Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway grote winnaar op Damrak

Just Eat Takeaway grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was donderdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Na de aanscherping van de coronamaatregelen in onder andere Nederland, waar een avondklok gaat gelden, verwachten beleggers nog meer klandizie voor het thuis laten bezorgen van maaltijden. De algehele stemming op het Damrak was ook goed, met een afgetekende winst voor de AEX.

De hoofdgraadmeter eindigde 0,7 procent hoger op 663,88 punten, aangevoerd door Just Eat Takeaway met een plus van 5,1 procent. De MidKap ging 0,4 procent vooruit tot 982,58 punten. Elders in Europa was het sentiment negatiever, met verliezen tot 0,7 procent op de beurzen van Frankfurt, Londen en Parijs.

Chipbedrijven hadden opnieuw het tij mee. ASMI en ASML wonnen in de AEX tot bijna 4 procent, nadat ze woensdag ook al flink hoger waren geëindigd. Chiptoeleverancier BE Semiconductor was met een plus van dik 3 procent een van de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven.

PostNL

Ook PostNL was gewild en het won bijna 5 procent. Het postbedrijf bezorgde afgelopen jaar een recordaantal van 337 miljoen pakketten en rekent op een aanzienlijke winstgroei. Vooral na het ingaan van de tweede lockdown was het erg druk. Toen werden er ook aanzienlijk meer kaarten verstuurd.

Air France-KLM verloor juist zo'n 3 procent. KLM kondigde aan nog eens 800 tot 1000 banen te moeten schrappen omdat het herstel in de luchtvaartbranche maar niet doorzet. Daarnaast komen alle langeafstandsvluchten van de vliegmaatschappij op losse schroeven te staan door de verplichte sneltest voor alle inkomende reizigers.

De euro was 1,2142 dollar waard, tegen 1,2107 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 52,99 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 55,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel: quotum van 350.000 hybride auto's uit China afgesproken

BRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.

25 minuten geleden
Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

59 minuten geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

1 uur geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

1 uur geleden
Eerste klant voor geplande AI-fabriek in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.

1 uur geleden
Nederlandse goederenexport groeit met bijna 5 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

2 uur geleden
Aantal faillissementen opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden