Just Eat Takeaway maakt openingsverlies snel goed
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway heeft maandag bij opening van de aandelenbeurs in Amsterdam een openingsverlies snel weer goedgemaakt. Volgens de Britse krant The Times zal een verkoop van de Amerikaanse dochter Grubhub Just Eat Takeaway opzadelen met een afschrijving van wel 5 miljard pond (5,9 miljard euro). De Amerikaanse bank Bank of America zou gevraagd zijn om een koper voor Grubhub te vinden.
Just Eat Takeaway verloor kort na de openingsbel nog 0,5 procent van zijn beurswaarde, maar krabbelde snel op. Na een paar minuten handelen stond een plus van 0,6 procent op de borden. Het aantal zakkers in de AEX-index was maandagmorgen beperkt. Alleen Unilever en KPN noteerden een kleine min.
Shell steeg 0,2 procent. Het olie- en gasconcern gaat met SGH Energy aan de slag gaat met de ontwikkeling van het Crux-aardgasveld, voor de kust van Australië. De partijen hebben daarvoor een investeringsbeslissing genomen. In eerste instantie zullen vijf putten worden geboord en een leiding worden aangelegd.
Air France-KLM
ING won 2 procent. Het financiële fonds profiteerde van het koopadvies dat analisten van Goldman Sachs op het fonds plakten. De Amerikanen volgen daarnaast ABN AMRO met een hold-advies. Die bank won 0,7 procent aan beurswaarde.
Luchtvaartconcern Air France-KLM verloor 3,5 procent. KLM hoopt in gesprek met de vakbonden snel te komen tot een oplossing voor de cao-problematiek en dan met name over de reeds verlopen cao met piloten. De staatsagent voor KLM stuurde zondag een advies naar de Tweede Kamer. Daaruit kwam naar voren dat cao-afspraken die KLM met bonden wil maken, niet voldoen aan de voorwaarden van het coronasteunpakket. Zo zou er nog geen dekking zijn voor de beoogde loonsverhoging.
Olie
De AEX-index noteerde in de vroege handel 0,8 procent hoger op 707,98 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 1024,33 punten. In Londen, Frankfurt en Parijs was het sentiment eveneens positief. De graadmeters daar wonnen tot 0,7 procent. Beleggers kijken met een schuin oog naar de ingelaste EU-top over Oekraïne die maandag begint. De top wordt overschaduwd door de aanhoudende onenigheid over een embargo voor Russische olie. Het is maar zeer de vraag of de top overeenstemming brengt, zeggen hoge EU-diplomaten.
De euro was 1,0750 dollar waard, tegen 1,0702 dollar bij het slot van de beurzen op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 115,82 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 119,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.
4 uur geleden