Just Eat Takeaway grote winnaar op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was donderdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Na de aanscherping van de coronamaatregelen in onder andere Nederland, waar een avondklok gaat gelden, verwachten beleggers nog meer klandizie voor het thuis laten bezorgen van maaltijden. De algehele stemming op het Damrak was ook goed, met een afgetekende winst voor de AEX.
De hoofdgraadmeter eindigde 0,7 procent hoger op 663,88 punten, aangevoerd door Just Eat Takeaway met een plus van 5,1 procent. De MidKap ging 0,4 procent vooruit tot 982,58 punten. Elders in Europa was het sentiment negatiever, met verliezen tot 0,7 procent op de beurzen van Frankfurt, Londen en Parijs.
Chipbedrijven hadden opnieuw het tij mee. ASMI en ASML wonnen in de AEX tot bijna 4 procent, nadat ze woensdag ook al flink hoger waren geëindigd. Chiptoeleverancier BE Semiconductor was met een plus van dik 3 procent een van de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven.
PostNL
Ook PostNL was gewild en het won bijna 5 procent. Het postbedrijf bezorgde afgelopen jaar een recordaantal van 337 miljoen pakketten en rekent op een aanzienlijke winstgroei. Vooral na het ingaan van de tweede lockdown was het erg druk. Toen werden er ook aanzienlijk meer kaarten verstuurd.
Air France-KLM verloor juist zo'n 3 procent. KLM kondigde aan nog eens 800 tot 1000 banen te moeten schrappen omdat het herstel in de luchtvaartbranche maar niet doorzet. Daarnaast komen alle langeafstandsvluchten van de vliegmaatschappij op losse schroeven te staan door de verplichte sneltest voor alle inkomende reizigers.
De euro was 1,2142 dollar waard, tegen 1,2107 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 52,99 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 55,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
9 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
11 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
11 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
12 uur geleden