Just Eat Takeaway grote winnaar op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was woensdag een opvallende winnaar op het Damrak met een winst van ruim 10 procent. Analisten van Citi herhaalden het koopadvies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, maar schroefden wel hun koersdoel flink terug. Chipmachinemaker ASML en verfconcern AkzoNobel daalden licht na publicatie van de resultaten.
De stemming op de beurzen bleef terughoudend in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank op donderdag. Ook zijn beleggers benieuwd of Rusland de gastoevoer via de belangrijke Nord Stream 1-pijplijn later deze week weer opstart na afronding van de onderhoudswerkzaamheden.
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,3 procent hoger op 691,52 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 921,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,3 procent.
Milaan
De beurs in Milaan won 0,3 procent. De Italiaanse premier Mario Draghi verklaarde bereid te zijn om aan te blijven als hij de steun krijgt van zijn coalitiepartners. Draghi diende vorige week zijn ontslag in na een vertrouwensstemming, maar president Sergio Mattarella riep hem op na te gaan of hij toch voldoende steun kan vergaren om door te gaan.
ASML (min 0,1 procent) boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, maar verlaagde de omzetverwachting voor het hele jaar. Door het wereldwijde chiptekort kan het bedrijf minder snel chipmachines bouwen. Topman Peter Weenink ziet daarnaast dat sommige klanten minder investeren omdat de consumentenbestedingen onder druk staan.
Lockdowns
AkzoNobel (min 0,2 procent) had in het tweede kwartaal last van de coronalockdowns in China. Daarnaast begonnen doe-het-zelfzaken in Europa hun voorraden verf af te bouwen. ING klom 2,2 procent door speculatie op een stevige renteverhoging van de ECB op donderdag. In de MidKap klom ABN AMRO 1,3 procent.
In Stockholm verloor Volvo 3,7 procent. De Zweedse autoproducent wist de winst in het tweede kwartaal flink op te voeren mede dankzij de beursgang van zusterbedrijf Polestar, dat alleen elektrische auto's maakt. Het bedrijf verkocht wel minder auto's.
Reddingsplan Uniper
Uniper dikte 17 procent aan in Frankfurt. Volgens de Duitse zakenkrant Handelsblatt zullen de details van het reddingsplan voor het noodlijdende energiebedrijf vrijdag worden besproken met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Persbureau Reuters meldde dat de Duitse regering een belang van 15 tot 30 procent wil nemen in Uniper.
De euro was 1,0247 dollar waard, tegen 1,0244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 103,13 dollar. Brentolie daalde 0,9 procent in prijs tot 106,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
9 uur geleden