Just Eat Takeaway voert zeldzame stijgers aan op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, eigenaar van Thuisbezorgd.nl, was woensdag een van de zeldzame stijgers in de Amsterdamse AEX. De Amsterdamse hoofdindex ging omlaag na de forse koerssprong van een dag eerder en kwam weer onder de grens van 800 punten uit. Ook elders in Europa werden winsten gepakt nadat beleggers dinsdag de zorgen over de Omikron-variant aan de kant hadden geschoven.
Just Eat Takeaway ging 2,7 procent omhoog en was daarmee de sterkste stijger in de AEX. Ook elders in Europa stegen maaltijdbezorgers, na een verliesbeurt aan het begin van deze week door zorgen over strengere regels die de Europese Commissie wil invoeren voor bedrijven in de platformeconomie.
Grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen was bierbrouwer Heineken met een min van 3,7 procent. Ook techbedrijven als Prosus (min 2,5 procent), ASMI (min 2,2 procent) en ASML (min 1,7 procent) werden lager gezet.
ABN AMRO
De AEX-index zakte 1 procent tot 797,72 punten. Een dag eerder was de graadmeter nog 3,5 procent omhoog geschoten. De MidKap verloor 0,8 procent tot 1044,11 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs gaven tot 0,8 procent prijs.
In de MidKap ging de aandacht onder meer uit naar ABN AMRO, dat 0,5 procent verloor. De bank zou het huidige hoofdkantoor op de Zuidas hebben verkocht aan een consortium voor iets minder dan 750 miljoen euro.
UMG
Universal Music Group (UMG) wordt later deze maand opgenomen in de AEX-index. Het aandeel daalde evenwel 1,9 procent. UMG neemt de plaats van verzekeraar ASR in bij de hoofdfondsen. Dat aandeel ging 0,7 procent omlaag.
Ajax versloeg in de laatste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League Sporting Portugal. Het aandeel steeg 1 procent.
Nestlé
Nestlé won in Zurich 1,6 procent na het bericht dat het voedingsmiddelenconcern zijn belang in L'Oréal verkleint. Dat levert Nestlé 8,9 miljard euro op. Het Franse merk voor verzorgingsmiddelen daalde 1,9 procent in Parijs na de aankondiging. Beleggers schrokken van een handelsupdate van HelloFresh. De vooruitzichten voor de komende kwartalen stelden teleur, waardoor de bezorger van maaltijdboxen een kleine 11 procent aan waarde verloor op de beurs in Frankfurt.
De euro was 1,1329 dollar waard, tegen 1,1266 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 72,48 dollar en Brentolie steeg 0,4 procent in prijs tot 75,76.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.
2 uur geleden