Just Eat Takeaway grote winnaar op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was woensdag een opvallende winnaar op het Damrak met een winst van ruim 10 procent. Analisten van Citi herhaalden het koopadvies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, maar schroefden wel hun koersdoel flink terug. Chipmachinemaker ASML en verfconcern AkzoNobel daalden licht na publicatie van de resultaten.
De stemming op de beurzen bleef terughoudend in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank op donderdag. Ook zijn beleggers benieuwd of Rusland de gastoevoer via de belangrijke Nord Stream 1-pijplijn later deze week weer opstart na afronding van de onderhoudswerkzaamheden.
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,3 procent hoger op 691,52 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 921,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,3 procent.
Milaan
De beurs in Milaan won 0,3 procent. De Italiaanse premier Mario Draghi verklaarde bereid te zijn om aan te blijven als hij de steun krijgt van zijn coalitiepartners. Draghi diende vorige week zijn ontslag in na een vertrouwensstemming, maar president Sergio Mattarella riep hem op na te gaan of hij toch voldoende steun kan vergaren om door te gaan.
ASML (min 0,1 procent) boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, maar verlaagde de omzetverwachting voor het hele jaar. Door het wereldwijde chiptekort kan het bedrijf minder snel chipmachines bouwen. Topman Peter Weenink ziet daarnaast dat sommige klanten minder investeren omdat de consumentenbestedingen onder druk staan.
Lockdowns
AkzoNobel (min 0,2 procent) had in het tweede kwartaal last van de coronalockdowns in China. Daarnaast begonnen doe-het-zelfzaken in Europa hun voorraden verf af te bouwen. ING klom 2,2 procent door speculatie op een stevige renteverhoging van de ECB op donderdag. In de MidKap klom ABN AMRO 1,3 procent.
In Stockholm verloor Volvo 3,7 procent. De Zweedse autoproducent wist de winst in het tweede kwartaal flink op te voeren mede dankzij de beursgang van zusterbedrijf Polestar, dat alleen elektrische auto's maakt. Het bedrijf verkocht wel minder auto's.
Reddingsplan Uniper
Uniper dikte 17 procent aan in Frankfurt. Volgens de Duitse zakenkrant Handelsblatt zullen de details van het reddingsplan voor het noodlijdende energiebedrijf vrijdag worden besproken met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Persbureau Reuters meldde dat de Duitse regering een belang van 15 tot 30 procent wil nemen in Uniper.
De euro was 1,0247 dollar waard, tegen 1,0244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 103,13 dollar. Brentolie daalde 0,9 procent in prijs tot 106,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
5 uur geleden