Juntaleider Myanmar: Aung San Suu Kyi in goede gezondheid
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De Myanmarese juntaleider Min Aung Hlaing zegt dat de afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi thuis is en in goede gezondheid verkeert. Ook bevestigt hij dat ze over een paar dagen in de rechtbank terecht zal staan.
De juntaleider deed zijn uitspraken in zijn eerste interview sinds de staatsgreep van 1 februari. Suu Kyi is sindsdien niet meer in het openbaar gezien. Tot dusver heeft ze de zittingen in haar proces via een videoverbinding bijgewoond en beperkt contact gehad met haar advocaten. Ze zal maandag voor het eerst naar de rechtbank komen.
De politica wordt vervolgd voor onder meer het overtreden van de coronaregels tijdens haar verkiezingscampagne en het delen van staatsinformatie. Haar regering werd afgezet door het leger na onbewezen beschuldigingen van verkiezingsfraude. Haar partij, de Nationale Liga voor Democratie (NLD), had in november een overweldigende meerderheid van de stemmen bemachtigd. Er wordt gedreigd de NLD te ontbinden.
Myanmar is na de coup in een crisis beland. Er zijn zeker 812 mensen gedood en 4000 arrestaties verricht, meldt een lokale mensenrechtenorganisatie. Tienduizenden mensen zijn op de vlucht geslagen vanwege botsingen tussen het leger en gewapende etnische groeperingen. De democratisch gekozen volksvertegenwoordigers hebben zich een maand geleden verenigd in een schaduwregering. Volgens de junta zullen binnen twee jaar nieuwe verkiezingen plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee medewerkers van het Louvre gearresteerd vanwege fraude met tickets. Volgens het wereldberoemde museum was er sprake van een grootschalig netwerk voor kaartjesfraude. Volgens krant Le Parisien zijn in totaal negen mensen gearresteerd, onder wie de twee medewerkers en twee gidsen.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bescherming van het luchtruim is topprioriteit voor Oekraïne, zei defensieminister Mychajlo Fedorov donderdag in Brussel. Zijn land heeft daarom dringend behoefte aan raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De rechtszaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de BBC heeft aangespannen, gaat in februari 2027 van start. Dat schrijft onder meer de BBC zelf. Trump heeft de Britse omroep aangeklaagd om de wijze waarop een documentaire was gemonteerd.
21 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen met noodhulp zijn vanuit Mexico aangekomen in Cuba. Het Caribische eiland kampt met grote brandstoftekorten, onder meer omdat de VS dreigen iedereen die in olie handelt met Cuba hoge importheffingen op te leggen. Onduidelijk is waar de noodhulp uit bestaat. Volgens persbureau AFP gaat het om zeker 800 ton aan goederen.
42 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.
2 uur geleden