Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jury onderzoekt dood zwarte man in Rochester

Jury onderzoekt dood zwarte man in Rochester

NEW YORK (ANP/AFP) - De openbare aanklager van New York stelt een grand jury in die de dood van de zwarte man Daniel Prude moet onderzoeken. Prude werd eind maart aangehouden in Rochester en overleed een week later aan de gevolgen van verstikking.

Bij zijn arrestatie kreeg Prude, die naakt was en schijnbaar onder invloed van drugs, een kap over zijn hoofd en werd hij door agenten tegen de grond gedrukt. Zijn familie had de beelden van een bodycam verkregen met een beroep op regels over openbaarheid van informatie. De beelden doken woensdag op en sindsdien zijn er protesten in Rochester.

De vorming van de grand jury, een groep burgers die besluit of de openbaar aanklager voldoende bewijs heeft om vervolging in te stellen, betekent een versterking van de reactie van de autoriteiten op de dood van Prude. "De familie Prude en de gemeenschap in Rochester hebben veel pijn en angst doorstaan", zei de procureur-generaal Letitia James van de staat New York in een verklaring.

Aanvaring

De aankondiging komt een dag nadat het in Rochester opnieuw tot een aanvaring kwam tussen demonstranten en de politie. Drie agenten raakten gewond toen betogers tegen racisme en politiegeweld met stenen gooiden en vuurwerk afstaken in het centrum van de stad. Zeker elf mensen werden gearresteerd.

De New Yorkse gouverneur Andrew Cuomo zei op Twitter het besluit om de grand jury te vormen "toe te juichen". "Uitgestelde gerechtigheid is geen gerechtigheid en de New Yorkers verdienen de waarheid."

Vrijdag werden zeven politieagenten die betrokken waren bij de fatale aanhouding van Prude op non-actief gesteld.

Meer uit Buitenland

KLM: annulering Antillen-vluchten raakt 2600 passagiers

AMSTELVEEN (ANP) - Door de annulering van heen- en terugvluchten van KLM naar de Antilliaanse eilanden Curaçao, Aruba en Sint Maarten op zaterdag vanwege de situatie in Venezuela worden in totaal 2600 passagiers geraakt. Dat meldt KLM in een update.

7 minuten geleden
Britse premier Starmer wil Trump spreken over aanval op Venezuela

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil president Donald Trump spreken over de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Dat zegt hij in een verklaring aan Britse omroepen. "Ik wil eerst de feiten vaststellen", aldus Starmer. Hij geeft aan ook met bondgenoten te willen spreken en benadrukt dat het VK niet betrokken was bij de operatie.

13 minuten geleden
EU volgt situatie Venezuela met grote zorg

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie volgt de situatie in Venezuela met grote zorg. Dit zei de voorzitter van de Europese Raad, António Costa. De EU dringt aan op de-escalatie en respect voor de beginselen van het Handvest van de Verenigde Naties.

14 minuten geleden
Maduro en zijn vrouw aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd in New York, meldt de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi op X. Zij werden volgens de Amerikaanse president Donald Trump eerder op zaterdag gevangengenomen in Venezuela. Bondi schrijft niet expliciet dat ze nu in New York zijn aangekomen.

43 minuten geleden
Ayatollah Iran dreigt betogers en zegt niet te buigen voor VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De machtigste man van Iran, de ayatollah Ali Khamenei, heeft gezegd dat de betogers in het land op hun plaats zullen worden gezet en dat het land "niet buigt voor de vijand". Hij bedoelt president Donald Trump die heeft gezegd de betogers in Iran te steunen.

54 minuten geleden
Venezolaans oliebedrijf: geen schade installaties bij aanvallen

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Venezuela hebben geen schade aangericht aan olie-installaties. Dat stelt het Venezolaanse staatsoliebedrijf Petróleos de Venezuela (PDVSA) op basis van voorlopig onderzoek, aldus bronnen tegen persbureau Reuters.

59 minuten geleden
Zwitserse politie identificeert eerste doden van nieuwjaarsbrand

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.

1 uur geleden