Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway voert zeldzame stijgers aan op beurs Amsterdam

Just Eat Takeaway voert zeldzame stijgers aan op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, eigenaar van Thuisbezorgd.nl, was woensdag een van de zeldzame stijgers in de Amsterdamse AEX. De Amsterdamse hoofdindex ging omlaag na de forse koerssprong van een dag eerder en kwam weer onder de grens van 800 punten uit. Ook elders in Europa werden winsten gepakt nadat beleggers dinsdag de zorgen over de Omikron-variant aan de kant hadden geschoven.

Just Eat Takeaway ging 2,7 procent omhoog en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Ook elders in Europa stegen maaltijdbezorgers, na een verliesbeurt aan het begin van deze week door zorgen over strengere regels die de Europese Commissie wil invoeren voor bedrijven in de platformeconomie.

Grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen was bierbrouwer Heineken met een min van 3,7 procent. Ook techbedrijven als Prosus (min 2,5 procent), ASMI (min 2,2 procent) en ASML (min 1,7 procent) werden lager gezet.

ABN AMRO

De AEX-index zakte 1 procent tot 797,72 punten. Een dag eerder was de graadmeter nog 3,5 procent omhoog geschoten. De MidKap verloor 0,8 procent tot 1044,11 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs gaven tot 0,8 procent prijs.

In de MidKap ging de aandacht onder meer uit naar ABN AMRO, dat 0,5 procent verloor. De bank zou het huidige hoofdkantoor op de Zuidas hebben verkocht aan een consortium voor iets minder dan 750 miljoen euro.

UMG

Universal Music Group (UMG) wordt later deze maand opgenomen in de AEX-index. Het aandeel daalde evenwel 1,9 procent. UMG neemt de plaats van verzekeraar ASR in bij de hoofdfondsen. Dat aandeel ging 0,7 procent omlaag.

Ajax versloeg in de laatste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League Sporting Portugal. Het aandeel steeg 1 procent.

Nestlé

Nestlé won in Zurich 1,6 procent na het bericht dat het voedingsmiddelenconcern zijn belang in L'Oréal verkleint. Dat levert Nestlé 8,9 miljard euro op. Het Franse merk voor verzorgingsmiddelen daalde 1,9 procent in Parijs na de aankondiging. Beleggers schrokken van een handelsupdate van HelloFresh. De vooruitzichten voor de komende kwartalen stelden teleur, waardoor de bezorger van maaltijdboxen een kleine 11 procent aan waarde verloor op de beurs in Frankfurt.

De euro was 1,1329 dollar waard, tegen 1,1266 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 72,48 dollar en Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 75,76.

Meer uit Financieel

Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

47 minuten geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

3 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

19 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

21 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

21 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

1 dag geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

1 dag geleden