Just Eat Takeaway winnaar op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway stond woensdag in de schijnwerpers op het Damrak, na goed ontvangen resultaten. Chipmachinemaker ASML, die ook met cijfers kwam, werd lager gezet. De Europese beurzen lieten kleine koersuitslagen zien. De strengere coronamaatregelen in veel Europese landen en tegenvallend nieuws rond onderzoeken naar een potentieel coronavaccin en een behandeling van het virus, zorgden voor enige terughoudendheid op de beursvloeren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 572,51 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 849,39 punten. De beurs in Parijs bleef ongewijzigd. Frankfurt won 0,2 procent en Londen klom 0,5 procent.
Just Eat Takeaway ging aan kop in de AEX met een winst van 4,8 procent. Het maaltijdbestelbedrijf profiteert van de coronapandemie omdat meer mensen eten laten thuisbezorgen. Het moederbedrijf achter onder meer Thuisbezorgd.nl zag in het derde kwartaal het aantal bestellingen met bijna de helft oplopen. De onderneming verwacht daarnaast nog steeds dat de overname van de Amerikaanse branchegenoot Grubhub in de eerste helft van 2021 kan worden afgerond.
TomTom
ASML (min 1 procent) stond onderaan bij de hoofdfondsen. De chipmachinefabrikant wist de omzet en winst in het derde kwartaal verder op te schroeven. De kwartaalomzet kwam uit op bijna 4 miljard euro, tegenover 3,3 miljard euro in de voorgaande meetperiode. Daarmee overtrof ASML de eigen verwachtingen.
Bij de kleinere bedrijven steeg TomTom 7 procent. De navigatiedienstverlener leed afgelopen kwartaal een verlies, maar blijft optimistisch ondanks de impact van de coronacrisis. De omzet viel een vijfde hoger uit dan in het vorige kwartaal. Dat komt volgens topman Harrold Goddijn met name door de groei in de automotive-tak van het bedrijf. Het Belgische zorgvastgoedbedrijf Aedifica zakte 2,7 procent na aankondiging van een aandelenuitgifte.
Asos
In Londen verloor Asos 6 procent. De Britse online kledingverkoper boekte door de coronacrisis een flinke winst, omdat klanten meer kleding bestelden online en minder terugstuurden. De omzet nam in het afgelopen boekjaar met bijna een vijfde toe. De aandelenkoers van Asos steeg dit jaar al met bijna 60 procent.
De euro was 1,1736 dollar waard, tegen 1,1744 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent in prijs tot 39,94 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 42,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
12 uur geleden