Just Eat Takeaway onderuit op lager Damrak na verkoopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway ging maandag stevig onderuit op de beurs in Amsterdam na een verkoopadvies van de Franse zakenbank BNP Paribas Exane. Ook ABN AMRO kon op belangstelling rekenen. Persbureau Bloomberg meldde afgelopen vrijdag dat Deutsche Bank overweegt om een andere grote Europese bank over te nemen en onder meer geïnteresseerd zou zijn in ABN AMRO.
De AEX-index sloot de handelsdag met een min van 0,3 procent op 779,49 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 892,42 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tot 0,7 procent in. Beleggers in Europa moesten het doen zonder richting vanuit New York omdat Wall Street dicht is vanwege Martin Luther King Day.
Just Eat Takeaway bungelde onderaan de MidKap met een koersverlies van 8,3 procent. Volgens analisten van BNP Paribas Exane is voorzichtigheid geboden met maaltijdbezorgers en zijn er risico's als het gaat om de financiële verwachtingen voor Just Eat Takeaway. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl komt woensdag met een handelsbericht. In Frankfurt ging de Duitse branchegenoot Delivery Hero bijna 7 procent omlaag en de bezorger van maaltijdboxen HelloFresh werd ruim 4 procent lager gezet.
ABN AMRO
ABN AMRO was koploper in de hoofdindex met een plus van 1,1 procent. Volgens Bloomberg voert Deutsche Bank achter de schermen gesprekken rond mogelijke overnames. Ook zou de grootste bank van Duitsland interesse hebben in zijn rivaal Commerzbank. Het aandeel Deutsche Bank verloor bijna 1 procent in Frankfurt en Commerzbank won 0,8 procent.
Randstad was hekkensluiter bij de hoofdfondsen met een min van bijna 2 procent. Zakenbank RBC Capital verlaagde zijn koersdoel voor de uitzender waarbij onder meer werd gewezen op uitdagende marktomstandigheden. Snellaadbedrijf Fastned, dat dinsdag met resultaten komt, klom ruim 1 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5.
Dassault Aviation
In Parijs stond de Franse vliegtuigbouwer Dassault Aviation 6,4 procent in het rood. Het bedrijf meldde vorig jaar veel minder orders te hebben ontvangen voor privéjets. Dassault is ook producent van het Rafale-gevechtsvliegtuig.
De euro was 1,0949 dollar waard, tegen 1,0956 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 72,39 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 78,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
6 uur geleden