Juric volgt ontslagen De Rossi op als trainer AS Roma
ROME (ANP) - Ivan Juric is de nieuwe trainer van AS Roma. De 49-jarige Kroaat volgt bij de Italianen de eerder op woensdag ontslagen Daniele De Rossi op. Juric, die voor het laatst trainer was van Torino, ondertekent een contract voor een jaar.
De 41-jarige De Rossi had sinds het begin van het jaar de leiding over het eerste elftal van AS Roma, waar hij aan de slag ging als vervanger van José Mourinho. AS Roma staat op de zestiende plaats in de Serie A met 3 punten. De club uit Rome won dit seizoen nog niet in de Italiaanse competitie.
De Rossi speelde van 2001 tot en met 2019 voor de Romeinen. De middenvelder won in de 616 wedstrijden die hij in het shirt van Roma speelde twee keer de Italiaanse beker en een keer de Supercup. Hij is 117-voudig international en werd met Italië in 2006 wereldkampioen. Het was zijn tweede trainersklus. Hij was eerder coach van SPAL, waar hij in februari 2023 werd ontslagen.
De Rossi eindigde vorig seizoen met AS Roma als zesde en greep daarmee naast een Champions League-ticket. De club speelt onder meer tegen AZ in de Europa League.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
11 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden