Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Junta Burkina Faso: politie doodt 40 islamistische strijders

Junta Burkina Faso: politie doodt 40 islamistische strijders

OUAGADOUGOU (ANP/DPA) - De politie in Burkina Faso heeft veertig islamistische strijders gedood, meldt de militaire regering van het West-Afrikaanse land. De strijders hadden zaterdag een verkenningsmissie van de politie in het noordoosten van het land in een hinderlaag gelokt, waarbij volgens de autoriteiten vijf politieagenten om het leven kwamen.

In Burkina Faso, dat ongeveer 21 miljoen inwoners heeft, zijn net als in de buurstaten Mali en Niger gewapende groepen actief. Sommige daarvan hebben trouw hebben gezworen aan de terreurgroep Islamitische Staat.

De regering onder leiding van kapitein Ibrahim Traoré, die in het najaar van 2022 na twee staatsgrepen aan de macht kwam, probeert de jihadisten terug te dringen. Meer dan 2 miljoen mensen zijn ontheemd door het geweld in het land.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse oud-hoofdredacteur voorspelt proces vol gevaren

BARQUISIMETO (ANP) - Het herstel van de democratie in Venezuela zal een langdurig proces vol gevaren en valstrikken zijn. Dat zegt oud-hoofdredacteur José Ángel Ocanto (69) van het inmiddels verdwenen regionale dagblad El Impulso vanuit de Venezolaanse stad Barquisimeto tegen het ANP. "Alleen een transitie die voortkomt uit de diepste gevoelens van het Venezolaanse volk is een betrouwbare garantie voor stabiliteit en een veelbelovende toekomst van Venezuela", aldus Ocanto.

2 minuten geleden
Noord-Korea noemt VS brute schurkenstaat na oppakken Maduro

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".

33 minuten geleden
Zwitserland heeft tot dusver 24 doden van brand geïdentificeerd

ZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.

1 uur geleden
President Zuid-Korea bezoekt China, noorden schiet raketten af

SHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.

3 uur geleden
VK en Frankrijk bombarderen complex Islamitische Staat in Syrië

N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea

7 uur geleden
NYT: veertig doden bij aanvallen VS op Venezuela

CARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.

7 uur geleden
Tienduizenden huishoudens in Berlijn mogelijk dagen zonder stroom

BERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.

7 uur geleden