Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway schiet omhoog op positief gestemd Damrak

Just Eat Takeaway schiet omhoog op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs op het Damrak is maandag met overwegend hogere koersen gesloten. De hoofdgraadmeter AEX sloot 1,4 procent hoger op 681,10 waarmee het herstel na de stevige opmars op vrijdag werd voortgezet. Beleggers schoven de zorgen over de hoge inflatie en een mogelijke recessie aan de kant en lijken erop te gokken dat de centrale banken terughoudend zullen zijn met verdere renteverhogingen om de economie niet al te veel af te remmen.

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway viel op bij de hoofdfondsen met een koerssprong van 8,4 procent. Beleggers reageerden opgelucht dat de Britse branchegenoot Deliveroo (plus 6,9 procent) vasthoudt aan zijn winstverwachting voor heel het jaar. Ook Shell deed het goed, met een plus van 2,7 procent. Het olie- en gasconcern profiteerde van een herstel van de olieprijzen. ASMI won ruim 1 procent. De chipmachinefabrikant koopt het Italiaanse siliciumbedrijf LPE, dat zich met zijn productiewerk richt op de snelgroeiende industrie voor elektrische voertuigen.

De dalers in de AEX waren op de vingers van één hand te tellen en de verliezen waren klein. De defensieve aandelen Unilever en AkzoNobel verloren een half procent. Bierbrouwer Heineken zakte 0,4 procent.

Cijferseizoen

Op de aandelenmarkten werd verder uitgekeken naar het begin van het cijferseizoen, later deze week, en naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. De ECB zal dan naar verwachting voor het eerst in ruim tien jaar de rente verhogen. Ook wordt de politieke crisis in Italië scherp in de gaten gehouden.

De MidKap sloot 1,8 procent hoger op 904,89 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.

Bij de Midkappers was technologiegroep TKH een van de weinige dalers, met een min van 1,3 procent. Dat had waarschijnlijk te maken met een adviesverlaging voor het aandeel.

Stakende piloten

SAS maakte een koerssprong van 20,9 procent. De stakende piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij gaan maandag weer praten over hun looneisen. De piloten zijn al sinds 4 juli aan het staken en SAS heeft gezegd dat die actie het voortbestaan van de maatschappij bedreigt.

Een vat Amerikaanse olie kostte bij het slot van de handel 101,75 dollar, een stijging van 4,3 procent. Brent-olie werd 4,5 procent duurder op 105,75 dollar per vat. De euro was 1,0160 dollar waard, tegen 1,0094 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Oprichter Dell doneert 6 miljard aan jeugdprogramma Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.

35 minuten geleden
Damrak blijft in het rood ondanks herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.

50 minuten geleden
Hobbypluimveehouders bezorgd over impact vogelgriepmaatregelen

UTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.

1 uur geleden
FrieslandCampina wil met overname in VS groeien op eiwitmarkt

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.

2 uur geleden
Warner Bros. stijgt op Wall Street na hoger bod van Netflix

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.

2 uur geleden
ACM mocht overname van Sandd door PostNL in 2019 weigeren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.

5 uur geleden
Mediabedrijf RTL schrapt ongeveer 600 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.

5 uur geleden