Just Eat Takeaway en chipbedrijven duwen AEX in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zakte donderdag weer in het rood door koersverliezen van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en de chipbedrijven ASMI en Besi. Beleggers lijken wat winst te nemen na het recente sterke herstel dat volgde op de afnemende zorgen over de economische impact van de Omikron-variant.
Ook wordt alvast uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat vrijdag op het programma staat. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve, die volgende week zijn laatste rentevergadering van dit jaar houdt. Fed-voorzitter Jerome Powell zei vorige week nog dat de coronasteun mogelijk sneller moet worden afgebouwd doordat de hoge inflatie hardnekkiger blijkt te zijn dan eerder verwacht.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent lager op 795,26 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 1038,35 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. De CAC40-index in Parijs won 0,1 procent.
Thuisbezorgd
Just Eat Takeaway stond onderaan in de AEX met een verlies van 3,9 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl was een dag eerder nog de sterkste stijger bij de hoofdfondsen. De chipbedrijven ASMI en Besi, die eerder deze week nog flink opveerden, volgden met minnen van rond 2 procent. Bierbrouwer Heineken ging aan kop met een plus van 1,1 procent.
Wolters Kluwer won 0,6 procent. De informatieleverancier heeft een bod ontvangen van 120 miljoen euro van Karnov Group voor de activiteiten op het gebied van juridische informatie in Frankrijk en Spanje.
Stern
Op de lokale markt maakte Stern een koerssprong van 22 procent. Het bedrijf voert onderhandelingen met Hedin Mobility over de verkoop van de kernactiviteiten van het autobedrijf. De totale waarde van de transactie bedraagt minimaal 103 miljoen euro. Als de deal lukt, wil Stern een buitengewoon dividend uitkeren van maximaal 14,75 euro per aandeel. De aandelen die Stern in verzekeraar Bovemij bezit maken geen deel uit van de transactie. Voor dat belang worden de strategische opties onderzocht.
Lucas Bols steeg 1,9 procent. De drankenproducent neemt Tequila Partida over van Shansby Trust en Edrington USA. De tequilamerken La Familia en Roble Fina van Tequila Partida worden voornamelijk in de VS en Mexico verkocht.
De euro was 1,1313 dollar waard, tegen 1,1329 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 72,14 dollar en Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 75,49.
Meer uit Financieel
VEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.
5 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. De afgelopen dagen werden er dagelijks honderden vluchten van en naar Schiphol geschrapt door winters weer.
21 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.
2 uur geleden