Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway eindigt fors hoger op Amsterdamse beurs

Just Eat Takeaway eindigt fors hoger op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway is woensdag in een handelssessie bijna 16 procent meer waard geworden op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het Nederlands-Britse internetbedrijf verkocht zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub voor miljarden euro's minder dan de aankoopprijs in 2021, maar beleggers waren vooral opgelucht dat Just Eat Takeaway van dit probleemdossier af is.

Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl hoopte met de Amerikaanse aankoop in 2021 een nieuwe markt aan te boren en betaalde op het hoogtepunt van de hausse aan onlinebestellingen een forse prijs voor Grubhub. Maar de overname bleek al gauw een miskoop. De verkoop van Grubhub geeft Just Eat Takeaway waarschijnlijk meer ademruimte dankzij veel lagere operationele kosten, reageerde marktanalist Jean-Paul van Oudheusden van eToro op de deal.

De MidKap eindigde dankzij de koerswinst van Just Eat Takeaway 0,2 hoger op 857,92 punten. De hoofdgraadmeter van de beurs in Amsterdam, de AEX, eindigde 0,3 procent lager op 862,98 punten.

Veel minder waard

Ondanks de forse dagwinst is Just Eat Takeaway nog altijd veel minder waard dan jaren geleden, mede door alle zorgen over Grubhub. Een aandeel van het bedrijf was dinsdag iets meer dan 13 euro waard. In het najaar van 2020, toen de koers van het bedrijf het hoogst was, kostte een aandeel meer dan 100 euro.

In Frankfurt en Parijs eindigden de beurzen zo'n 0,3 procent lager. Londen sloot nagenoeg vlak.

Witwaskwestie

Chipbedrijven Besi, ASML en ASMI zaten bij de verliezers in de AEX met minnen tot 2,2 procent. ABN AMRO verloor 1,2 procent na de presentatie van zijn kwartaalcijfers. De winst viel lager uit dan een jaar eerder, toen de bank veel bezittingen verkocht. Ook werd bekend dat een aantal grote beleggers voor honderden miljoenen euro's aan schadeclaims hebben ingediend om een witwaskwestie.

In Frankfurt werd Siemens Energy 18 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.

De euro was 1,0570 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,11 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder op 71,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven online minder geld uit, maar kopen wel vaker

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.

14 minuten geleden
Werkloosheid stabiel op 4 procent, wel stijging onder jongeren

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

31 minuten geleden
Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

8 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

9 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

12 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

13 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

14 uur geleden