Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway en Prosus aan kop in lichtgroene AEX

Just Eat Takeaway en Prosus aan kop in lichtgroene AEX

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en techinvesteerder Prosus stonden vrijdag in de kopgroep van de AEX-index, die wat opveerde na de koersval van bijna 4 procent een dag eerder. Ook elders in Europa stonden voorzichtige winsten op de borden, na de afstraffing die volgde op de stevige renteverhoging van de Amerikaanse centralebankenkoepel.

Veel aandacht ging uit naar de luchtvaart- en reissector door de problemen op veel luchthavens in Europa vanwege personeelstekorten. Luchthavens als Schiphol en het Londense Gatwick kondigden daardoor aan een maximum te stellen aan het aantal reizigers in de zomermaanden.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 642,89 punten. De MidKap steeg 1,6 procent tot 921,96 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,3 procent.

Inflatie

Op macro-economisch vlak bleek dat de inflatie in de Europese Unie in mei is gestegen naar een recordniveau van 8,8 procent, van 8,1 procent in april. De inflatie in de eurozone werd door statistiekbureau Eurostat in een definitieve raming bevestigd op 8,1 procent.

Naast Just Eat Takeaway (plus 4,6 procent) en Prosus (plus 3,5 procent) behoorde platenlabel UMG tot de sterkste stijgers in de AEX, met een winst van dik 3 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een verlies van 1,3 procent.

Air France-KLM

In de MidKap klom Air France-KLM ruim 2 procent, geholpen door een adviesverhoging van Oddo BHF. KLM, de grootste gebruiker van Schiphol, kondigde aan de schade voor de chaos op Schiphol te zullen verhalen. In Londen won easyJet 2,2 procent. De prijsvechter, ook een grote gebruiker van Schiphol, kondigde eerder al aan het aantal vluchten te willen verminderen.

Lufthansa klom 2,8 procent in Frankfurt. Ryanair (plus 0,9 procent) stond in Dublin bij de stijgers. Reisconcern TUI, dat vanwege de problemen mogelijk vakantiegangers moet gaan teleurstellen, steeg desondanks 6,5 procent in Frankfurt.

Tesco

In Londen won het Britse supermarktconcern Tesco 0,1 procent na cijfers. Grondstoffen- en mijnbouwconcern Glencore steeg 2 procent na het publiceren van zijn winstverwachting. Daaruit werd duidelijk dat het concern volop profiteert van de gestegen grondstofprijzen.

De euro was 1,0516 dollar waard, tegen 1,0501 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 118,54 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent duurder, op 120,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

1 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

1 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

1 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

2 uur geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

3 uur geleden
Zoon Mango-oprichter stapt opzij voor onderzoek dood vader

MARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.

3 uur geleden
Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

5 uur geleden