Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway onderuit op lager Damrak na verkoopadvies

Just Eat Takeaway onderuit op lager Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway ging maandag stevig onderuit op de beurs in Amsterdam na een verkoopadvies van de Franse zakenbank BNP Paribas Exane. Ook ABN AMRO kon op belangstelling rekenen. Persbureau Bloomberg meldde afgelopen vrijdag dat Deutsche Bank overweegt om een andere grote Europese bank over te nemen en onder meer geïnteresseerd zou zijn in ABN AMRO.

De AEX-index sloot de handelsdag met een min van 0,3 procent op 779,49 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 892,42 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 0,7 procent in. Beleggers in Europa moesten het doen zonder richting vanuit New York omdat Wall Street dicht is vanwege Martin Luther King Day.

Just Eat Takeaway bungelde onderaan de MidKap met een koersverlies van 8,3 procent. Volgens analisten van BNP Paribas Exane is voorzichtigheid geboden met maaltijdbezorgers en zijn er risico's als het gaat om de financiële verwachtingen voor Just Eat Takeaway. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl komt woensdag met een handelsbericht. In Frankfurt ging de Duitse branchegenoot Delivery Hero bijna 7 procent omlaag en de bezorger van maaltijdboxen HelloFresh werd ruim 4 procent lager gezet.

ABN AMRO

ABN AMRO was koploper in de hoofdindex met een plus van 1,1 procent. Volgens Bloomberg voert Deutsche Bank achter de schermen gesprekken rond mogelijke overnames. Ook zou de grootste bank van Duitsland interesse hebben in zijn rivaal Commerzbank. Het aandeel Deutsche Bank verloor bijna 1 procent in Frankfurt en Commerzbank won 0,8 procent.

Randstad was hekkensluiter bij de hoofdfondsen met een min van bijna 2 procent. Zakenbank RBC Capital verlaagde zijn koersdoel voor de uitzender waarbij onder meer werd gewezen op uitdagende marktomstandigheden. Snellaadbedrijf Fastned, dat dinsdag met resultaten komt, klom ruim 1 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5.

Dassault Aviation

In Parijs stond de Franse vliegtuigbouwer Dassault Aviation 6,4 procent in het rood. Het bedrijf meldde vorig jaar veel minder orders te hebben ontvangen voor privéjets. Dassault is ook producent van het Rafale-gevechtsvliegtuig.

De euro was 1,0949 dollar waard, tegen 1,0956 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 72,39 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 78,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

11 minuten geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

24 minuten geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

1 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

1 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

1 uur geleden
Vraag naar chips blijft groter dan aanbod door AI, zegt TSMC-baas

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.

2 uur geleden
CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

3 uur geleden