Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juntaleider Myanmar wijst betogende ambtenaren op coronarisico's

Juntaleider Myanmar wijst betogende ambtenaren op coronarisico's

NAYPYITAW (ANP/RTR/AFP) - De juntaleider van Myanmar roept ambtenaren op aan het werk te gaan en zich niet te begeven in massabijeenkomsten waar ze een coronabesmetting kunnen oplopen. Overheidspersoneel is niet op het werk doordat ze worden lastiggevallen door "gewetenloze personen", verklaarde generaal Min Aung Hlaing tien dagen na de staatsgreep en op de zesde dag van straatprotesten tegen de machtsovername.

In de hoofdstad Naypyidaw en de grootste stad Yangon gingen opnieuw mensen de straat op, dreigende taal van het leger en hard politieoptreden trotserend. Onder anderen onderwijzers, treinpersoneel en artsen hebben betoogd voor herstel van de democratie en vrijlating van de gekozen leider Aung San Suu Kyi. "Ga niet naar kantoor", scandeerden demonstranten voor de centrale bank in Yangon in een nieuwe stakingsoproep.

Voor de ambassade van China in Yangon was een grote bijeenkomst waarbij Peking werd beschuldigd van steun aan het leger. Ook in delen van het land waar veel etnische minderheden leven wordt geprotesteerd tegen het militaire regime, waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd.

Er zijn berichten over nieuwe arrestaties. Minstens zes leden van de afgezette regering en de ondervoorzitter van het parlement, bondgenoten van Suu Kyi, zouden zijn aangehouden. Het aantal mensen dat vastzit in verband met de staatsgreep ligt volgens de vereniging voor hulp aan politieke gevangenen (AAPP) boven de tweehonderd.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

43 minuten geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

1 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

1 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

1 uur geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

1 uur geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

2 uur geleden
Trump: heffingen voor landen die Iran wapens leveren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"

2 uur geleden