Just Eat Takeaway schrapt 'maximaal 170' banen op klantenservice
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, moederbedrijf van Thuisbezorgd, gaat zijn klantenservice reorganiseren. Door het centraliseren van de afdeling naar het kantoor in het Britse Sunderland, raken "maximaal 170" mensen hun baan kwijt. Dat meldt een woordvoerster van het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
Wel geeft zij daarbij aan dat voor een groot deel van het personeel wordt gezocht naar een "interne oplossing". De reorganisatie zou daarnaast geen impact hebben op de Nederlandse collega’s, maar voornamelijk plaatsvinden in het Verenigd Koninkrijk en Australië.
Het Financieele Dagblad meldde donderdag op basis van een interne mededeling in handen van de krant, dat het voor Just Eat Takeaway "essentieel" is om de klantenservice efficiënter te maken. Volgens het FD zou daarbij ook sprake zijn van ontslagen.
Een woordvoerder die sprak met de krant geeft aan dat het nog niet bekend is van hoeveel mensen Just Eat Takeaway afscheid neemt. Dat zou afhangen van de "animo onder de werknemers om een andere baan in het bedrijf te accepteren".
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.
3 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachineproducent ASML steeg woensdag fors op de beurs in Amsterdam na de bekendmaking van sterke kwartaalcijfers en gunstige vooruitzichten, die de verwachtingen overtroffen. Het orderboek bereikte in het vierde kwartaal een recordhoogte, vooral dankzij een aanhoudende groei in de vraag naar geavanceerde chipmachines. Deze zijn nodig omdat steeds krachtigere chips essentieel zijn voor AI-toepassingen en datacenters.
4 uur geleden