Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway winnaar op Damrak

Just Eat Takeaway winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway stond woensdag in de schijnwerpers op het Damrak, na goed ontvangen resultaten. Chipmachinemaker ASML, die ook met cijfers kwam, werd lager gezet. De Europese beurzen lieten kleine koersuitslagen zien. De strengere coronamaatregelen in veel Europese landen en tegenvallend nieuws rond onderzoeken naar een potentieel coronavaccin en een behandeling van het virus, zorgden voor enige terughoudendheid op de beursvloeren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 572,51 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 849,39 punten. De beurs in Parijs bleef ongewijzigd. Frankfurt won 0,2 procent en Londen klom 0,5 procent.

Just Eat Takeaway ging aan kop in de AEX met een winst van 4,8 procent. Het maaltijdbestelbedrijf profiteert van de coronapandemie omdat meer mensen eten laten thuisbezorgen. Het moederbedrijf achter onder meer Thuisbezorgd.nl zag in het derde kwartaal het aantal bestellingen met bijna de helft oplopen. De onderneming verwacht daarnaast nog steeds dat de overname van de Amerikaanse branchegenoot Grubhub in de eerste helft van 2021 kan worden afgerond.

TomTom

ASML (min 1 procent) stond onderaan bij de hoofdfondsen. De chipmachinefabrikant wist de omzet en winst in het derde kwartaal verder op te schroeven. De kwartaalomzet kwam uit op bijna 4 miljard euro, tegenover 3,3 miljard euro in de voorgaande meetperiode. Daarmee overtrof ASML de eigen verwachtingen.

Bij de kleinere bedrijven steeg TomTom 7 procent. De navigatiedienstverlener leed afgelopen kwartaal een verlies, maar blijft optimistisch ondanks de impact van de coronacrisis. De omzet viel een vijfde hoger uit dan in het vorige kwartaal. Dat komt volgens topman Harrold Goddijn met name door de groei in de automotive-tak van het bedrijf. Het Belgische zorgvastgoedbedrijf Aedifica zakte 2,7 procent na aankondiging van een aandelenuitgifte.

Asos

In Londen verloor Asos 6 procent. De Britse online kledingverkoper boekte door de coronacrisis een flinke winst, omdat klanten meer kleding bestelden online en minder terugstuurden. De omzet nam in het afgelopen boekjaar met bijna een vijfde toe. De aandelenkoers van Asos steeg dit jaar al met bijna 60 procent.

De euro was 1,1736 dollar waard, tegen 1,1744 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 39,94 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 42,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

1 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

1 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

2 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

3 uur geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

3 uur geleden
Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

5 uur geleden