
Junta in Mali laat afgezette president vrij
BAMAKO (ANP/AFP) - De militaire junta in Mali heeft naar eigen zeggen de afgelopen week afgezette president Ibrahim Boubacar Keita vrijgelaten. De junta liet weten dat hij donderdag naar huis is gegaan en dat er geen beperkingen zijn opgelegd voor zijn bewegingsvrijheid. De omstreden Keita is zeven jaar aan de macht geweest in het verscheurde straatarme Sahelland dat wordt geteisterd door onder meer geweld van jihadisten in het noorden.
Familie van Keita heeft bevestigd dat hij in de nacht van woensdag op donderdag is thuisgekomen. Het is niet bekend waar hij werd vastgehouden, waarschijnlijk een militaire basis 10 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad Bamako. De 75-jarige president werd 18 augustus afgezet. Hij liet meteen weten af te treden om bloedvergieten te voorkomen.
Keita is impopulair in het land van naar schatting 20 miljoen inwoners. Velen houden hem verantwoordelijk voor de onveiligheid en de slepende politieke en economische crises. De militairen zeggen met hun Nationaal Comité voor Volkswelzijn een overgangsregering te hebben gevormd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft woedend gereageerd op een spandoek van Israëlische supporters tijdens een voetbalwedstrijd van hun club Maccabi Haifa tegen een Poolse club. Het was volgens de president "een schandalig spandoek dat de nagedachtenis beledigt van alle Poolse burgers en andere slachtoffers die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De auditietapes van de Britse zangeres Vera Lynn worden negentig jaar na opname openbaar gemaakt. Haar dochter Virginia Lewis-Jones ontdekte de banden tijdens een verhuizing, meldt de BBC vrijdag.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon zal "imploderen en zich verwoesten" als de Libanese regering probeert de sjiitische beweging Hezbollah te ontwapenen. Hezbollahleider Naim Qassem dreigt met een nieuwe burgeroorlog en massale protesten in Beiroet als de regering haar plan uitvoert om de beweging te ontwapenen.
4 uur geledenANCHORAGE (ANP/DPA/AFP) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov heeft bij aankomst in Alaska gezegd dat zijn land de top met de Verenigde Staten ingaat met een "duidelijk en begrijpelijk" standpunt. Lavrov doet vrijdag mee aan het overleg tussen de delegaties van beide landen, na het een-op-eengesprek tussen de presidenten.
4 uur geleden