Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juntaleider Myanmar wijst betogende ambtenaren op coronarisico's

Juntaleider Myanmar wijst betogende ambtenaren op coronarisico's

NAYPYITAW (ANP/RTR/AFP) - De juntaleider van Myanmar roept ambtenaren op aan het werk te gaan en zich niet te begeven in massabijeenkomsten waar ze een coronabesmetting kunnen oplopen. Overheidspersoneel is niet op het werk doordat ze worden lastiggevallen door "gewetenloze personen", verklaarde generaal Min Aung Hlaing tien dagen na de staatsgreep en op de zesde dag van straatprotesten tegen de machtsovername.

In de hoofdstad Naypyidaw en de grootste stad Yangon gingen opnieuw mensen de straat op, dreigende taal van het leger en hard politieoptreden trotserend. Onder anderen onderwijzers, treinpersoneel en artsen hebben betoogd voor herstel van de democratie en vrijlating van de gekozen leider Aung San Suu Kyi. "Ga niet naar kantoor", scandeerden demonstranten voor de centrale bank in Yangon in een nieuwe stakingsoproep.

Voor de ambassade van China in Yangon was een grote bijeenkomst waarbij Peking werd beschuldigd van steun aan het leger. Ook in delen van het land waar veel etnische minderheden leven wordt geprotesteerd tegen het militaire regime, waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd.

Er zijn berichten over nieuwe arrestaties. Minstens zes leden van de afgezette regering en de ondervoorzitter van het parlement, bondgenoten van Suu Kyi, zouden zijn aangehouden. Het aantal mensen dat vastzit in verband met de staatsgreep ligt volgens de vereniging voor hulp aan politieke gevangenen (AAPP) boven de tweehonderd.

Meer uit Buitenland

Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

40 minuten geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

2 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

5 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

5 uur geleden
Von der Leyen spreekt met Trump na aanval op mediagala

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."

6 uur geleden
Rusland bedankt Noord-Korea voor 'bevrijding van Koersk'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.

6 uur geleden
Rutte veroordeelt schietincident op Correspondents' Dinner

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."

7 uur geleden