Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Just Eat Takeaway aast op Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub'

'Just Eat Takeaway aast op Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub'

NEW YORK (ANP) - Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway zou interesse hebben in de Amerikaanse branchegenoot Grubhub. Nieuwszender CNBC meldt op basis van ingewijden dat het Nederlands-Britse bedrijf zijn interesse kenbaar heeft gemaakt bij de Amerikanen. Ook het Duitse Delivery Hero zou Grubhub wel willen overnemen.

Eerder zou ook techbedrijf Uber Technologies, vooral bekend van de taxi-app maar ook van bezorgbedrijf Uber Eats, zich hebben gemeld. Die partijen zouden ook al gesprekken voeren over een krachtenbundeling. Grubhub heeft te maken met flinterdunne marges door toegenomen concurrentie van branchegenoten als Uber Eats. Schaalgrootte is belangrijk om die problemen te weerstaan.

Aan Grubhub hangt momenteel een prijskaartje van zo'n 5,7 miljard dollar. Aan een overname door een Europese partij zouden nagenoeg geen mededingingsbezwaren kleven.

Meer uit Financieel

Aantal faillissementen neemt flink af in juli

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juli flink afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen vorige maand 299 bedrijven failliet. Dat zijn 109 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 27 procent. Vergeleken met juni daalde het aantal faillissementen met 4 procent.

23 minuten geleden
Kleinere prijsstijging woninghuren drukt inflatie in juli

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juli gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee ten opzichte van de 3,1 procent in juni.

33 minuten geleden
Trump stelt deadline Chinese heffingen 90 dagen uit

WASHINGTON (ANP) - De deadline voor Amerikaanse invoerheffingen op producten uit China wordt met nog eens 90 dagen uitgesteld. De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel besluit daartoe ondertekend. China stemt daarmee in. De nieuwe deadline is 10 november. Tot die tijd blijven de huidige heffingen over en weer gelden.

1 uur geleden
KVK ziet aantal zzp'ers in thuiszorg en kinderopvang afnemen

UTRECHT (ANP) - In de thuiszorg, kinderopvang en ziekenhuizen werken de afgelopen tijd steeds minder zzp'ers. Dat stelt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van nieuwe cijfers. De afname heeft te maken met de handhaving van regels tegen schijnzelfstandigheid sinds begin dit jaar, waarna Brancheorganisatie Kinderopvang bijvoorbeeld afraadde om nog met zzp'ers te blijven werken.

1 uur geleden
Winstnemingen op Wall Street door inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street verzilverden maandag een deel van hun winsten, na de koersstijgingen van afgelopen vrijdag. Zij deden het voorzichtig aan in aanloop naar twee belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers op dinsdag en donderdag, die van invloed zijn op het rentebeleid van de Federal Reserve. Een hogere inflatie kan de opmars van de aandelenmarkten afremmen.

9 uur geleden
CNBC: Trump verlengt deadline Chinese heffingen met 90 dagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel besluit ondertekend waarmee de deadline voor de invoerheffingen op China met nog eens 90 dagen wordt uitgesteld, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC.

10 uur geleden
Trump voert geen extra heffingen in op goudimport

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert geen extra heffingen in op de import van goud. "Goud krijgt geen invoerheffing!", schreef hij op sociale media, zonder verdere details te geven.

10 uur geleden