Junta Myanmar schrapt uitslag van parlementsverkiezingen
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De junta in Myanmar heeft de uitslag van de parlementsverkiezingen van vorig jaar geschrapt, omdat die stembusgang niet "vrij en eerlijk" zou zijn verlopen. De regering van Aung San Suu Ky werd begin dit jaar om diezelfde reden afgezet door het leger.
De verkiezingscommissie zegt dat uit onderzoek elf miljoen gevallen van fraude naar voren zijn gekomen. De leden van deze commissie zijn na de staatsgreep gekozen door de militaire machthebbers. Hun voorgangers verklaarden geen fraude te hebben geconstateerd.
De Nationale Liga voor Democratie (NLD) van Suu Kyi won de verkiezingen van november. De partij bemachtigde meer zetels dan bij de verkiezingen in 2015, de eerste democratische verkiezingen in het Aziatische land sinds de jaren zestig. Dat was ten nadele van het leger, dat zijn macht hierdoor verder zag afnemen.
De junta verklaarde eerder binnen twee jaar nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Het is echter volstrekt onduidelijk wanneer deze beloofde stembusgang plaatsvindt. Suu Kyi en andere belangrijke politici zitten sinds de machtsgreep van 1 februari vast en worden van verschillende strafbare feiten beschuldigd. Er is gedreigd de NLD te verbieden.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De nieuwe Noorse koning Haakon leidt om 11.30 uur een buitengewone ministerraad naar aanleiding van het overlijden van zijn vader koning Harald, eerder op vrijdag. Ook kroonprinses Ingrid Alexandra is daarbij aanwezig, heeft het hof bekendgemaakt.
29 minuten geledenSTOCKHOLM/KOPENHAGEN/DEN HAAG (ANP) - Koninklijke families reageren ontzet op het nieuws over het overlijden van de Noorse koning Harald. De koning zat meer dan 35 jaar op de Noorse troon en was daarmee de oudste monarch van Europa. Hij overleed vrijdag op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft Rusland bij zijn bezoek aan Moskou gewaarschuwd dat het land er militair slecht voorstaat en dat ook de economische vooruitzichten somber zijn. Sluit een deal voordat jullie positie verder verslechtert, was de boodschap van inlichtingenchef John Ratcliffe volgens bronnen van de Amerikaanse krant The New York Times.
42 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft een bijeenkomst van het Politbureau voorgezeten over de verwoestende overstromingen in het grensgebied met Nepal. Daar werd vastgesteld dat reddingswerkers te maken krijgen met "enorm moeilijke uitdagingen", schrijft persbureau Xinhua.
52 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft "met diep verdriet" kennisgenomen van het overlijden van koning Harald. Hij zegt dat het hele land rouwt en tegelijkertijd "ontzettend dankbaar" is voor zijn lange leven.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse koning Harald is overleden. Hij stierf vrijdagochtend om 06.35 uur op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo, heeft het Noorse hof bekendgemaakt. Harald zat meer dan 35 jaar op de Noorse troon en was de oudste monarch van Europa.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - De politie in Nepal waarschuwt dat een dam aan de Tibetaanse kant van de grens is doorgebroken. In een bericht op X roept de dienst reddingswerkers in het gebied op een veilig onderkomen te zoeken. Het Nepalese leger meldt dat de reddingswerkzaamheden voor zeker anderhalf uur zijn opgeschort.
1 uur geleden