Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway winnaar op beurs, Aperam levert beurswaarde in

Just Eat Takeaway winnaar op beurs, Aperam levert beurswaarde in

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, bekend van Thuisbezorgd.nl, was maandag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden op een krantenbericht over mogelijke interesse voor een overname van de Amerikaanse dochter Grubhub. Daarentegen hoorde roestvrijstaalbedrijf Aperam bij de verliezers aan het Damrak. De Spaanse branchegenoot Acerinox kondigde aan de fusiegesprekken met Aperam te beëindigen.

Just Eat Takeaway ging aan kop bij de hoofdfondsen met een koerswinst van bijna 12 procent. De Britse krant The Sunday Times meldde dat mede-oprichter Matt Maloney van Grubhub samen met een investeringsmaatschappij eerder dit jaar zou hebben overwogen om de Amerikaanse maaltijdbezorger weer terug te kopen van Just Eat Takeaway. De partijen zagen uiteindelijk af van een overnamebod. Boze aandeelhouders drongen er eerder al bij de onderneming op aan om Grubhub weer te verkopen.

In de lijst met middelgrote fondsen leverde Aperam dik 1 procent aan beurswaarde in. Begin deze maand werd nog bekendgemaakt dat er gesprekken gaande waren over een mogelijk samengaan van Aperam en Acerinox (min 0,8 procent). Maar de rivaal ziet een fusie bij nader inzien toch niet zo zitten.

Accell

Ook fietsenfabrikant Accell (plus 2,8 procent) wist de aandacht op zich gericht. Te weinig aandeelhouders hebben zich achter de overname geschaard van de maker van merken als Batavus en Sparta. Vrijdagavond eindigde de termijn waarop aandeelhouders hun stukken konden aanbieden aan een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR. Met de deal was 1,6 miljard euro gemoeid.

De beurshandel verliep verder relatief rustig. De meeste Europese markten waren open maar veel bedrijven en beleggers gunden zichzelf een lang weekend vanwege Pinksteren. De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde aan het einde van de handelsdag 1,6 procent hoger op 711,82 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 1024,98 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot 1,3 procent.

Boris Johnson

De Londense FTSE-index klom 1 procent. De Britse Conservatieve Partij houdt na het sluiten van de beurs nog een vertrouwensstemming over partijleider en premier Boris Johnson. Steeds meer partijgenoten willen dat hij vertrekt vanwege 'partygate', het schandaal rondom feestjes van overheidspersoneel tijdens de lockdowns.

De euro was 1,0688 dollar waard, tegen 1,0721 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 118,47 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 119,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

17 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

18 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

18 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

21 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

22 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

1 dag geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

1 dag geleden