Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway eindigt fors hoger op Amsterdamse beurs

Just Eat Takeaway eindigt fors hoger op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway is woensdag in een handelssessie bijna 16 procent meer waard geworden op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het Nederlands-Britse internetbedrijf verkocht zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub voor miljarden euro's minder dan de aankoopprijs in 2021, maar beleggers waren vooral opgelucht dat Just Eat Takeaway van dit probleemdossier af is.

Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl hoopte met de Amerikaanse aankoop in 2021 een nieuwe markt aan te boren en betaalde op het hoogtepunt van de hausse aan onlinebestellingen een forse prijs voor Grubhub. Maar de overname bleek al gauw een miskoop. De verkoop van Grubhub geeft Just Eat Takeaway waarschijnlijk meer ademruimte dankzij veel lagere operationele kosten, reageerde marktanalist Jean-Paul van Oudheusden van eToro op de deal.

De MidKap eindigde dankzij de koerswinst van Just Eat Takeaway 0,2 hoger op 857,92 punten. De hoofdgraadmeter van de beurs in Amsterdam, de AEX, eindigde 0,3 procent lager op 862,98 punten.

Veel minder waard

Ondanks de forse dagwinst is Just Eat Takeaway nog altijd veel minder waard dan jaren geleden, mede door alle zorgen over Grubhub. Een aandeel van het bedrijf was dinsdag iets meer dan 13 euro waard. In het najaar van 2020, toen de koers van het bedrijf het hoogst was, kostte een aandeel meer dan 100 euro.

In Frankfurt en Parijs eindigden de beurzen zo'n 0,3 procent lager. Londen sloot nagenoeg vlak.

Witwaskwestie

Chipbedrijven Besi, ASML en ASMI zaten bij de verliezers in de AEX met minnen tot 2,2 procent. ABN AMRO verloor 1,2 procent na de presentatie van zijn kwartaalcijfers. De winst viel lager uit dan een jaar eerder, toen de bank veel bezittingen verkocht. Ook werd bekend dat een aantal grote beleggers voor honderden miljoenen euro's aan schadeclaims hebben ingediend om een witwaskwestie.

In Frankfurt werd Siemens Energy 18 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.

De euro was 1,0570 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,11 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder op 71,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

4 minuten geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

2 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

5 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

6 uur geleden
OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

21 uur geleden