Just Eat Takeaway onderuit op lager Damrak na verkoopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway ging maandag stevig onderuit op de beurs in Amsterdam na een verkoopadvies van de Franse zakenbank BNP Paribas Exane. Ook ABN AMRO kon op belangstelling rekenen. Persbureau Bloomberg meldde afgelopen vrijdag dat Deutsche Bank overweegt om een andere grote Europese bank over te nemen en onder meer geïnteresseerd zou zijn in ABN AMRO.
De AEX-index sloot de handelsdag met een min van 0,3 procent op 779,49 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 892,42 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 0,7 procent in. Beleggers in Europa moesten het doen zonder richting vanuit New York omdat Wall Street dicht is vanwege Martin Luther King Day.
Just Eat Takeaway bungelde onderaan de MidKap met een koersverlies van 8,3 procent. Volgens analisten van BNP Paribas Exane is voorzichtigheid geboden met maaltijdbezorgers en zijn er risico's als het gaat om de financiële verwachtingen voor Just Eat Takeaway. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl komt woensdag met een handelsbericht. In Frankfurt ging de Duitse branchegenoot Delivery Hero bijna 7 procent omlaag en de bezorger van maaltijdboxen HelloFresh werd ruim 4 procent lager gezet.
ABN AMRO
ABN AMRO was koploper in de hoofdindex met een plus van 1,1 procent. Volgens Bloomberg voert Deutsche Bank achter de schermen gesprekken rond mogelijke overnames. Ook zou de grootste bank van Duitsland interesse hebben in zijn rivaal Commerzbank. Het aandeel Deutsche Bank verloor bijna 1 procent in Frankfurt en Commerzbank won 0,8 procent.
Randstad was hekkensluiter bij de hoofdfondsen met een min van bijna 2 procent. Zakenbank RBC Capital verlaagde zijn koersdoel voor de uitzender waarbij onder meer werd gewezen op uitdagende marktomstandigheden. Snellaadbedrijf Fastned, dat dinsdag met resultaten komt, klom ruim 1 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5.
Dassault Aviation
In Parijs stond de Franse vliegtuigbouwer Dassault Aviation 6,4 procent in het rood. Het bedrijf meldde vorig jaar veel minder orders te hebben ontvangen voor privéjets. Dassault is ook producent van het Rafale-gevechtsvliegtuig.
De euro was 1,0949 dollar waard, tegen 1,0956 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 72,39 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 78,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 dag geleden