Just Eat Takeaway onderuit op lager Damrak na verkoopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway ging maandag stevig onderuit op de beurs in Amsterdam na een verkoopadvies van de Franse zakenbank BNP Paribas Exane. Ook ABN AMRO kon op belangstelling rekenen. Persbureau Bloomberg meldde afgelopen vrijdag dat Deutsche Bank overweegt om een andere grote Europese bank over te nemen en onder meer geïnteresseerd zou zijn in ABN AMRO.
De AEX-index sloot de handelsdag met een min van 0,3 procent op 779,49 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 892,42 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 0,7 procent in. Beleggers in Europa moesten het doen zonder richting vanuit New York omdat Wall Street dicht is vanwege Martin Luther King Day.
Just Eat Takeaway bungelde onderaan de MidKap met een koersverlies van 8,3 procent. Volgens analisten van BNP Paribas Exane is voorzichtigheid geboden met maaltijdbezorgers en zijn er risico's als het gaat om de financiële verwachtingen voor Just Eat Takeaway. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl komt woensdag met een handelsbericht. In Frankfurt ging de Duitse branchegenoot Delivery Hero bijna 7 procent omlaag en de bezorger van maaltijdboxen HelloFresh werd ruim 4 procent lager gezet.
ABN AMRO
ABN AMRO was koploper in de hoofdindex met een plus van 1,1 procent. Volgens Bloomberg voert Deutsche Bank achter de schermen gesprekken rond mogelijke overnames. Ook zou de grootste bank van Duitsland interesse hebben in zijn rivaal Commerzbank. Het aandeel Deutsche Bank verloor bijna 1 procent in Frankfurt en Commerzbank won 0,8 procent.
Randstad was hekkensluiter bij de hoofdfondsen met een min van bijna 2 procent. Zakenbank RBC Capital verlaagde zijn koersdoel voor de uitzender waarbij onder meer werd gewezen op uitdagende marktomstandigheden. Snellaadbedrijf Fastned, dat dinsdag met resultaten komt, klom ruim 1 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5.
Dassault Aviation
In Parijs stond de Franse vliegtuigbouwer Dassault Aviation 6,4 procent in het rood. Het bedrijf meldde vorig jaar veel minder orders te hebben ontvangen voor privéjets. Dassault is ook producent van het Rafale-gevechtsvliegtuig.
De euro was 1,0949 dollar waard, tegen 1,0956 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 72,39 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 78,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
14 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
17 uur geleden