Juridische stappen Klein na rapport-Van Rijn 'niet aan de orde'
HILVERSUM (ANP) - Frans Klein gaat nu geen juridische stappen ondernemen naar aanleiding van het rapport over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep. Dat is "nu niet aan de orde", laten zijn advocaten Geert-Jan en Carry Knoops weten. Voormalig NPO-directeur Klein zei eerder dat hij vindt dat er niet zorgvuldig is gehandeld in het onderzoek van de Commissie-Van Rijn.
Het rapport-Van Rijn werd donderdag gepresenteerd. De commissie concludeerde dat grensoverschrijdend gedrag bij de individuele publieke omroepen en bij de NPO breed speelt. Daarnaast zou er niet goed gereageerd zijn op signalen hierover.
Het onderzoek werd opgezet na meldingen over het programma De Wereld Draait Door (DWDD) en presentator Matthijs van Nieuwkerk. Klein was als voormalig omroepbaas van de VARA jarenlang verantwoordelijk voor DWDD. Klein vindt onder meer dat er niet voldoende aan hoor en wederhoor is gedaan.
Klein is inmiddels directeur bij Talpa. Dat heeft sinds de presentatie van het rapport nog niet gereageerd op diens positie daar. RTL deed dat maandag wel over hun nieuwe werknemer Matthijs van Nieuwkerk. De samenwerking wordt voorlopig uitgesteld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
2 minuten geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
8 uur geleden