Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Just Eat en Prosus onderaan in AEX, PostNL zakt na winstalarm

Just Eat en Prosus onderaan in AEX, PostNL zakt na winstalarm

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak leverde vrijdag de winst van een dag eerder weer in. Zoals wel vaker de afgelopen tijd stonden maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en techinvesteerder Prosus in de onderste regionen van de Amsterdamse hoofdindex. Dit keer met verliezen van bijna 4 procent. De zorgen dat de centrale banken de rentes zullen blijven verhogen om de inflatie te bestrijden, keerden daarbij weer terug op de beursvloeren

Bij de middelgrote bedrijven moest PostNL (min 5,4 procent) het ontgelden. De post- en pakketbezorger gaf een omzet- en winstwaarschuwing vanwege de verslechtering van de economische omstandigheden. Door de hoge inflatie kopen mensen minder online en heeft PostNL minder pakketjes te vervoeren. Ook kampt het bedrijf met hogere kosten voor personeel en brandstof.

De AEX noteerde rond het middaguur 1,2 procent lager op 644,50 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het rood. De MidKap daalde 1,2 procent tot 872,58 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,5 procent.

Besi verloor 2,3 procent in de AEX. Het chipbedrijf won een dag eerder echter bijna 16 procent na goed ontvangen resultaten. Philips zakte 3 procent. Honderden gebruikers van apneu-apparaten van Philips zijn deze week naar de rechter gestapt. Ze willen daarmee afdwingen dat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) vertrouwelijke documenten over de omstreden apparaten vrijgeeft.

BAM verloor 2,5 procent. De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil opheldering van het bouwconcern over de recente invallen van de FIOD en het Openbaar Ministerie bij de onderneming. Beter Bed zakte dik 6 procent. De beddenfabrikant zag de omzet afgelopen kwartaal dalen en kreeg minder orders binnen.

In Frankfurt kelderde Adidas bijna 10 procent na een winstalarm. Volgens het Duitse sportmerk gaat het met de verkopen in China niet zo goed als verwacht. Concurrent Puma zakte 7 procent. Het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica, dat eerder dit jaar het Nederlandse GrandVision overnam, daalde 3,7 procent na tegenvallende resultaten.

In Parijs zakte cosmeticagigant L'Oréal 4,6 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Automaker Renault verloor 2,3 procent na tegenvallende verkoopcijfers. Modehuis Kering, bekend van Gucci en Yves Saint Laurent, gaf ook een kijkje in de boeken en werd 4 procent lager gezet.

De euro was 0,9738 dollar waard, tegen 0,9820 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 84,12 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 92,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Google hoeft Chrome niet af te stoten, oordeelt rechter in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google hoeft zijn populaire Chrome-browser niet te verkopen. Dat heeft een Amerikaanse rechter bepaald in een historische rechtszaak die het ministerie van Justitie tegen de zoekmachine had aangespannen. Google moet wel data delen met concurrenten om de concurrentie in zoekopdrachten te vergroten, zoals Justitie ook wilde.

42 minuten geleden
PepsiCo bij stijgers op negatief gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - PepsiCo hoorde dinsdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De activistische investeerder Elliott heeft een belang van ongeveer 4 miljard dollar opgebouwd in de Amerikaanse frisdrank- en snackproducent. Elliott heeft plannen om aan te dringen op veranderingen bij het concern, zoals een mogelijke herstructurering van zijn drankentak en een herziening van het snackaanbod. Het aandeel sloot 1,1 procent hoger.

1 uur geleden
Trump gaat Hooggerechtshof vragen om versnelde uitspraak tarieven

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat het Hooggerechtshof vragen om een versnelde uitspraak in de hoop een beslissing van een federale rechtbank terug te draaien. Die oordeelde vrijdag dat de meeste importheffingen van Trump onwettig zijn.

1 uur geleden
Disney treft schikking in zaak over verzamelen van kinderdata

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Walt Disney gaat 10 miljoen dollar (zo'n 8,6 miljoen euro) betalen om een schikking te treffen met de Amerikaanse Federal Trade Commission (FTC). De beschuldiging draait om het onrechtmatig verzamelen van data van kinderen.

2 uur geleden
Paramount en Activision sluiten deal voor film Call of Duty

HOLLYWOOD (ANP) - Filmproducent Paramount heeft een overeenkomst gesloten met gameontwikkelaar Activision om een live-actionfilm te maken gebaseerd op de populaire videogamereeks Call of Duty. Dat hebben de partijen dinsdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Activistische belegger Elliott neemt miljardenbelang in PepsiCo

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De activistische investeerder Elliott heeft een belang van ongeveer 4 miljard dollar (zo'n 3,4 miljard euro) opgebouwd in PepsiCo. Elliott heeft plannen om aan te dringen op veranderingen bij de worstelende Amerikaanse drankenfabrikant achter onder meer Pepsi-cola en Gatorade-sportdrank.

5 uur geleden
Europese beurzen lager door zorgen over heffingen VS en inflatie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen kleurden dinsdag bij het slot van de handelsdag flink in het rood. De stemming werd gedrukt door zorgen dat de VS mogelijk miljarden aan geheven importtarieven moeten terugbetalen.

5 uur geleden