Just Eat Takeaway omlaag op groene AEX
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway heeft woensdag een verliesdag gehad op de beurs. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl kreeg het zwaar te verduren nadat concurrent Uber Eats had aangekondigd de Duitse markt op te gaan. Daar kwam ook nog een adviesverlaging van JPMorgan overheen. De AEX kende juist een goede dag, geholpen door flinke stijgingen van bedrijven als Heineken en ASML, die de boeken openden. Ook Randstad kwam met cijfers, maar verloor.
Just Eat Takeaway was de grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam met een min van 3 procent. Behalve op de entree van Uber Eats in Duitsland en een adviesverlaging reageerden beleggers ook op de versoepeling voor de horeca die Nederland heeft aangekondigd. Ook andere Europese landen denken over soepeler coronamaatregelen na en dat kan ten koste gaan van het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway. Randstad (min 1,7 procent) kwam met cijfers die weinig indruk maakten. De uitzender zit qua werk weer op het niveau van voor de crisis, maar had dat in januari al aangekondigd.
Heineken steeg haast 5 procent na beter dan verwachte cijfers. De bierbrouwer blijft wel last houden van de horecasluitingen. Ook chipmachinebouwer ASML (plus 3,8 procent) behoorde bij de kopgroep op het Damrak. Door het chiptekort en de uitbreidingsplannen van grote chipmakers als TSMC, Intel en Samsung zit het orderboek van ASML goed vol. De onderneming verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar. KPN was de koploper in de AEX met een plus van 5,9 procent.
Juventus
De AEX-index zelf steeg 1,3 procent tot 709,36 punten. De MidKap ging 0,2 procent omlaag tot 1029,05 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.
Voetbalclub Juventus verloor in Milaan 13,7 procent aan beurswaarde. De club zag het plan voor de Superleague, een elitecompetitie die de club met elf andere grote Europese clubs lanceerde, uit elkaar spatten nadat de ene na de andere club zich terugtrok. Modemerk Hugo Boss won in Frankfurt 7,2 procent na geruchten dat het Duitse bedrijf in de belangstelling zou staan van het Franse luxeconcern LVMH (plus 3,4 procent).
De euro stond op 1,2038 dollar, tegen 1,2037 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent goedkoper op 62 dollar. Brentolie daalde 0,9 procent in prijs tot 66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.
5 uur geledenSTARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
7 uur geleden