Just Eat Takeaway maakt openingsverlies snel goed
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway heeft maandag bij opening van de aandelenbeurs in Amsterdam een openingsverlies snel weer goedgemaakt. Volgens de Britse krant The Times zal een verkoop van de Amerikaanse dochter Grubhub Just Eat Takeaway opzadelen met een afschrijving van wel 5 miljard pond (5,9 miljard euro). De Amerikaanse bank Bank of America zou gevraagd zijn om een koper voor Grubhub te vinden.
Just Eat Takeaway verloor kort na de openingsbel nog 0,5 procent van zijn beurswaarde, maar krabbelde snel op. Na een paar minuten handelen stond een plus van 0,6 procent op de borden. Het aantal zakkers in de AEX-index was maandagmorgen beperkt. Alleen Unilever en KPN noteerden een kleine min.
Shell steeg 0,2 procent. Het olie- en gasconcern gaat met SGH Energy aan de slag gaat met de ontwikkeling van het Crux-aardgasveld, voor de kust van Australië. De partijen hebben daarvoor een investeringsbeslissing genomen. In eerste instantie zullen vijf putten worden geboord en een leiding worden aangelegd.
Air France-KLM
ING won 2 procent. Het financiële fonds profiteerde van het koopadvies dat analisten van Goldman Sachs op het fonds plakten. De Amerikanen volgen daarnaast ABN AMRO met een hold-advies. Die bank won 0,7 procent aan beurswaarde.
Luchtvaartconcern Air France-KLM verloor 3,5 procent. KLM hoopt in gesprek met de vakbonden snel te komen tot een oplossing voor de cao-problematiek en dan met name over de reeds verlopen cao met piloten. De staatsagent voor KLM stuurde zondag een advies naar de Tweede Kamer. Daaruit kwam naar voren dat cao-afspraken die KLM met bonden wil maken, niet voldoen aan de voorwaarden van het coronasteunpakket. Zo zou er nog geen dekking zijn voor de beoogde loonsverhoging.
Olie
De AEX-index noteerde in de vroege handel 0,8 procent hoger op 707,98 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 1024,33 punten. In Londen, Frankfurt en Parijs was het sentiment eveneens positief. De graadmeters daar wonnen tot 0,7 procent. Beleggers kijken met een schuin oog naar de ingelaste EU-top over Oekraïne die maandag begint. De top wordt overschaduwd door de aanhoudende onenigheid over een embargo voor Russische olie. Het is maar zeer de vraag of de top overeenstemming brengt, zeggen hoge EU-diplomaten.
De euro was 1,0750 dollar waard, tegen 1,0702 dollar bij het slot van de beurzen op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 115,82 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 119,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
12 uur geleden