Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway en Prosus duwen AEX verder richting 800 punten

Just Eat Takeaway en Prosus duwen AEX verder richting 800 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam nadert de 800-puntengrens. De leidende graadmeter sloot woensdag met een winst van 0,3 procent op 790,00 punten geholpen door de koerswinsten van onder andere maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway en techinvesteerder Prosus. Tegenvallende industriecijfers uit China en de eurozone deden niet te veel af aan het positieve sentiment. Sterker, de cijfers zorgden voor speculatie over verdere steun van de centrale banken.

Naast de AEX-index sloot ook de MidKap in het groen. De index voor middelgrote fondsen won 0,1 procent tot 1109,25 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,2 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,2 procent na een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen in juli.

Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, toonde herstel na recente koersdruk en was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van bijna 7 procent. Ook Prosus (plus 3,7 procent) stond opnieuw in de kopgroep. De techinvesteerder won een dag eerder al dik 6 procent na een grote overname in India. Verfconcern AkzoNobel sloot de rij met een verlies van 2,2 procent.

Philips en ING

Philips zag in Amsterdam een eerdere winst van bijna 3 procent gedurende de dag grotendeels verdampen en sloot uiteindelijk met een winst van 0,8 procent. Het zorgtechnologieconcern is in de Verenigde Staten begonnen met het repareren en vervangen van zijn apparaten tegen slaapapneu. Philips riep eerder al de ademhalingsondersteunende apparaten terug omdat er schuim in zit dat gevaarlijk kan zijn voor de gezondheid. Philips wil de terugroepactie binnen een jaar afronden. In totaal gaat het om 3 miljoen tot 4 miljoen apparaten.

ING sloot de sessie met een winst van 1,3 procent. De bank profiteerde van een positief rapport over Europese banken van de Bank of America. Verder stond de bank in de schijnwerpers vanwege een nieuwsbericht van het FD waarin wordt gesteld dat het doek valt voor betaaldienstverlener Payvision. ING telde voor dat onderdeel in 2018 nog dik 350 miljoen euro neer.

Pernod Ricard steeg bijna 4 procent in Parijs. De Franse drankengroep is naar eigen zeggen sterk hersteld van de coronacrisis dankzij de heropening van de horeca. De euro was 1,1845 dollar waard, tegen 1,1796 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 67,61 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper, op 70,78 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

6 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

8 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

8 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

9 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

11 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

11 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

12 uur geleden