Just Eat Takeaway winnaar op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway stond woensdag in de schijnwerpers op het Damrak, na goed ontvangen resultaten. Chipmachinemaker ASML, die ook met cijfers kwam, werd lager gezet. De Europese beurzen lieten kleine koersuitslagen zien. De strengere coronamaatregelen in veel Europese landen en tegenvallend nieuws rond onderzoeken naar een potentieel coronavaccin en een behandeling van het virus, zorgden voor enige terughoudendheid op de beursvloeren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 572,51 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 849,39 punten. De beurs in Parijs bleef ongewijzigd. Frankfurt won 0,2 procent en Londen klom 0,5 procent.
Just Eat Takeaway ging aan kop in de AEX met een winst van 4,8 procent. Het maaltijdbestelbedrijf profiteert van de coronapandemie omdat meer mensen eten laten thuisbezorgen. Het moederbedrijf achter onder meer Thuisbezorgd.nl zag in het derde kwartaal het aantal bestellingen met bijna de helft oplopen. De onderneming verwacht daarnaast nog steeds dat de overname van de Amerikaanse branchegenoot Grubhub in de eerste helft van 2021 kan worden afgerond.
TomTom
ASML (min 1 procent) stond onderaan bij de hoofdfondsen. De chipmachinefabrikant wist de omzet en winst in het derde kwartaal verder op te schroeven. De kwartaalomzet kwam uit op bijna 4 miljard euro, tegenover 3,3 miljard euro in de voorgaande meetperiode. Daarmee overtrof ASML de eigen verwachtingen.
Bij de kleinere bedrijven steeg TomTom 7 procent. De navigatiedienstverlener leed afgelopen kwartaal een verlies, maar blijft optimistisch ondanks de impact van de coronacrisis. De omzet viel een vijfde hoger uit dan in het vorige kwartaal. Dat komt volgens topman Harrold Goddijn met name door de groei in de automotive-tak van het bedrijf. Het Belgische zorgvastgoedbedrijf Aedifica zakte 2,7 procent na aankondiging van een aandelenuitgifte.
Asos
In Londen verloor Asos 6 procent. De Britse online kledingverkoper boekte door de coronacrisis een flinke winst, omdat klanten meer kleding bestelden online en minder terugstuurden. De omzet nam in het afgelopen boekjaar met bijna een vijfde toe. De aandelenkoers van Asos steeg dit jaar al met bijna 60 procent.
De euro was 1,1736 dollar waard, tegen 1,1744 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 39,94 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 42,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van bierbrouwer Heineken leggen maandag 3 uur lang het werk neer vanwege de kabinetsplannen rond sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Medewerkers in de brouwerijen in Den Bosch en het Zuid-Hollandse Zoeterwoude werken die dag tussen 10.00 uur en 13.00 uur niet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De fabrikant van elektrische voertuigen Tesla heeft zijn zelfrijdende robotaxi, genaamd "Cybercab", gelanceerd in de Amerikaanse staat Texas. Met de Cybercab wil Tesla concurreren met taxibedrijven als Uber en Waymo, een dochterbedrijf van Google-eigenaar Alphabet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen zijn dit jaar gestegen in juli, maar de stijging is lager dan de afgelopen twee jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huurwoningen zijn in deze maand gemiddeld 4,4 procent in prijs gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
12 uur geleden