Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juntaleider Myanmar wijst betogende ambtenaren op coronarisico's

Juntaleider Myanmar wijst betogende ambtenaren op coronarisico's

NAYPYITAW (ANP/RTR/AFP) - De juntaleider van Myanmar roept ambtenaren op aan het werk te gaan en zich niet te begeven in massabijeenkomsten waar ze een coronabesmetting kunnen oplopen. Overheidspersoneel is niet op het werk doordat ze worden lastiggevallen door "gewetenloze personen", verklaarde generaal Min Aung Hlaing tien dagen na de staatsgreep en op de zesde dag van straatprotesten tegen de machtsovername.

In de hoofdstad Naypyidaw en de grootste stad Yangon gingen opnieuw mensen de straat op, dreigende taal van het leger en hard politieoptreden trotserend. Onder anderen onderwijzers, treinpersoneel en artsen hebben betoogd voor herstel van de democratie en vrijlating van de gekozen leider Aung San Suu Kyi. "Ga niet naar kantoor", scandeerden demonstranten voor de centrale bank in Yangon in een nieuwe stakingsoproep.

Voor de ambassade van China in Yangon was een grote bijeenkomst waarbij Peking werd beschuldigd van steun aan het leger. Ook in delen van het land waar veel etnische minderheden leven wordt geprotesteerd tegen het militaire regime, waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd.

Er zijn berichten over nieuwe arrestaties. Minstens zes leden van de afgezette regering en de ondervoorzitter van het parlement, bondgenoten van Suu Kyi, zouden zijn aangehouden. Het aantal mensen dat vastzit in verband met de staatsgreep ligt volgens de vereniging voor hulp aan politieke gevangenen (AAPP) boven de tweehonderd.

Meer uit Buitenland

Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

19 minuten geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

33 minuten geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.

34 minuten geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

2 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

2 uur geleden