Just Eat Takeaway levert ook niet in AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Just Eat Takeaway was vrijdag de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam. De onderneming maakte eerder op de dag bekend in ieder geval in Nederland geen maaltijden te zullen bezorgen vanwege de storm Eunice. Dat lijkt niet de hoofdreden te zijn dat het aandeel aan waarde inleverde, maar het zal niet aan het sentiment hebben bijgedragen. Al kort na opening was er sprake van een correctie. Just Eat Takeway sloot uiteindelijk met een verlies van 7 procent.
Tegenover het verlies van Just Eat Takeaway stond een winst van BE Semiconductor (plus 3,5 procent) na een handelsupdate. De chiptoeleverancier wist de omzet en winst flink op te voeren in het laatste kwartaal van 2021. De resultaten van het bedrijf werden gestuwd door een sterke vraag vanuit de autobranche en de computersector.
De AEX-index sloot uiteindelijk met een verlies van 0,8 procent op 751,27 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 1047,04 punten, ondanks de koerssprong van bodemonderzoeker Fugro van bijna 18 procent. Dat bedrijf behaalde in het vierde kwartaal flink meer omzet, mede dankzij meer werkzaamheden voor offshore windmolenparken. Maar ook met bodemonderzoek voor infra- en waterprojecten werd meer omzet geboekt. De onderneming verwacht voor dit jaar een verdere groei van de omzet en winstmarge.
PostNL
Post-en pakketbedrijf PostNL sloot met een winst van 1,3 procent. Ook postbodes en pakketbezorgers kunnen hun werkzaamheden vanwege de storm niet zoals normaal uitvoeren. PostNL waarschuwde ook al voor vertragingen in de bezorging.
Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,5 procent. De stemming op de aandelenmarkten werd opnieuw bepaald door de ontwikkelingen rond Oekraïne. Het nieuws dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en zijn Russische ambtgenoot Sergei Lavrov elkaar volgende week zullen ontmoeten zorgde korte tijd voor enige opluchting, maar het optimisme verdween ook weer snel.
Heijmans
Bij de kleinere bedrijven verloor Heijmans 3,4 procent. De bouwer boekte afgelopen jaar een vrijwel gelijke omzet als in 2020. Onder de streep hield het bedrijf meer over. Door de hogere prijs van verkochte nieuwbouwwoningen konden de hogere prijzen voor bouwmaterialen ruimschoots worden gecompenseerd. Detacheerder Brunel, die ook met cijfers kwam, klom 7,3 procent.
De euro was 1,1332 dollar waard tegen 1,1369 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 92,04 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 93,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
4 uur geleden