Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Justitie Berlijn staakt onderzoek naar Rammstein-zanger Lindemann

Justitie Berlijn staakt onderzoek naar Rammstein-zanger Lindemann

BERLIJN (ANP) - Aanklagers in Berlijn hebben hun strafrechtelijk onderzoek gestaakt naar Rammstein-zanger Till Lindemann. Die raakte in opspraak na beschuldigingen van seksueel wangedrag. Justitie zegt dat er geen bewijs is gevonden van strafbaar gedrag.

De frontman van de metalband kwam onder vuur te liggen nadat vrouwen in de media hun beklag hadden gedaan over machtsmisbruik en wangedrag. Het team van de zanger zou vrouwen hebben gezocht om seks te hebben met Lindemann. Zij mochten bij concerten vooraan staan en kregen naar verluidt drugs en alcohol op afterparty's.

De beschuldigingen zorgden voor veel commotie. Er waren protesten bij concerten van Rammstein, ook in Nederland. Aanklagers zeggen nu onvoldoende grond te hebben om Lindemann te vervolgen. Er zou geen bewijs zijn dat vrouwen tegen hun wil seks met hem hadden. Vermeende slachtoffers hebben zich volgens aanklagers ook niet gemeld om een verklaring af te leggen.

Tegenspraak

De 60-jarige Lindemann heeft de beschuldigingen steeds tegengesproken. Zijn advocaten reageerden positief op het besluit van het Openbaar Ministerie om het onderzoek te sluiten. Dat zou bewijzen "dat er geen basis was voor de bijzonder ernstige beschuldigingen aan het adres van onze cliënt op sociale media en in de pers".

Rammstein is opgericht in 1994 en is bekend van nummers als Du Hast, Ich Will en Sonne. De metalband schuwt omstreden onderwerpen niet in nummers en is ook in andere landen populair.

Meer uit Buitenland

FBI deelt foto's in zoektocht naar schutter Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - De FBI heeft twee foto's verspreid in de zoektocht naar de persoon die Charlie Kirk zou hebben doodgeschoten. Op sociale media is een persoon te zien in een zwart shirt met een plaatje erop, een pet op het hoofd en een zonnebril.

15 minuten geleden
Europese Commissie blij met vrijlating EU-medewerker in Belarus

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas zegt op X blij te zijn met de vrijlating van een EU-medewerker die vastzat in Belarus. Ook Commissievoorzitter Ursula von der Leyen spreekt op dat platform van het "welkome nieuws" over de vrijlating van diplomatiek EU-medewerker in Minsk Mikalai Khilo.

56 minuten geleden
Duitsland gaat helpen luchtruim Polen te bewaken

BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat na het binnenvliegen van Russische drones in Polen helpen het luchtruim van het buurland te bewaken. De luchtpatrouillemissie die Duitse Eurofighters de afgelopen maanden al uitvoerden wordt "verlengd en uitgebreid", laat de regering in Berlijn weten.

1 uur geleden
Trump kent doodgeschoten Kirk postuum hoge onderscheiding toe

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de doodgeschoten Charlie Kirk postuum de hoogste onderscheiding toe die burgers kunnen krijgen in de VS. Trump maakte dat bekend tijdens een herdenking van de aanslagen van 11 september 2001. De bijeenkomst vond plaats in Arlington, bij het Pentagon. De Amerikaanse minister van Oorlog, zoals de defensieminister door de regering-Trump wordt genoemd, stond in zijn toespraak ook stil bij Kirk.

1 uur geleden
Vermoedelijk moordwapen gevonden in moordonderzoek Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdiensten zoeken nog steeds naar de verdachte van het doodschieten van de politieke activist Charlie Kirk. Het vermoedelijke moordwapen, een geweer, is daarbij gevonden, aldus de FBI.

2 uur geleden
Venezuela stelt leger op aan grens en is "klaar voor strijd"

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela zet op 284 "frontposities" aan zijn landsgrenzen een combinatie van leger, politie en 'civiele verdediging' in, meldt de Venezolaanse president Nicolás Maduro op een lokale tv-zender. "We zijn klaar voor de gewapende strijd, als deze zich aandient", sprak hij. Maduro noemde niet om hoeveel troepen het gaat.

3 uur geleden
Slowakije steunt geen nieuwe sanctiepakketten tegen Rusland

BRATISLAVA (ANP) - Slowakije steunt geen nieuwe EU-sanctiepakketten meer tegen Rusland. Dat heeft de Slowaakse premier Robert Fico donderdag gezegd tijdens een persconferentie. Fico wil in ruil voor eventuele steun dat de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de Europese elektriciteitsprijzen te verlagen. Ook wil Slowakije af van de "strenge klimaatdoelstellingen", zodat de autoproductie in Slowakije en de rest van Europa veilig kan worden gesteld.

3 uur geleden