Juntaleider Myanmar niet langer welkom bij ASEAN
BRUNEI (ANP/AFP) - Op de top van het zuidoost-Aziatische samenwerkingsverband ASEAN is de juntaleider van Myanmar niet langer welkom. ASEAN-ministers van Buitenlandse Zaken zijn in spoedzitting in Brunei bijeengekomen en hebben besloten couppleger Min Aung Hlaing uit te sluiten van de top die 26 tot 28 oktober wordt gehouden.
De organisatie worstelt met de staatsgreep begin februari in lidstaat Myanmar, waarmee de militaire couppleger de democratische gekozen regeringsleider Aung San Suu Kyi afzette. ASEAN werd als een tandeloze praatclub afgeschilderd toen er zo weinig actie kwam tegen Min Aung Hlaing en het bloedige neerslaan van de massale protesten tegen de staatsgreep.
De zuidoost-Aziatische club heeft nu gezegd dat er onvoldoende is gedaan met het vijfpuntenplan dat in april is voorgelegd om het geweld en de chaos in Myanmar te stoppen. In dat plan werd overleg tussen alle betrokken partijen geëist, dus ook met de gevangen gezette Suu Kyi. De ministers concludeerden vrijdagavond in Brunei dat de situatie in Myanmar inmiddels "de veiligheid in heel de regio in gevaar brengt en ook de eenheid en geloofwaardigheid van ASEAN aantast".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
8 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
8 uur geleden