Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway en Prosus duwen AEX verder richting 800 punten

Just Eat Takeaway en Prosus duwen AEX verder richting 800 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam nadert de 800-puntengrens. De leidende graadmeter sloot woensdag met een winst van 0,3 procent op 790,00 punten geholpen door de koerswinsten van onder andere maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway en techinvesteerder Prosus. Tegenvallende industriecijfers uit China en de eurozone deden niet te veel af aan het positieve sentiment. Sterker, de cijfers zorgden voor speculatie over verdere steun van de centrale banken.

Naast de AEX-index sloot ook de MidKap in het groen. De index voor middelgrote fondsen won 0,1 procent tot 1109,25 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 1,2 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,2 procent na een sterker dan verwachte daling van de Duitse winkelverkopen in juli.

Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, toonde herstel na recente koersdruk en was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van bijna 7 procent. Ook Prosus (plus 3,7 procent) stond opnieuw in de kopgroep. De techinvesteerder won een dag eerder al dik 6 procent na een grote overname in India. Verfconcern AkzoNobel sloot de rij met een verlies van 2,2 procent.

Philips en ING

Philips zag in Amsterdam een eerdere winst van bijna 3 procent gedurende de dag grotendeels verdampen en sloot uiteindelijk met een winst van 0,8 procent. Het zorgtechnologieconcern is in de Verenigde Staten begonnen met het repareren en vervangen van zijn apparaten tegen slaapapneu. Philips riep eerder al de ademhalingsondersteunende apparaten terug omdat er schuim in zit dat gevaarlijk kan zijn voor de gezondheid. Philips wil de terugroepactie binnen een jaar afronden. In totaal gaat het om 3 miljoen tot 4 miljoen apparaten.

ING sloot de sessie met een winst van 1,3 procent. De bank profiteerde van een positief rapport over Europese banken van de Bank of America. Verder stond de bank in de schijnwerpers vanwege een nieuwsbericht van het FD waarin wordt gesteld dat het doek valt voor betaaldienstverlener Payvision. ING telde voor dat onderdeel in 2018 nog dik 350 miljoen euro neer.

Pernod Ricard steeg bijna 4 procent in Parijs. De Franse drankengroep is naar eigen zeggen sterk hersteld van de coronacrisis dankzij de heropening van de horeca. De euro was 1,1845 dollar waard, tegen 1,1796 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 67,61 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper, op 70,78 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

18 minuten geleden
Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

1 uur geleden
Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

1 uur geleden
TNO: accijnsverlaging brandstof is duur en ineffectief

DEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.

1 uur geleden
ING: Nederlandse economie beter bestand tegen hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een nieuwe stijging van energieprijzen beter aan dan in 2022. Dat schrijft ING. Dat komt doordat energie-intensieve industrieën sindsdien minder belangrijk zijn geworden voor de economie, terwijl minder energiegevoelige sectoren juist gegroeid zijn.

1 uur geleden
Nexperia China kan binnenkort chips lokaal produceren, meldt AFP

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.

2 uur geleden
Onderzoek: winkelstraten begin 2026 rustiger door slecht weer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.

2 uur geleden