Junta in Mali schort alle politieke activiteiten in het land op
BAMAKO (ANP/AFP) - De junta in Mali heeft alle politieke activiteiten in het land tot nader order opgeschort. Dit zou nodig zijn om de openbare orde in het West-Afrikaanse te handhaven.
De maatregel komt nadat meer dan tachtig politieke partijen en burgergroeperingen op 1 april hadden opgeroepen zo snel mogelijk een presidentsverkiezing te houden. Ze willen dat stappen worden gezet om het militaire bewind te beëindigen. De Malinese strijdkrachten grepen via twee coups in 2020 en 2021 de macht.
Het militaire bewind zei eerder vanaf maart 2022 twee jaar de tijd te nemen om de democratische orde in Mali te herstellen. Er werd een presidentsverkiezing beloofd, maar die heeft nog niet plaatsgevonden. Het is niet bekend wanneer de stembusgang plaatsvindt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
3 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
6 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geleden