Just Eat Takeaway levert ook niet in AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Just Eat Takeaway was vrijdag de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam. De onderneming maakte eerder op de dag bekend in ieder geval in Nederland geen maaltijden te zullen bezorgen vanwege de storm Eunice. Dat lijkt niet de hoofdreden te zijn dat het aandeel aan waarde inleverde, maar het zal niet aan het sentiment hebben bijgedragen. Al kort na opening was er sprake van een correctie. Just Eat Takeway sloot uiteindelijk met een verlies van 7 procent.
Tegenover het verlies van Just Eat Takeaway stond een winst van BE Semiconductor (plus 3,5 procent) na een handelsupdate. De chiptoeleverancier wist de omzet en winst flink op te voeren in het laatste kwartaal van 2021. De resultaten van het bedrijf werden gestuwd door een sterke vraag vanuit de autobranche en de computersector.
De AEX-index sloot uiteindelijk met een verlies van 0,8 procent op 751,27 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 1047,04 punten, ondanks de koerssprong van bodemonderzoeker Fugro van bijna 18 procent. Dat bedrijf behaalde in het vierde kwartaal flink meer omzet, mede dankzij meer werkzaamheden voor offshore windmolenparken. Maar ook met bodemonderzoek voor infra- en waterprojecten werd meer omzet geboekt. De onderneming verwacht voor dit jaar een verdere groei van de omzet en winstmarge.
PostNL
Post-en pakketbedrijf PostNL sloot met een winst van 1,3 procent. Ook postbodes en pakketbezorgers kunnen hun werkzaamheden vanwege de storm niet zoals normaal uitvoeren. PostNL waarschuwde ook al voor vertragingen in de bezorging.
Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,5 procent. De stemming op de aandelenmarkten werd opnieuw bepaald door de ontwikkelingen rond Oekraïne. Het nieuws dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en zijn Russische ambtgenoot Sergei Lavrov elkaar volgende week zullen ontmoeten zorgde korte tijd voor enige opluchting, maar het optimisme verdween ook weer snel.
Heijmans
Bij de kleinere bedrijven verloor Heijmans 3,4 procent. De bouwer boekte afgelopen jaar een vrijwel gelijke omzet als in 2020. Onder de streep hield het bedrijf meer over. Door de hogere prijs van verkochte nieuwbouwwoningen konden de hogere prijzen voor bouwmaterialen ruimschoots worden gecompenseerd. Detacheerder Brunel, die ook met cijfers kwam, klom 7,3 procent.
De euro was 1,1332 dollar waard tegen 1,1369 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 92,04 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 93,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt de rechtbank Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.
15 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.
21 minuten geledenBRATISLAVA/PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Unie zou een noodtop bijeen moeten roepen om de hoge brandstofprijzen aan te pakken, zei de Slowaakse premier Robert Fico dinsdag. Hij bekritiseerde de EU omdat die volgens hem niet in actie komt. Ook de Franse president Emmanuel Macron riep Brussel op maatregelen te nemen tegen de hoge prijzen van onder meer diesel en kerosine.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
2 uur geleden