Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jury voor proces dood zwarte Amerikaan Floyd compleet

Jury voor proces dood zwarte Amerikaan Floyd compleet

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - De jury voor het proces rond de geruchtmakende dood van de zwarte Amerikaan George Floyd is compleet. Behalve twaalf leden zijn er ook drie plaatsvervangers benoemd. Daarmee kan de rechtszaak tegen de van moord verdachte blanke agent Derek Chauvin beginnen.

De in totaal vijftien juryleden zijn na een grondige screening en ondervraging geselecteerd. Zij moeten een oordeel geven over de schuldvraag. De jury moet een afspiegeling zijn van de bevolking van Minneapolis, waar Floyd stierf. Het gaat in totaal om zes blanke vrouwen, drie blanke mannen, een zwarte vrouw, drie zwarte mannen en twee multiraciale vrouwen.

Floyd werd in mei vorig jaar gearresteerd omdat hij een vals biljet van 20 dollar zou hebben gebruikt. Hij werd door agenten tegen de grond gedrukt en stierf nadat Chauvin bijna 9 minuten met zijn knie diens nek had afgeknepen. Zijn dood leidde wereldwijd tot nieuwe en omvangrijke Black Lives Matter-protesten tegen buitensporig politiegeweld en racisme.

Chauvin (45) staat terecht voor moord en doodslag. De behandeling van de zaak moet volgende week maandag beginnen. De ontslagen politieman kan maximaal veertig jaar gevangenisstraf krijgen. De familie van Floyd krijgt als tegemoetkoming 27 miljoen dollar van de stad Minneapolis.

Meer uit Buitenland

Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

1 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

2 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

2 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

4 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

5 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Libanon: nu bijna een half miljoen vluchtelingen

BEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.

5 uur geleden