Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jurist: bunq heeft niet alle gedupeerden compensatie geboden

Jurist: bunq heeft niet alle gedupeerden compensatie geboden

AMSTERDAM (ANP) - Bunq heeft nog niet alle klanten die slachtoffer zijn geworden van phishing of helpdeskfraude compensatie aangeboden. Dit zegt jurist Chizki Loonstein, die met advocaten namens tientallen gedupeerden mogelijk een rechtszaak tegen de onlinebank start. Bunq stelt dat alle bij de bank bekende slachtoffers van fraude wel een bericht hebben gehad.

Bunq meldde vrijdag alle klanten die de dupe zijn geworden van fraude te compenseren en dat zij gemiddeld 85 procent van het verloren geld terugkrijgen. Loonstein schat dat tien tot twintig klanten die zich bij de juristen hebben gemeld nog niets hebben gehoord van de bank. "Niet meer dan een handjevol" krijgt wel het volledige bedrag vergoed. Het gaat hierbij vooral om kleinere bedragen. Deze gedupeerden zouden nog geen geld hebben gekregen. De bank biedt de rest, volgens de jurist ruim honderd mensen, veel minder dan 85 procent van het verloren geld.

De onlinebank meldt volgens hem niet hoe wordt bepaald welk deel van de schade klanten vergoed krijgen. In totaal hebben mensen die zich bij de juristen hebben gemeld miljoenen euro's verloren, stelt hij. Dit bedrag kan oplopen en Loonstein hoort nog steeds nieuwe fraudegevallen.

Oplossing

Een aantal slachtoffers en de juristen willen volledige schadevergoedingen. De advocaten hebben bunq zaterdag gevraagd samen in gesprek te gaan voor een oplossing. Als die uitblijft, stappen de juristen volgens Loonstein binnenkort naar de rechter.

Dat gedupeerden gemiddeld veel minder dan 85 procent aangeboden hebben gekregen, klopt volgens een woordvoerder van bunq ook niet. "Het is onduidelijk waarop deze feitelijk onjuiste stelling is gebaseerd." Klanten, die "menen dat ze ten onrechte nog geen bericht hebben gehad", kunnen contact opnemen met bunq. Bunq meldt niet hoeveel slachtoffers het gaat vergoeden en wat het totale schadebedrag is. "Alle communicatie tussen bank en gebruikers is vertrouwelijk."

Richtlijnen

Bij het bepalen van de hoogte van de compensatie gebruikt bunq volgens de zegsman richtlijnen van branchevereniging NVB en geldt het principe 'schade volledig vergoeden tenzij'. Per geval zou de bank ook kijken naar "specifieke omstandigheden".

De onrust rond de jonge bank ontstond na berichtgeving door NOS en NRC eind mei. Opvallend veel klanten van bunq hadden door oplichterstrucs hun geld verloren. De gedupeerden zeiden moeilijk contact te kunnen krijgen met medewerkers van de bank en er was kritiek op het gebrek aan beveiligingsmaatregelen. Onlangs kondigde bunq extra maatregelen aan.

Meer uit Financieel

Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

11 minuten geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

41 minuten geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

1 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

2 uur geleden
Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

4 uur geleden