Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Junta Myanmar schrapt uitslag van parlementsverkiezingen

Junta Myanmar schrapt uitslag van parlementsverkiezingen

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De junta in Myanmar heeft de uitslag van de parlementsverkiezingen van vorig jaar geschrapt, omdat die stembusgang niet "vrij en eerlijk" zou zijn verlopen. De regering van Aung San Suu Ky werd begin dit jaar om diezelfde reden afgezet door het leger.

De verkiezingscommissie zegt dat uit onderzoek elf miljoen gevallen van fraude naar voren zijn gekomen. De leden van deze commissie zijn na de staatsgreep gekozen door de militaire machthebbers. Hun voorgangers verklaarden geen fraude te hebben geconstateerd.

De Nationale Liga voor Democratie (NLD) van Suu Kyi won de verkiezingen van november. De partij bemachtigde meer zetels dan bij de verkiezingen in 2015, de eerste democratische verkiezingen in het Aziatische land sinds de jaren zestig. Dat was ten nadele van het leger, dat zijn macht hierdoor verder zag afnemen.

De junta verklaarde eerder binnen twee jaar nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Het is echter volstrekt onduidelijk wanneer deze beloofde stembusgang plaatsvindt. Suu Kyi en andere belangrijke politici zitten sinds de machtsgreep van 1 februari vast en worden van verschillende strafbare feiten beschuldigd. Er is gedreigd de NLD te verbieden.

Meer uit Buitenland

Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

11 minuten geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

37 minuten geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

51 minuten geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

1 uur geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

1 uur geleden
Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

3 uur geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

4 uur geleden