Just Eat Takeaway eindigt fors hoger op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway is woensdag in een handelssessie bijna 16 procent meer waard geworden op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het Nederlands-Britse internetbedrijf verkocht zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub voor miljarden euro's minder dan de aankoopprijs in 2021, maar beleggers waren vooral opgelucht dat Just Eat Takeaway van dit probleemdossier af is.
Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl hoopte met de Amerikaanse aankoop in 2021 een nieuwe markt aan te boren en betaalde op het hoogtepunt van de hausse aan onlinebestellingen een forse prijs voor Grubhub. Maar de overname bleek al gauw een miskoop. De verkoop van Grubhub geeft Just Eat Takeaway waarschijnlijk meer ademruimte dankzij veel lagere operationele kosten, reageerde marktanalist Jean-Paul van Oudheusden van eToro op de deal.
De MidKap eindigde dankzij de koerswinst van Just Eat Takeaway 0,2 hoger op 857,92 punten. De hoofdgraadmeter van de beurs in Amsterdam, de AEX, eindigde 0,3 procent lager op 862,98 punten.
Veel minder waard
Ondanks de forse dagwinst is Just Eat Takeaway nog altijd veel minder waard dan jaren geleden, mede door alle zorgen over Grubhub. Een aandeel van het bedrijf was dinsdag iets meer dan 13 euro waard. In het najaar van 2020, toen de koers van het bedrijf het hoogst was, kostte een aandeel meer dan 100 euro.
In Frankfurt en Parijs eindigden de beurzen zo'n 0,3 procent lager. Londen sloot nagenoeg vlak.
Witwaskwestie
Chipbedrijven Besi, ASML en ASMI zaten bij de verliezers in de AEX met minnen tot 2,2 procent. ABN AMRO verloor 1,2 procent na de presentatie van zijn kwartaalcijfers. De winst viel lager uit dan een jaar eerder, toen de bank veel bezittingen verkocht. Ook werd bekend dat een aantal grote beleggers voor honderden miljoenen euro's aan schadeclaims hebben ingediend om een witwaskwestie.
In Frankfurt werd Siemens Energy 18 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.
De euro was 1,0570 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 68,11 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder op 71,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
13 uur geleden