Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway onderuit na snoeihard analistenrapport

Just Eat Takeaway onderuit na snoeihard analistenrapport

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Just Eat Takeaway is woensdag na opening van de beurzen opnieuw hard onderuitgegaan. Analisten van de bank Berenburg waren in een nieuw rapport erg pessimistisch over het moederbedrijf van Thuisbezorgd, dat al heel het jaar aan waarde verliest. De algehele stemming op de aandelenbeurs in Amsterdam en andere Europese handelsvloeren stond onder druk door de vrees voor een recessie.

Kenners van Berenberg verwachten dat Just Eat Takeaway in het Verenigd Koninkrijk nooit zo winstgevend zal zijn als aanvankelijk was beoogd en adviseren het aandeel te verkopen. Ze speculeren ook over een verkoopprijs voor de Amerikaanse dochteronderneming GrubHub die ruim onder de aankoopprijs van 7,3 miljard dollar ligt. Het aandeel daalde bijna 12 procent.

De AEX-index in Amsterdam daalde in de eerste handelsminuten 0,6 procent tot 665,58 punten. De MidKap verloor 0,8 procent tot 919,43 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs verloren de belangrijkste graadmeters ook terrein.

Consumentenvertrouwen

Beleggers verwerken een onverwacht grote daling van het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld. Ook in Japan en Zuid-Korea zijn huishoudens pessimistischer geworden. Dat voedt zorgen over een recessie of tragere economische groei, terwijl de inflatie erg hoog is.

In de AEX zakte ING 0,7 procent ondanks een adviesverhoging door AlphaValue/Baader. IMCD, een distributeur van chemicaliën, won 0,7 procent nadat zakenbank Jefferies een koopadvies voor het aandeel had uitgebracht. Post- en pakketbezorger PostNL verloor in de MidKap 2,4 procent na een adviesverlaging.

Hornbach

Op de beurs in Frankfurt is er aandacht voor Hornbach (min 1 procent). De aangepaste winst voor belastingen en rentebetalingen van de bouwmarktketen daalde in het afgelopen kwartaal als gevolg van hogere kosten voor onder andere transport en marketing. De omzet steeg wel.

Definitieve halfjaarcijfers van kledingketen H&M werden met een plus van bijna 1 procent ontvangen. De winst viel in de eerste zes maanden van het gebroken boekjaar hoger uit dan verwacht. Maar de kledingketen waarschuwde dat de verkopen deze maand lager uitvallen, mede door het sluiten van winkels in Rusland, Belarus en Oekraïne.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 111,08 dollar per vat. Brentolie daalde 0,8 procent in waarde tot 117 dollar per vat. De euro was 1,0504 dollar waard, tegenover 1,0586 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

6 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

7 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden