Juntaleider Myanmar niet langer welkom bij ASEAN
BRUNEI (ANP/AFP) - Op de top van het zuidoost-Aziatische samenwerkingsverband ASEAN is de juntaleider van Myanmar niet langer welkom. ASEAN-ministers van Buitenlandse Zaken zijn in spoedzitting in Brunei bijeengekomen en hebben besloten couppleger Min Aung Hlaing uit te sluiten van de top die 26 tot 28 oktober wordt gehouden.
De organisatie worstelt met de staatsgreep begin februari in lidstaat Myanmar, waarmee de militaire couppleger de democratische gekozen regeringsleider Aung San Suu Kyi afzette. ASEAN werd als een tandeloze praatclub afgeschilderd toen er zo weinig actie kwam tegen Min Aung Hlaing en het bloedige neerslaan van de massale protesten tegen de staatsgreep.
De zuidoost-Aziatische club heeft nu gezegd dat er onvoldoende is gedaan met het vijfpuntenplan dat in april is voorgelegd om het geweld en de chaos in Myanmar te stoppen. In dat plan werd overleg tussen alle betrokken partijen geëist, dus ook met de gevangen gezette Suu Kyi. De ministers concludeerden vrijdagavond in Brunei dat de situatie in Myanmar inmiddels "de veiligheid in heel de regio in gevaar brengt en ook de eenheid en geloofwaardigheid van ASEAN aantast".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
3 minuten geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
7 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
8 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
9 uur geleden