Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat Takeaway eindigt fors hoger op Amsterdamse beurs

Just Eat Takeaway eindigt fors hoger op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway is woensdag in een handelssessie bijna 16 procent meer waard geworden op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het Nederlands-Britse internetbedrijf verkocht zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub voor miljarden euro's minder dan de aankoopprijs in 2021, maar beleggers waren vooral opgelucht dat Just Eat Takeaway van dit probleemdossier af is.

Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl hoopte met de Amerikaanse aankoop in 2021 een nieuwe markt aan te boren en betaalde op het hoogtepunt van de hausse aan onlinebestellingen een forse prijs voor Grubhub. Maar de overname bleek al gauw een miskoop. De verkoop van Grubhub geeft Just Eat Takeaway waarschijnlijk meer ademruimte dankzij veel lagere operationele kosten, reageerde marktanalist Jean-Paul van Oudheusden van eToro op de deal.

De MidKap eindigde dankzij de koerswinst van Just Eat Takeaway 0,2 hoger op 857,92 punten. De hoofdgraadmeter van de beurs in Amsterdam, de AEX, eindigde 0,3 procent lager op 862,98 punten.

Veel minder waard

Ondanks de forse dagwinst is Just Eat Takeaway nog altijd veel minder waard dan jaren geleden, mede door alle zorgen over Grubhub. Een aandeel van het bedrijf was dinsdag iets meer dan 13 euro waard. In het najaar van 2020, toen de koers van het bedrijf het hoogst was, kostte een aandeel meer dan 100 euro.

In Frankfurt en Parijs eindigden de beurzen zo'n 0,3 procent lager. Londen sloot nagenoeg vlak.

Witwaskwestie

Chipbedrijven Besi, ASML en ASMI zaten bij de verliezers in de AEX met minnen tot 2,2 procent. ABN AMRO verloor 1,2 procent na de presentatie van zijn kwartaalcijfers. De winst viel lager uit dan een jaar eerder, toen de bank veel bezittingen verkocht. Ook werd bekend dat een aantal grote beleggers voor honderden miljoenen euro's aan schadeclaims hebben ingediend om een witwaskwestie.

In Frankfurt werd Siemens Energy 18 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.

De euro was 1,0570 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,11 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder op 71,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen Nederlandse industrie stijgen door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

10 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent in april door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.

40 minuten geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

48 minuten geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

48 minuten geleden
Recordomzet in oneven jaar voor Amsterdamse RAI

AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.

7 uur geleden
AI wordt steeds belangrijkere groeimotor voor Google-moeder

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.

8 uur geleden
Meta verwacht nog meer te investeren in AI-race

MENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.

8 uur geleden