Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway schiet omhoog op positief gestemd Damrak

Just Eat Takeaway schiet omhoog op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs op het Damrak is maandag met overwegend hogere koersen gesloten. De hoofdgraadmeter AEX sloot 1,4 procent hoger op 681,10 waarmee het herstel na de stevige opmars op vrijdag werd voortgezet. Beleggers schoven de zorgen over de hoge inflatie en een mogelijke recessie aan de kant en lijken erop te gokken dat de centrale banken terughoudend zullen zijn met verdere renteverhogingen om de economie niet al te veel af te remmen.

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway viel op bij de hoofdfondsen met een koerssprong van 8,4 procent. Beleggers reageerden opgelucht dat de Britse branchegenoot Deliveroo (plus 6,9 procent) vasthoudt aan zijn winstverwachting voor heel het jaar. Ook Shell deed het goed, met een plus van 2,7 procent. Het olie- en gasconcern profiteerde van een herstel van de olieprijzen. ASMI won ruim 1 procent. De chipmachinefabrikant koopt het Italiaanse siliciumbedrijf LPE, dat zich met zijn productiewerk richt op de snelgroeiende industrie voor elektrische voertuigen.

De dalers in de AEX waren op de vingers van één hand te tellen en de verliezen waren klein. De defensieve aandelen Unilever en AkzoNobel verloren een half procent. Bierbrouwer Heineken zakte 0,4 procent.

Cijferseizoen

Op de aandelenmarkten werd verder uitgekeken naar het begin van het cijferseizoen, later deze week, en naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. De ECB zal dan naar verwachting voor het eerst in ruim tien jaar de rente verhogen. Ook wordt de politieke crisis in Italië scherp in de gaten gehouden.

De MidKap sloot 1,8 procent hoger op 904,89 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.

Bij de Midkappers was technologiegroep TKH een van de weinige dalers, met een min van 1,3 procent. Dat had waarschijnlijk te maken met een adviesverlaging voor het aandeel.

Stakende piloten

SAS maakte een koerssprong van 20,9 procent. De stakende piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij gaan maandag weer praten over hun looneisen. De piloten zijn al sinds 4 juli aan het staken en SAS heeft gezegd dat die actie het voortbestaan van de maatschappij bedreigt.

Een vat Amerikaanse olie kostte bij het slot van de handel 101,75 dollar, een stijging van 4,3 procent. Brent-olie werd 4,5 procent duurder op 105,75 dollar per vat. De euro was 1,0160 dollar waard, tegen 1,0094 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

3 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

5 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

6 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

6 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

7 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

8 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

9 uur geleden