Just Eat Takeaway noemt maximumcommissie New York illegaal
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway verzet zich tegen een wettelijke bovengrens aan de commissies die het bedrijf mag vragen aan restaurants in de stad New York. De topman van het moederbedrijf van Thuisbezorgd Jitse Groen noemt in een tweet de nieuwe wet "ongrondwettelijk" en slecht voor restaurants en bezorgers.
De stad New York heeft ingestemd met een wet die maaltijdbezorgingsbedrijven een maximum stelt van 15 procent commissie die zij aan restaurants mogen doorberekenen. Het doel van de wet is om kleine restaurants te helpen bij het herstellen van de coronacrisis. Commissies kunnen normaal gesproken oplopen tot 30 procent van het bestelbedrag.
Volgens Groen, met zijn bedrijf Just Eat Takeaway in de VS actief na de overname van Grubhub, zorgt de maximumcommissie ervoor dat klanten meer bezorgkosten moeten gaan betalen. "Dat leidt tot minder bestellingen voor restaurants en bezorgers", zegt Groen. Hij zegt zich samen met branchegenoten te gaan verzetten tegen de nieuwe regel.
Het nieuws leidde vrijdagochtend al tot een koersdaling van het in Amsterdam genoteerde bedrijf met een kleine 5 procent.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
7 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
11 uur geleden