Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway winnaar op beurs, Aperam levert beurswaarde in

Just Eat Takeaway winnaar op beurs, Aperam levert beurswaarde in

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, bekend van Thuisbezorgd.nl, was maandag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden op een krantenbericht over mogelijke interesse voor een overname van de Amerikaanse dochter Grubhub. Daarentegen hoorde roestvrijstaalbedrijf Aperam bij de verliezers aan het Damrak. De Spaanse branchegenoot Acerinox kondigde aan de fusiegesprekken met Aperam te beëindigen.

Just Eat Takeaway ging aan kop bij de hoofdfondsen met een koerswinst van bijna 12 procent. De Britse krant The Sunday Times meldde dat mede-oprichter Matt Maloney van Grubhub samen met een investeringsmaatschappij eerder dit jaar zou hebben overwogen om de Amerikaanse maaltijdbezorger weer terug te kopen van Just Eat Takeaway. De partijen zagen uiteindelijk af van een overnamebod. Boze aandeelhouders drongen er eerder al bij de onderneming op aan om Grubhub weer te verkopen.

In de lijst met middelgrote fondsen leverde Aperam dik 1 procent aan beurswaarde in. Begin deze maand werd nog bekendgemaakt dat er gesprekken gaande waren over een mogelijk samengaan van Aperam en Acerinox (min 0,8 procent). Maar de rivaal ziet een fusie bij nader inzien toch niet zo zitten.

Accell

Ook fietsenfabrikant Accell (plus 2,8 procent) wist de aandacht op zich gericht. Te weinig aandeelhouders hebben zich achter de overname geschaard van de maker van merken als Batavus en Sparta. Vrijdagavond eindigde de termijn waarop aandeelhouders hun stukken konden aanbieden aan een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR. Met de deal was 1,6 miljard euro gemoeid.

De beurshandel verliep verder relatief rustig. De meeste Europese markten waren open maar veel bedrijven en beleggers gunden zichzelf een lang weekend vanwege Pinksteren. De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde aan het einde van de handelsdag 1,6 procent hoger op 711,82 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 1024,98 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot 1,3 procent.

Boris Johnson

De Londense FTSE-index klom 1 procent. De Britse Conservatieve Partij houdt na het sluiten van de beurs nog een vertrouwensstemming over partijleider en premier Boris Johnson. Steeds meer partijgenoten willen dat hij vertrekt vanwege 'partygate', het schandaal rondom feestjes van overheidspersoneel tijdens de lockdowns.

De euro was 1,0688 dollar waard, tegen 1,0721 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 118,47 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 119,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

35 minuten geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

2 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

2 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

3 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

4 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

4 uur geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

5 uur geleden