Junta Myanmar overweegt plan buurlanden na 'terugkeer stabiliteit'
NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De Myanmarese junta zal de ideeën van de ASEAN-landen over de crisis in eigen land overwegen als de "stabiliteit is teruggekeerd". Deze Zuidoost-Aziatische landen roepen onder meer op tot het beëindigen van het geweld en het toelaten van humanitaire hulp.
De landen deden deze oproepen afgelopen zaterdag in Indonesië tijdens een crisisoverleg over de situatie in Myanmar, dat werd bijgewoond door de Myanmarese juntaleider Min Aung Hlaing. De landen pleiten ook voor dialoog met alle betrokken partijen, waarbij een ASEAN-afgezant optreedt als bemiddelaar. Verder willen ze een delegatie naar Myanmar sturen voor gesprekken met de betrokkenen.
De junta laat weten "de constructieve suggesties" van de ASEAN-leiders te overwegen zodra de situatie in Myanmar weer stabiel is. Ook zegt het regime "tevreden" te zijn over de eerste buitenlandse reis van hun leider, omdat tijdens de internationale top "de echte situatie in Myanmar" kon worden uitgelegd.
Het leger pleegde op 1 februari een staatsgreep, waarbij regeringsleider Aung San Suu Kyi en andere belangrijke politici werden vastgezet. Aanleiding hiervoor was vermeende verkiezingsfraude door de regeringspartij. Bij de protesten tegen de militaire heerschappij zijn volgens een lokale mensenrechtenorganisatie meer dan 750 mensen gedood door veiligheidsdiensten.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.
27 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
3 uur geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
4 uur geleden