Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat onderaan in AEX, Philips onder druk door terugroepactie

Just Eat onderaan in AEX, Philips onder druk door terugroepactie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omlaag onder aanvoering van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway (min 3,6 procent). Ook Philips behoorde tot de staartgroep vanwege nieuwe problemen bij zijn beademingsapparaten. Daarmee breidt de voor Philips slepende kwestie met losrakend schuim bij slaapapneu- en beademingsapparatuur zich nog verder uit. De nieuwe problemen zijn ontdekt bij de Trilogy-beademingsapparaten waarvan Philips het schuim al heeft vervangen.

De vrees voor extra coronabeperkingen in China, na de eerste sterfgevallen door het virus in het land in zes maanden, zorgde daarbij voor terughoudendheid. De AEX noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 710,44 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 928,09 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,6 procent. Londen bleef vlak.

Philips verloor 1,5 procent. Volgens een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern moeten er van de Trilogy-beademingsapparaten ongeveer 170.000 worden vervangen. De zaak rond de apparaten speelt al meer dan een jaar en zadelden het bedrijf al op met een kostenpost van honderden miljoenen euro's. Of de nieuwe problemen nog extra kosten met zich meebrengen kon de woordvoerder niet zeggen.

Chipbedrijven

Naast Just Eat en Philips stonden ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML onderaan in de AEX, met minnen tot 2,2 procent. Levensmiddelenconcern Unilever, dataleverancier RELX en telecomconcern KPN gingen aan kop, met plussen tot 1,5 procent.

In de MidKap sloot PostNL (min 2,3 procent) de rij. De post- en pakketbezorger probeert via een kort geding een staking, georganiseerd door vakbond FNV, te voorkomen. Het gaat om een actie die dinsdag in Zuidoost-Nederland zou gaan plaatsvinden. Vopak ging aan kop met een winst van 1,7 procent. Het tankopslagbedrijf gaat samen met de Maleisische oliemaatschappij Petronas onderzoek doen naar opvang, transport en opslag van CO2 in de regio Zuidoost-Azië.

Hoofd

In Frankfurt klom Commerzbank dik 1 procent. Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van Commerzbank, een van de grootste commerciële banken in Duitsland. De Britse bank Virgin Money dikte bijna 14 procent aan in Londen, dankzij beter dan verwachte jaarcijfers en de aankondiging van een aandeleninkoopprogramma.

De euro was 1,0236 dollar waard, tegen 1,0347 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 79,70 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 86,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

4 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

5 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

6 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

8 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

9 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

11 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

11 uur geleden