Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway schiet omhoog op positief gestemd Damrak

Just Eat Takeaway schiet omhoog op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs op het Damrak is maandag met overwegend hogere koersen gesloten. De hoofdgraadmeter AEX sloot 1,4 procent hoger op 681,10 waarmee het herstel na de stevige opmars op vrijdag werd voortgezet. Beleggers schoven de zorgen over de hoge inflatie en een mogelijke recessie aan de kant en lijken erop te gokken dat de centrale banken terughoudend zullen zijn met verdere renteverhogingen om de economie niet al te veel af te remmen.

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway viel op bij de hoofdfondsen met een koerssprong van 8,4 procent. Beleggers reageerden opgelucht dat de Britse branchegenoot Deliveroo (plus 6,9 procent) vasthoudt aan zijn winstverwachting voor heel het jaar. Ook Shell deed het goed, met een plus van 2,7 procent. Het olie- en gasconcern profiteerde van een herstel van de olieprijzen. ASMI won ruim 1 procent. De chipmachinefabrikant koopt het Italiaanse siliciumbedrijf LPE, dat zich met zijn productiewerk richt op de snelgroeiende industrie voor elektrische voertuigen.

De dalers in de AEX waren op de vingers van één hand te tellen en de verliezen waren klein. De defensieve aandelen Unilever en AkzoNobel verloren een half procent. Bierbrouwer Heineken zakte 0,4 procent.

Cijferseizoen

Op de aandelenmarkten werd verder uitgekeken naar het begin van het cijferseizoen, later deze week, en naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. De ECB zal dan naar verwachting voor het eerst in ruim tien jaar de rente verhogen. Ook wordt de politieke crisis in Italië scherp in de gaten gehouden.

De MidKap sloot 1,8 procent hoger op 904,89 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.

Bij de Midkappers was technologiegroep TKH een van de weinige dalers, met een min van 1,3 procent. Dat had waarschijnlijk te maken met een adviesverlaging voor het aandeel.

Stakende piloten

SAS maakte een koerssprong van 20,9 procent. De stakende piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij gaan maandag weer praten over hun looneisen. De piloten zijn al sinds 4 juli aan het staken en SAS heeft gezegd dat die actie het voortbestaan van de maatschappij bedreigt.

Een vat Amerikaanse olie kostte bij het slot van de handel 101,75 dollar, een stijging van 4,3 procent. Brent-olie werd 4,5 procent duurder op 105,75 dollar per vat. De euro was 1,0160 dollar waard, tegen 1,0094 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

10 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

17 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

19 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

22 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

23 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

1 dag geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden