Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juridische nederlaag voor Trump in strijd om ontwikkelingsgeld

Juridische nederlaag voor Trump in strijd om ontwikkelingsgeld

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft een juridische nederlaag geleden bij pogingen betalingen aan hulporganisaties op te schorten. Een lagere rechter oordeelde eerder dat betaald moet worden en het Hooggerechtshof heeft nu een verzoek van de regering afgewezen om dat besluit te blokkeren, bericht NBC News.

De zaak draait om ongeveer 2 miljard dollar aan betalingen en is aangespannen door hulporganisaties die geld ontvangen van de Amerikaanse staat. Ze zeggen gedupeerd te zijn door het besluit van de nieuwe regering om uitgaven aan ontwikkelingshulp op te schorten en ze willen betaald krijgen voor werkzaamheden die al zijn uitgevoerd.

Federale rechter Amir Ali stelde de organisaties vorige maand in het gelijk. De regering probeerde vervolgens tevergeefs dat aan te vechten voor het Hooggerechtshof. Dat hof oordeelde dat Ali nu weer aan zet is en moet ophelderen "aan welke verplichtingen de regering moet voldoen".

Vier conservatieve rechters in het Hooggerechtshof waren het oneens met het besluit. Rechter Samuel Alito schreef volgens The New York Times "perplex te staan" dat een meerderheid van zijn collega's van mening is dat een lagere rechter kennelijk "ongecontroleerde macht" heeft "om de Amerikaanse overheid te dwingen 2 miljard dollar aan belastinggeld uit te keren".

Meer uit Buitenland

Ruim 30 doden gemeld bij aanvallen door Israël op school in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen op een school in Gaza die ontheemden herbergt, hebben 31 mensen het leven gekost, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Tientallen anderen raakten gewond. Het schoolgebouw staat in het vluchtelingenkamp Bureij, in het hart van de Gazastrook.

6 uur geleden
Columbia University ontslaat 180 mensen na geschrapte subsidies

NEW YORK (ANP/AFP) - Columbia University gaat bijna 180 medewerkers ontslaan, zo meldt de Amerikaanse universiteit. De regering van president Donald Trump schrapte in maart 400 miljoen dollar aan federale financiering voor de in New York gevestigde universiteit. Die zou volgens de regering niet ver genoeg zijn gegaan om pro-Palestijns activisme op de campus aan te pakken.

6 uur geleden
Leger India: burgers gedood door Pakistaans artillerievuur

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat in de nacht van dinsdag op woensdag drie burgers zijn gedood door artillerievuur van het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Pakistan meldt acht doden bij Indiase aanvallen

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij de recente aanvallen van India op doelen in Pakistan zijn acht mensen omgekomen en 33 anderen gewond geraakt. Dat meldt het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Canadese premier vraagt Trump niet meer over 51e staat te spreken

WASHINGTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om te stoppen met het verwijzen naar Canada als 51e staat van de Verenigde Staten. De twee ontmoetten elkaar dinsdag in het Witte Huis na de verkiezingswinst van Carney van een week geleden.

10 uur geleden
India bevestigt raketaanvallen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - India heeft bevestigd dat er meerdere raketaanvallen zijn uitgevoerd op buurland Pakistan. De Indiase regering laat weten dat onder de naam Operatie Sindoor er negen plekken in Pakistan zijn aangevallen. Volgens India waren geen militaire faciliteiten doelwit.

11 uur geleden
Pakistan meldt raketaanvallen door India op drie locaties

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan is op drie plekken met raketten aangevallen. Een woordvoerder van de Pakistaanse krijgsmacht zegt dat India achter de raketaanvallen zit.

11 uur geleden