Just Eat Takeaway doet nog een stapje terug op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway was vrijdag de sterkste daler in de AEX-index in Amsterdam met een verlies van 1,5 procent. Het maaltijdbestelbedrijf verloor een dag eerder ook al 1 procent bij de hoofdfondsen, nadat de aandeelhouders van het Amerikaanse Grubhub instemden met de overname door Just Eat Takeaway. Deze deal heeft een waarde van circa 7,3 miljard dollar, maar doet de beurswaarde van de onderneming vooralsnog geen goed.
Het sentiment in Amsterdam, maar ook elders in Europa, was overigens positief. De woorden van ECB-voorzitter Christine Lagarde van een dag eerder ijlden nog na. De ECB verhoogde zijn ramingen met betrekking tot de economische groei van het landenblok, maar zei ook geen haast te hebben met het afbouwen van de coronasteunmaatregelen.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot met een winst van 0,4 procent op 728,48 punten. De MidKap won ook 0,4 procent tot 1068,47 punten. Frankfurt en Parijs klommen tot 0,9 procent. De Londense FTSE-index steeg 0,6 procent geholpen door een sterker dan verwachte groei van de Britse economie in april.
ArcelorMittal
Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 2,2 procent. Ook metalenspecialist AMG deed het goed. Dat fonds eindigde bovenaan in de MidKap met een winst van 2,8 procent.
De Twentse waterfilteraar NX Filtration beleefde een weinig enerverend beursdebuut. De koers sloot op 11 euro, gelijk aan de introductieprijs. Het bedrijf haalde met de beursgang 165 miljoen euro op. Het geld zal worden gebruikt om de verdere groei van het waterzuiveringstechnologiebedrijf uit Enschede te financieren.
Prosus
Prosus maakte een eerder verlies goed en won 1 procent. De techinvesteerder verwacht in het afgelopen boekjaar, dat eindigde op 31 maart, een hogere winst te hebben behaald. Op 21 juni brengt het bedrijf de volledige jaarcijfers naar buiten. Ondanks de winstgroei van Prosus zijn grote aandeelhouders van het bedrijf niet tevreden. Volgens mediaberichten ontving Prosus deze week een brief van Zuid-Afrikaanse vermogensbeheerders, waarin ze hun ongenoegen uitten over de onderwaardering van het bedrijf.
Deutsche Bank zakte rond de 2 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Reuters oefent de ECB druk uit op de grootste bank van Duitsland om snel een opvolger te vinden voor voorzitter Paul Achleitner, die volgend jaar met pensioen gaat.
De euro stond op 1,2100 dollar, tegen 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie was bij de slotbel 1,1 procent duurder op 71,05 dollar. Brentolie klom 0,6 procent in prijs, tot 72,94 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
7 uur geleden