Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat onderaan in AEX, Philips onder druk door terugroepactie

Just Eat onderaan in AEX, Philips onder druk door terugroepactie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omlaag onder aanvoering van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway (min 3,6 procent). Ook Philips behoorde tot de staartgroep vanwege nieuwe problemen bij zijn beademingsapparaten. Daarmee breidt de voor Philips slepende kwestie met losrakend schuim bij slaapapneu- en beademingsapparatuur zich nog verder uit. De nieuwe problemen zijn ontdekt bij de Trilogy-beademingsapparaten waarvan Philips het schuim al heeft vervangen.

De vrees voor extra coronabeperkingen in China, na de eerste sterfgevallen door het virus in het land in zes maanden, zorgde daarbij voor terughoudendheid. De AEX noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 710,44 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 928,09 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,6 procent. Londen bleef vlak.

Philips verloor 1,5 procent. Volgens een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern moeten er van de Trilogy-beademingsapparaten ongeveer 170.000 worden vervangen. De zaak rond de apparaten speelt al meer dan een jaar en zadelden het bedrijf al op met een kostenpost van honderden miljoenen euro's. Of de nieuwe problemen nog extra kosten met zich meebrengen kon de woordvoerder niet zeggen.

Chipbedrijven

Naast Just Eat en Philips stonden ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML onderaan in de AEX, met minnen tot 2,2 procent. Levensmiddelenconcern Unilever, dataleverancier RELX en telecomconcern KPN gingen aan kop, met plussen tot 1,5 procent.

In de MidKap sloot PostNL (min 2,3 procent) de rij. De post- en pakketbezorger probeert via een kort geding een staking, georganiseerd door vakbond FNV, te voorkomen. Het gaat om een actie die dinsdag in Zuidoost-Nederland zou gaan plaatsvinden. Vopak ging aan kop met een winst van 1,7 procent. Het tankopslagbedrijf gaat samen met de Maleisische oliemaatschappij Petronas onderzoek doen naar opvang, transport en opslag van CO2 in de regio Zuidoost-Aziƫ.

Hoofd

In Frankfurt klom Commerzbank dik 1 procent. Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van Commerzbank, een van de grootste commerciƫle banken in Duitsland. De Britse bank Virgin Money dikte bijna 14 procent aan in Londen, dankzij beter dan verwachte jaarcijfers en de aankondiging van een aandeleninkoopprogramma.

De euro was 1,0236 dollar waard, tegen 1,0347 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 79,70 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 86,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Krapte op arbeidsmarkt weer toegenomen na periode van afname

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse arbeidsmarkt is in het laatste kwartaal van vorig jaar weer iets krapper geworden. Dat is voor het eerst sinds eind 2023, constateert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Aanleiding is een toename van het aantal vacatures, terwijl het aantal werklozen in de laatste maanden van vorig jaar gelijk bleef.

12 minuten geleden
Aantal bloemisten in Nederland afgelopen zes jaar flink gedaald

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze Valentijnsdag een bloemetje willen halen voor hun geliefde, kunnen dit bij minder bloemenwinkels doen dan zes jaar geleden. Het aantal bloemen- en plantenwinkels in Nederland is namelijk flink gedaald, van iets minder dan 4400 in 2019 naar 3880 begin dit jaar. Dat komt naar voren uit cijfers van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

42 minuten geleden
Wall Street flink hoger na aankondiging nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten. Beleggers verwerkten de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat nieuwe importheffingen worden opgelegd aan landen die zelf ook tarieven op Amerikaanse goederen hebben. Verder waren er ook weer veel bedrijfsresultaten op Wall Street, waaronder van de grote producent van netwerkapparatuur Cisco.

8 uur geleden
President Trump komt met wederkerige importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft nieuwe importheffingen aangekondigd op buitenlandse goederen. Het gaat om heffingen tegen landen die zelf ook al invoertarieven op Amerikaanse producten hebben, zogenoemde wederkerige heffingen. Met die vergelijkbare tegenheffingen komt Trump een belangrijke verkiezingsbelofte na.

10 uur geleden
Verkoop Ubisoft gekelderd in aanloop naar nieuwe Assassin's Creed

PARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de verkoop van zijn games de afgelopen maanden zien kelderen. Het Franse bedrijf moest tot twee keer toe de nieuwste game in de populaire Assassin's Creed-reeks uitstellen. Die lancering staat nu gepland voor 20 maart, en volgens Ubisoft lopen de voorbestellingen goed.

12 uur geleden
Adyen uitblinker op drukke cijferdag Damrak, Unilever onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs hadden het donderdag druk met resultaten van de AEX-bedrijven Unilever, Heineken, Adyen en dsm-firmenich. Daarbij vielen de cijfers van betalingsverwerker Adyen duidelijk goed, want dat aandeel ging fors omhoog. Levensmiddelenconcern Unilever was juist de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak.

12 uur geleden
Porsche wil 1900 banen schrappen in twee Duitse fabrieken

STUTTGART (ANP/DPA) - Porsche wil tegen 2029 ongeveer 1900 banen schrappen in twee fabrieken in Duitsland. Dat heeft de Duitse sportautofabrikant donderdag bekendgemaakt. Gedwongen ontslagen zijn uitgesloten, omdat er tot 2030 baangaranties gelden voor de medewerkers. Het bedrijf zal het dus moeten hebben van personeel dat vrijwillig vertrekt.

13 uur geleden