 juli.

Meer uit Binnenland

26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

26 minuten geleden
Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.

1 uur geleden
Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

2 uur geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

3 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

3 uur geleden
Spaanse gezondheidsautoriteiten aan boord gegaan van Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.

4 uur geleden
Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

5 uur geleden