Juntaleider Myanmar: Aung San Suu Kyi in goede gezondheid
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De Myanmarese juntaleider Min Aung Hlaing zegt dat de afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi thuis is en in goede gezondheid verkeert. Ook bevestigt hij dat ze over een paar dagen in de rechtbank terecht zal staan.
De juntaleider deed zijn uitspraken in zijn eerste interview sinds de staatsgreep van 1 februari. Suu Kyi is sindsdien niet meer in het openbaar gezien. Tot dusver heeft ze de zittingen in haar proces via een videoverbinding bijgewoond en beperkt contact gehad met haar advocaten. Ze zal maandag voor het eerst naar de rechtbank komen.
De politica wordt vervolgd voor onder meer het overtreden van de coronaregels tijdens haar verkiezingscampagne en het delen van staatsinformatie. Haar regering werd afgezet door het leger na onbewezen beschuldigingen van verkiezingsfraude. Haar partij, de Nationale Liga voor Democratie (NLD), had in november een overweldigende meerderheid van de stemmen bemachtigd. Er wordt gedreigd de NLD te ontbinden.
Myanmar is na de coup in een crisis beland. Er zijn zeker 812 mensen gedood en 4000 arrestaties verricht, meldt een lokale mensenrechtenorganisatie. Tienduizenden mensen zijn op de vlucht geslagen vanwege botsingen tussen het leger en gewapende etnische groeperingen. De democratisch gekozen volksvertegenwoordigers hebben zich een maand geleden verenigd in een schaduwregering. Volgens de junta zullen binnen twee jaar nieuwe verkiezingen plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
30 minuten geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
34 minuten geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
7 uur geleden