Just Eat Takeaway grote winnaar op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was donderdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Na de aanscherping van de coronamaatregelen in onder andere Nederland, waar een avondklok gaat gelden, verwachten beleggers nog meer klandizie voor het thuis laten bezorgen van maaltijden. De algehele stemming op het Damrak was ook goed, met een afgetekende winst voor de AEX.
De hoofdgraadmeter eindigde 0,7 procent hoger op 663,88 punten, aangevoerd door Just Eat Takeaway met een plus van 5,1 procent. De MidKap ging 0,4 procent vooruit tot 982,58 punten. Elders in Europa was het sentiment negatiever, met verliezen tot 0,7 procent op de beurzen van Frankfurt, Londen en Parijs.
Chipbedrijven hadden opnieuw het tij mee. ASMI en ASML wonnen in de AEX tot bijna 4 procent, nadat ze woensdag ook al flink hoger waren geëindigd. Chiptoeleverancier BE Semiconductor was met een plus van dik 3 procent een van de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven.
PostNL
Ook PostNL was gewild en het won bijna 5 procent. Het postbedrijf bezorgde afgelopen jaar een recordaantal van 337 miljoen pakketten en rekent op een aanzienlijke winstgroei. Vooral na het ingaan van de tweede lockdown was het erg druk. Toen werden er ook aanzienlijk meer kaarten verstuurd.
Air France-KLM verloor juist zo'n 3 procent. KLM kondigde aan nog eens 800 tot 1000 banen te moeten schrappen omdat het herstel in de luchtvaartbranche maar niet doorzet. Daarnaast komen alle langeafstandsvluchten van de vliegmaatschappij op losse schroeven te staan door de verplichte sneltest voor alle inkomende reizigers.
De euro was 1,2142 dollar waard, tegen 1,2107 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 52,99 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 55,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De partijen die samen regeren in Duitsland zijn het oneens over de aanpak van de recordhoge brandstofprijzen. De centrumlinkse sociaaldemocraten (SPD) beschuldigden dinsdag de conservatieve minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, van passiviteit.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer achthonderd schoonmakers doen mee aan de stakingsweek van vakbond FNV, laat een woordvoerder van de vakbond weten. De grootste vakbond van Nederland kondigde maandag vijf stakingsdagen aan uit protest tegen de cao die werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland met vakbond CNV heeft gesloten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rijkste vijfhonderd Nederlanders reserveren bij elkaar opgeteld zo'n 3 miljard euro voor het goede doel. Dat is iets meer dan 1 procent van hun gezamenlijke geschatte vermogen van 273 miljard euro, heeft zakenblad Quote becijferd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven toonden wel enig herstel na de zware verliezen een dag eerder. Die werden veroorzaakt door waarschuwingen van toplieden in de AI-sector over de veiligheidsrisico's van een te snelle en ongecontroleerde ontwikkeling van AI.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.
5 uur geleden