Jury voor proces dood zwarte Amerikaan Floyd compleet
MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - De jury voor het proces rond de geruchtmakende dood van de zwarte Amerikaan George Floyd is compleet. Behalve twaalf leden zijn er ook drie plaatsvervangers benoemd. Daarmee kan de rechtszaak tegen de van moord verdachte blanke agent Derek Chauvin beginnen.
De in totaal vijftien juryleden zijn na een grondige screening en ondervraging geselecteerd. Zij moeten een oordeel geven over de schuldvraag. De jury moet een afspiegeling zijn van de bevolking van Minneapolis, waar Floyd stierf. Het gaat in totaal om zes blanke vrouwen, drie blanke mannen, een zwarte vrouw, drie zwarte mannen en twee multiraciale vrouwen.
Floyd werd in mei vorig jaar gearresteerd omdat hij een vals biljet van 20 dollar zou hebben gebruikt. Hij werd door agenten tegen de grond gedrukt en stierf nadat Chauvin bijna 9 minuten met zijn knie diens nek had afgeknepen. Zijn dood leidde wereldwijd tot nieuwe en omvangrijke Black Lives Matter-protesten tegen buitensporig politiegeweld en racisme.
Chauvin (45) staat terecht voor moord en doodslag. De behandeling van de zaak moet volgende week maandag beginnen. De ontslagen politieman kan maximaal veertig jaar gevangenisstraf krijgen. De familie van Floyd krijgt als tegemoetkoming 27 miljoen dollar van de stad Minneapolis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
12 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
13 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
13 uur geleden