Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway levert ook niet in AEX-index

Just Eat Takeaway levert ook niet in AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Just Eat Takeaway was vrijdag de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam. De onderneming maakte eerder op de dag bekend in ieder geval in Nederland geen maaltijden te zullen bezorgen vanwege de storm Eunice. Dat lijkt niet de hoofdreden te zijn dat het aandeel aan waarde inleverde, maar het zal niet aan het sentiment hebben bijgedragen. Al kort na opening was er sprake van een correctie. Just Eat Takeway sloot uiteindelijk met een verlies van 7 procent.

Tegenover het verlies van Just Eat Takeaway stond een winst van BE Semiconductor (plus 3,5 procent) na een handelsupdate. De chiptoeleverancier wist de omzet en winst flink op te voeren in het laatste kwartaal van 2021. De resultaten van het bedrijf werden gestuwd door een sterke vraag vanuit de autobranche en de computersector.

De AEX-index sloot uiteindelijk met een verlies van 0,8 procent op 751,27 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 1047,04 punten, ondanks de koerssprong van bodemonderzoeker Fugro van bijna 18 procent. Dat bedrijf behaalde in het vierde kwartaal flink meer omzet, mede dankzij meer werkzaamheden voor offshore windmolenparken. Maar ook met bodemonderzoek voor infra- en waterprojecten werd meer omzet geboekt. De onderneming verwacht voor dit jaar een verdere groei van de omzet en winstmarge.

PostNL

Post-en pakketbedrijf PostNL sloot met een winst van 1,3 procent. Ook postbodes en pakketbezorgers kunnen hun werkzaamheden vanwege de storm niet zoals normaal uitvoeren. PostNL waarschuwde ook al voor vertragingen in de bezorging.

Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 1,5 procent. De stemming op de aandelenmarkten werd opnieuw bepaald door de ontwikkelingen rond Oekraïne. Het nieuws dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en zijn Russische ambtgenoot Sergei Lavrov elkaar volgende week zullen ontmoeten zorgde korte tijd voor enige opluchting, maar het optimisme verdween ook weer snel.

Heijmans

Bij de kleinere bedrijven verloor Heijmans 3,4 procent. De bouwer boekte afgelopen jaar een vrijwel gelijke omzet als in 2020. Onder de streep hield het bedrijf meer over. Door de hogere prijs van verkochte nieuwbouwwoningen konden de hogere prijzen voor bouwmaterialen ruimschoots worden gecompenseerd. Detacheerder Brunel, die ook met cijfers kwam, klom 7,3 procent.

De euro was 1,1332 dollar waard tegen 1,1369 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent tot 92,04 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 93,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

1 minuut geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

1 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

1 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

2 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

2 uur geleden
Tanker met aardgas uit Qatar door Straat van Hormuz gegaan

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.

2 uur geleden
ASML en grote klanten werken aan productievere chipmachines

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.

2 uur geleden