Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Juntaleider Myanmar in Moskou onthaald

Juntaleider Myanmar in Moskou onthaald

MOSKOU (ANP/RTR) - De juntaleider van Myanmar, generaal Min Aung Hlaing, is voor een conferentie in Moskou en bij zijn ontvangst zei de Russische minister van Defensie dat Rusland streeft naar nog meer militaire samenwerking. "We zijn vastbesloten onze banden te versterken op basis van het wederzijds begrip, het respect en het vertrouwen dat de twee landen hebben", aldus defensieminister Sergej Sjojgoe.

De generaal is het boegbeeld van de militaire staatsgreep van 1 februari, waarmee de democratisch gekozen regeringsleider Aung San Suu Kyi werd afgezet. De massale protesten tegen de coup zijn bloedig neergeslagen en Aung San Suu Kyi en andere kopstukken zijn gevangen gezet. Rusland bracht in maart nog naar voren dat het heel erg bezorgd was over het aantal burgers dat bij de protesten om het leven kwam.

Maar Rusland heeft steeds meer banden met Myanmar, vooral op het gebied van militaire samenwerking en door de verkoop van Russische wapens aan het regime in Myanmar. Tal van Westerse landen weigeren nog wapens aan dat land te verkopen. De oppositie in het Zuidoost-Aziatische land hoopt juist dat internationale isolatie van het regime de junta op de knieën dwingt.

Meer uit Buitenland

Brussel wil vetorecht inperken als EU gaat uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het vetorecht van lidstaten inperken op bepaalde onderwerpen als de EU gaat uitbreiden. Dat staat in een voorstel dat het dagelijks bestuur van de EU dinsdag presenteert. Om sneller en effectiever te kunnen beslissen over sancties, belasting op energie en belastingfraude, zou akkoord van een zogeheten gekwalificeerde meerderheid van de lidstaten genoeg moeten zijn, aldus de Commissie.

10 minuten geleden
Duizenden lopen onderwijsmars in Parijs

PARIJS (ANP) - Duizenden mensen, onder wie veel scholieren en studenten, lopen mee in een onderwijsmars in Parijs. Die wordt gehouden uit solidariteit met de scholenprotesten van de afgelopen dagen, waarbij demonstranten hun ontevredenheid uitten over onder meer de te grote klassen en het tekort aan onderwijspersoneel.

23 minuten geleden
Veiligheidsraad Bulgarije komt bijeen na aanvallen op Zwarte Zee

SOFIA (ANP) - Herhaaldelijke aanvallen op de scheepvaart in de Zwarte Zee zorgen in Bulgarije voor onrust. President Iliana Jotova heeft voor woensdag de Consultatieve Raad voor Nationale Veiligheid (CCNS) bijeengeroepen, melden het nationale persbureau BTA en nieuwssite Novinite.

27 minuten geleden
Ook in Luik opnieuw onrustig door onderwijsprotest

LUIK (ANP/BELGA) - Ook in het Belgische Luik is het dinsdag opnieuw onrustig vanwege onderwijsprotesten. Tientallen actievoerders trokken eerder op de dag langs verschillende middelbare scholen, waarbij een groep jongeren ramen kapotsloeg en een vuilnisbak in brand stak.

49 minuten geleden
Oekraïne plaatst netten op bruggen tegen droneaanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft antidronenetten opgehangen bij meerdere bruggen in de hoofdstad Kyiv. Rusland heeft de afgelopen dagen twee van die bruggen aangevallen met drones, in een ogenschijnlijke poging om het openbare leven in Kyiv te verstoren.

51 minuten geleden
Honderden doden in 24 uur tijd gemeld door strijd in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - De strijd in Jemen heeft in 24 uur tijd meer dan 270 levens gekost. Bronnen zeggen tegen persbureau AFP dat 115 militairen uit het regeringskamp sneuvelden. Aan de zijde van de Houthi's vielen 160 doden.

1 uur geleden
Nieuwe aanhouding in terreuronderzoek naar vliegbasis Fairford

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.

1 uur geleden