Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Junta Myanmar verliest strijd over VN-missie in New York

Junta Myanmar verliest strijd over VN-missie in New York

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De ambassadeur van Myanmar bij de Verenigde Naties blijft voorlopig in functie. De diplomaat Kyaw Moe Tun had zich tegen de militairen gekeerd die de macht hebben gegrepen in zijn thuisland. Die probeerden hem vervolgens te ontslaan wegens "hoogverraad".

Het ontslag van Kyaw Moe Tun had geleid tot verwarring over wie Myanmar vertegenwoordigt bij de VN in New York. Het nieuwe militaire regime wordt internationaal niet erkend. De VN-ambassadeur had de staatsgreep tijdens een emotionele speech veroordeeld en stak daarna drie vingers omhoog. Dat gebaar wordt gebruikt door betogers.

De junta reageerde woedend op die speech en gaf opdracht Kyaw Moe Tun te vervangen door zijn tweede man, maar die diende vervolgens zijn ontslag in. De VN-missie van Myanmar heeft nu laten weten dat Kyaw Moe Tun zijn land blijft vertegenwoordigen.

Lastige positie

De coup plaatst ook andere Myanmarese diplomaten in een lastige positie. De ambassade van Myanmar in Washington veroordeelde de dood van burgers die demonstreren tegen de coup. Zeker een diplomaat heeft ontslag genomen en meerdere collega's verklaarden op sociale media de betogers te steunen.

In Myanmar wordt al weken op grote schaal gedemonstreerd tegen de machtsgreep door het leger. Dat arresteerde op 1 februari regeringsleider Aung San Suu Kyi. De politie opende volgens getuigen vrijdag weer het vuur op burgers die demonstreerden in Mandalay, de tweede stad van het land. Zeker een persoon kwam om het leven.

Niet alle politiemensen steunen het harde optreden tegen betogers, dat tot dusver al tientallen levens heeft gekost. Zeker negentien agenten zijn naar buurland India gevlucht. Ze waren bang dat ze vervolgd zouden worden als ze weigerden bevelen op te volgen, zei een hoge Indiase politiefunctionaris.

Meer uit Buitenland

Kallas: EU zal nooit neutrale bemiddelaar Rusland-Oekraïne zijn

LIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan ​​en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

12 minuten geleden
Amerikaan claimt recordsnelle beklimming van Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.

57 minuten geleden
Krant: medewerkers drongen aan op 250 dollarbiljet met Trump erop

WASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.

1 uur geleden
Bultrug Timmy krijgt autopsie op Deens strand

ANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.

1 uur geleden
VS: aanval van Iran op Koeweit is schending staakt-het-vuren

BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.

1 uur geleden
Mensenrechtenchef VN bezorgd over escalatie Oekraïneoorlog

GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.

3 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met akkoord over grote EU-lening

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.

3 uur geleden